Wzrost zarejestrowanych uzytkownikow OC

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Postprzez ThePesH » Śr, 17 paź 2007 17:21

To ja wypowiem się jako nowicjusz.

O tym że istnieje coś takiego jak geocaching dowiedziałem się gdy kumpel prawie rozdeptał skrzynkę ukrytą w "atomowej bazie dowodzenia" w Dąbrowie Leśnej. Po prawie rocznej nieobecności w tym miejscu postanowiliśmy zwiedzić baze i zobaczyć co tam się zmieniło, i tak oto wpadliśmy na skrzyneczkę ukrytą na najniższym poziomie bazy.
Spisałem sobie adres strony - w domu zarejestrowałem sie na OC i doznałem lekkiego szoku - w okolicy mam takich skrzynek baaaaaaaaaaaaaaaaardzo dużo do znalezienia ! Super !

Do czasu znalezienia skrzynki odbiornik gps służył mi w zgoła innym celu niż turystyka czy nawigacja samochodowa - do MIL-SIM'ów.

W tej chwili ze znajomymi: Księżniczką, Małym i Jubym [Whiskey Geocaching Team]mamy "zaliczone" osiem skrzynek :-) I na bank na tym nie zakończymy sprawy - czekam tylko kiedy się wykuruje z grypy i jazda dalej szukać :-)

P.S. do sprawy podeszliśmy bardziej na ostro - cała nasza czwórka od ponad dwóch lat bawi się w airsoft - skrzyneczek pochowanych w puszczy Kampinowskiej szukamy po zmroku. Uważamy geocaching jako dobrą formę treningu "militarnego" - czyli patrol oddziału na terenie wroga do konkretnego celu :-)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
ThePesH
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn, 15 paź 2007 8:00
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez KARY » Śr, 17 paź 2007 19:05

Tak na marginesie.
Przeczytałem tytuł i zanim zajrzałem o czym traktuje wątek zacząłem zastanawiać się jakie znaczenie w geocachingu ma wzrost i czemu aż tak ważne jest jaki wzrost maja użytkownicy OC :P
Obrazek
KARY
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2007 13:46
Lokalizacja: Poznań

Postprzez sp2ong » Śr, 17 paź 2007 19:18

chodzilo o to ze im wiecej uczestnikow zabawy tym bardziej bedzie urozmaicona i wieksze szanse ze bedzie wiekszy wybor skrzynek i bedzie ich przybywac.
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez marwaldor » Śr, 17 paź 2007 20:34

No Bas w końcu mnie oswieciłeś. Rzeczywiście nas mało. Mamy co robić - zachecac innych. Choć dzięki temu jest w tej zabawie dreszczyk. Zazdroszczę tym, którzy mieszkają w miejscach, gdzie jest dużo skrzynek. Ja niestety jestem prekursorem na swoim terenie. Ma to swoje zalety - mogę obstawić najatrakcyjniejsze miejsca. Chociaż patrząc po statystykach, najczęsciej odnajdywane skrzynki to niekoniecznie te w super atrakcyjnych miejscach. Myślę, że wynika to z tego iż każdy z nas oczekuje innych wrażeń z tej zabawy.

Dla mnie najwazniejsze w OC jest to, że w weekendy zacząłem ruszać na wycieczki - wraz z rodziną.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano Wt, 02 sie 2011 19:30 przez marwaldor, łącznie edytowano 4 razy
marwaldor
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): N, 16 wrz 2007 18:29

Postprzez Bas » Śr, 17 paź 2007 21:02

marwaldor napisał(a):najczęsciej odnajdywane skrzynki to niekoniecznie te w super atrakcyjnych miejscach. Myślę, że wynika to z tego iż każdy z nas oczekuje innych wrażeń z tej zabawy.


kryteria:
1) czasami te skrzynki, ktore sa blisko
2) czasami te najciekawsze
3) czasami rajd po skrzynkach

Ad 3. wyjazd na tyle daleko, ze nie warto jechac do 1 skrzynki - wtedy kosi sie wszystko co jest po drodze do w miare szybkiego odkrycia. Tez daje duzo radosci, choc wrazenia zupelnie inne, niz wycieczka do jednej skrzynki.

kryteria sa rozne- w zaleznosci od warunkow zewnetrznych i wlasnych checi. Najlepiej byloby isc na jesienny spacer w sloneczny dzien bez pospiechu i odkryc JEDNA skrzynke, np. nowa skrzynke Dzika - tak mialo byc ostatnio, ale skonczylo sie ukryciem 2 wlasnych i przeniesieniem trzeciej ;)
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez marwaldor » Śr, 17 paź 2007 21:22

No nie ma nic piękniejszego jak wyprawa z prowiantem na dalszą wycieczke - dojazd - szukanie (chowanie) - zdjęcia - powrót już o zmroku. Mam to z automatu - najbliższe ciekawe skrzynki są przeważnie ukryte w odległości większej niż 100 km. Chociaż ostatnio poświęcałem się zakładaniu - więc zaniedbalem szukanie. Ciekawe co się będzie działo zimą?
marwaldor
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): N, 16 wrz 2007 18:29

Poprzednia strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości