Własne odznaki - trackable na geocaching.com

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Własne odznaki - trackable na geocaching.com

Postprzez ilneptuno » Śr, 26 wrz 2007 11:59

Poniższy tekst został przetłumaczony z tej strony jako ciekawostka. Korzystałem z pomocy zawodowego tłumacza języka czeskiego. Ciekawe czy kogoś to zainteresuje.
Pozdrawiam.


Czy jesteście Państwo zainteresowani własną produkcją geocoinu?

Do przygotowania kalkulacji i produkcji własnego geocoinu tj. ,, Personal Geocoin” proszę wysłać na nasz adres internetowy geocachingshop@email.cz następujące materiały:

Widok monety w jednym z niżej przedstawionych formatów graficznych:

• wykres krzywa – format CDR ( do wersji 11 )
• bitmapowy obrazek – format JPG, JPEG ( min. wielkość 1000 x 1000 )

Po otrzymaniu w.w. materiałów opracujemy Państwu kompletną kalkulację produkcji monet, która zawiera:

• własną produkcję monety
• opłaty pocztowe
• podatek VAT


W przypadku zainteresowania tzw. monetami z unikatowym kodem należy dodatkowo zamówić również unikatowe kodowane cyfry do pojedynczych monet.
Obecna oferta firmy Groundspeak Inc. oferuje sprzedaż minimalnie 250 cyfr.
Jeśli będziecie Państwo zainteresowani pośrednictwem zakupu tych cyfr, jesteśmy w stanie zaoferować sprzedaż już od 100 sztuk.

!!! Przy użyciu unikatowych cyfr z kodem każda moneta musi mieć jeden z następujących napisów:

• Trackable on Geocaching.com
• Track on Geocaching.com

Wszelkie pozostałe informacje otrzymacie Państwo wraz z opracowaną kalkulacją produkcji monet.
Obrazek
Avatar użytkownika
ilneptuno
Początkujący
 
Posty: 64
Dołączył(a): Pt, 07 wrz 2007 11:02
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez sp2ong » Śr, 26 wrz 2007 12:42

To pewnie i zrobiliby GeoKreta na zamowienie :-)
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez ilneptuno » Śr, 26 wrz 2007 12:49

Hehehehehe

Najlepiej żeby kret był free!!!
:D

Wtedy każdy będzie mógł aktywie uczesniczyć w zabawie - tworząc własne geokrety za małe pieniadze.
Obrazek
Avatar użytkownika
ilneptuno
Początkujący
 
Posty: 64
Dołączył(a): Pt, 07 wrz 2007 11:02
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez sp2ong » Śr, 26 wrz 2007 12:55

No GeoKret bedzie free (bo wystarczy kupic jakas maskotke i dolaczyc do niego etykietke ktora trzeba zrobic, to sa tez jakies male koszty) tylko jesli ktos chcialby zrobic sobie profesionalnie GeoKreta ( w postaci takiego Geocoin) to moze u nich zamowic wg projektu i z podanym numerem ktory otrzymal po zarejestrowaniu na GeoKret serwis.

Wtedy napis bedzie:
Trackable on GeoKret.com :-)
Ostatnio edytowano Śr, 26 wrz 2007 13:00 przez sp2ong, łącznie edytowano 1 raz
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez ilneptuno » Śr, 26 wrz 2007 12:57

... a więc być może ktoś kiedyś skorzysta w przyszlosci z tego tłumaczenia, które udało mi się załatwić :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ilneptuno
Początkujący
 
Posty: 64
Dołączył(a): Pt, 07 wrz 2007 11:02
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez marwaldor » Śr, 26 wrz 2007 17:28

Rzeczywiście tlumaczenie może sie przydac :)

Zastanawia mnie jedno - czemu wszędzie robi się jakies gadżety związane z GC - nie ważne, że odpłatnie - a u nas nic.

Byłem pytać w firmie poligraficznej o koszt np naklejek - coby je powrzucać do skrzynek - cena zaporowa...

Wiem, że nalepki zobil Geocacher HAJDUKI - bo się po nie wybrałem do jego skrzynki, żeby na auta nakleić.

Może ma ktos jakieś sygnały o jakiś polskich firmach 'gadżetowych'
marwaldor
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): N, 16 wrz 2007 18:29

Postprzez marwaldor » Śr, 26 wrz 2007 17:29

Rzeczywiście tlumaczenie może sie przydac :)

Zastanawia mnie jedno - czemu wszędzie robi się jakies gadżety związane z GC - nie ważne, że odpłatnie - a u nas nic.

Byłem pytać w firmie poligraficznej o koszt np naklejek - coby je powrzucać do skrzynek - cena zaporowa...

Wiem, że nalepki zobil Geocacher HAJDUKI - bo się po nie wybrałem do jego skrzynki, żeby na auta nakleić.

Może ma ktos jakieś sygnały o jakiś polskich firmach 'gadżetowych'
marwaldor
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): N, 16 wrz 2007 18:29

Postprzez Bas » Śr, 26 wrz 2007 17:40

u NAS, w Polsce tez robimy dodatki zwiazane z geocachingiem !

Moze bez takiej pompy i reklamy, ale sa. Sa w skrzynkach.
- wybita byla "moneta" z okazji spotkania geocacherow (tego chyba nikt do skrzynki nie wlozy akurat, ale JEST).
- Dziku zrobil naklejki (w drodze kolejna edycja z tego co pamietam)
- u ZYRa widzialem na plecaku drewniany znaczek z OC - ale nie pamietam juz kto go robi (Hajduki?)
- Mela: smycz w tonacji zolto-zielonej
- naszywki z OC okragle i owalne
- male okragle znaczki z logo OC/psiakiem
- ja: duze okragle znaczki/przypinki z logo OC ;)

Wiecie kto jeszcze cos zwiazane z OC produkuje?
Moze wpisac tuta, zeby kolejnego watku nie zakladac?
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Topik » Cz, 27 wrz 2007 13:02

Osobiście też pokusiłem się o małą serię naklejek.
Obrazek
Więc nie narzekaj marwaldor tylko bierz się do roboty.
P.S.
Sposób na przekonanie żony:
Tak czy siak coś trzeba do tych skrzynek wkładać. Więc może coś oryginalnego?
Obrazek
Topik
Początkujący
 
Posty: 52
Dołączył(a): Pt, 25 maja 2007 18:16
Lokalizacja: Malbork

Postprzez Ciutnik » Pt, 28 wrz 2007 8:22

Witam. Przymierzając się do "wyprodukowania" czarnej naszywki OC.PL, przekolorowałem powszechnie dostępne, czarno żółte logo na białym tle oraz dopisałem ".pl" (mam nadzieję, że nie jest to przypadkiem jakaś niezgodna z prawem ingerencja w projekt autorski?). Wyszło to tak:

Obrazek (kliknij, aby powiększyć)

Oczywiście każdy chętny może skorzystać :)

PS. Aha, przy okazji dopiszcie mnie proszę do listy składkowej na serwer...
Maciej 'Ciutnik' Woźniak ::: 276c + eTrex 30
Avatar użytkownika
Ciutnik
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 15:19
Lokalizacja: Wawa (2oo Zone)

Postprzez ilneptuno » Pt, 28 wrz 2007 17:18

Mam pytanie: kto jest właścielem tego właśnie znaczka, kto posiada do niego prawa autorskie?

Proszę o informację...
Obrazek
Avatar użytkownika
ilneptuno
Początkujący
 
Posty: 64
Dołączył(a): Pt, 07 wrz 2007 11:02
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez sp2ong » Pn, 29 paź 2007 11:39

Teraz kiedy serwis geokrety dziala to moze ktos pokusic sie zamowic serwise Personal GeoCoin podajac tajny numer po rejestracji z serwisu GeoKrety i dolozyc napis

Tracable on GeoKrety.org

Ciekawy kiedy pierwszy taki GeoCoin pojawi sie na GeoKrety.org
Ostatecznie mozna samemu zrobic taki ladny GeoCoin tak jak to zrobil Snuffer tylko przed produkcja nalezy zarejstrowac aby miec unikalny numer do grawerki choc na tej ladnej monecie Snuffera mozna by wygrawerowac numer z GK i juz mamy GeoCoin na GoKretach. Jak widac moneta Snuffera czeka na zdobycie w skrzynce http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=2006

Z drugiej strony ciekawe czy mozna by dolozyc do GK.org trakowanie z unikanlymi numerami ktore sa dostarczane z zamowionym GeoCoin
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez filips » Pn, 29 paź 2007 12:14

sp2ong napisał(a):Z drugiej strony ciekawe czy mozna by dolozyc do GK.org trakowanie z unikanlymi numerami ktore sa dostarczane z zamowionym GeoCoin


Nie wiem, jak działa wybijanie monet w GeoCoin, ale wyobrażam sobie, że jest możliwa opcja dostarczenia im numerów które oni wybija na monetkach. W takim przypadku (wygenerowanie i zarejestrowanie "hurtowo" dłuższej listy numerów) sprawę można załatwić ze mną przez maila. Nie sądzę, żeby potrzeba taka była na tyle częsta by było konieczne dokładanie nowej funkcji.

Generalnie geokrety są otwarte na nowe pomysły i gotowe do współpracy :)
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Postprzez Snuffer » Pn, 29 paź 2007 13:00

Do tej pory wyprodukowaliśmy okrągłe naszywki OC z żółtym słonkiem (sporo), z czerwonym (mniej) i jajowate z psem-niuchaczem (najmniej - coby ekskluzywnośc stopniowo wzrastała). Latają gdzieś po skrzynkach. Poza tym z okazji pierwszego siorbania, tzn. spotkania geokeszerów były wybite geocoiny. Sa numerowane na odwrocie ale po to aby, kiedy dojdziemy do władzy, było wiadomo kto miał legitymację z najniższym numerem. Jak w NSDAP. Albo w PiS, jak kto woli.
Z gadżetami jest owszem, fajnie tyle, że zamówienie kilkuset naszywek czy ok stu monet kosztuje od groma kasy...
Jeszcze jak my mniej siorbali to i pieniąchy mieli ale teraz, jakeśmy się trochę stoczyli, to ledwie na siorbanie wystarcza:(
Dobrze, że bodaj mała garstka naszywek jeszcze się ostała ale jedziemy już na zetenach.
Fakt, przykitrali my kilka geocoinów, które siedzą w szufladzie (takie z numerami typu 22, 33, 44, 55) ale te będą dawane za Wybitne i Straszliwe Zasługi. Nienawidzę tej myśli ale wygląda na to, że trza do szuflady łapę wsadzić i Filipsowi jakieś dać.
W chwili słabości wsadzili my też kilka geocoinów do różnych keszy na Suwalszczyźnie ale sami nie pamiętamy gdzie. No poza jednym: http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=2006
A jakby kto nie widział to okolicznościowy geocoin wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Snuffer
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 8:43


Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości