GeoKrety - wersja beta

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Postprzez nemrodek » So, 13 paź 2007 10:33

a ja mam taką propozycję
może rodzaj "logu" wybierałoby się na stronie kreta, a nie dopiero w formularzu

wyglądałoby to tak:

wchodzę na stronę kreta (więc musiałaby być jeszcze opcja wyszukiwania danego kreta) wybieram rodzaj logu (stop, nowa lokalizacja, komentarz) otwiera mi się odpowiedni formularz, który ma w nagłówku nazwę kreta, wpisuję co trzeba, podaję numer ID i system sprawdza czy to jest ID tego geokreta

to sprawdzanie przydałoby się w sytuacji gdy masz do zalogowania akcje na kilku kretach na raz, bo można się pogubić gdzie się który wsadziło jeśli masz tylko ich numery ID
Nemrodek
Vista C
Obrazek
Avatar użytkownika
nemrodek
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:34
Lokalizacja: Rzym

Postprzez sp2ong » Wt, 16 paź 2007 5:54

W nowej opcji wpisu logu znaleziony bez rejestracji brakuje pola "username" aby wpisac swoj ID czy imie i to pole powinno byc obowiazkowe tzn bez wypelenienia tego pola formularz nie powinien byc wyslany.

BUG?: Kiedy sie zaloguje i na stronie "HOME" lub "My page" klikne na nazwe GK z listy "Recent logs" zostaje automatycznie wylogowany
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez shchenka » Wt, 16 paź 2007 7:08

sp2ong napisał(a):BUG?: Kiedy sie zaloguje i na stronie "HOME" lub "My page" klikne na nazwe GK z listy "Recent logs" zostaje automatycznie wylogowany

Wydawało mi się, że też tak miałem kilka dni temu, ale nie potrafię tego powtórzyć.
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez sp2ong » Wt, 16 paź 2007 7:13

Chyba cos sie zmienilo z "ciasteczkami", usunalem "ciasteczka" geokrety.org i teraz juz nie ma tego problemu
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez sp2ong » Wt, 16 paź 2007 8:01

Problem punktu startowego GK?

Punkt startowy zazwyczaj ustawia wlasciciel dla GK. Ale gdy ktos przez pomylke wpisze date wczesniejsza niz data startowa wlasciciela GK okaze sie ze to bedzie nowy punkt startowy dla GK. Chyba nalezaloby sprawdzac przy dacie czy data wprowadzona nie jest wczesniejsza niz data punktu startowego w ten sposob mozna zabezpieczyc wprowadzanie dziwnych dat 0001-10-17 i zabezpieczy sie przed zmiana polozenia puktu startowego GK

Pewnie dla swietego spokoju nalezaloby sprawdzic czy data wprowadzana nie jest data w przyszlosc tzn nie jest wieksza od biezacej bo dziwne to byloby zeby w log wpisywac date ze zmienil lokalizacje pod dacie ktora jest biezaca bo wpis do logu raczej nalezy robic po fakcie.

Wpisy do logu jako komentarz mozna by wylaczyc (zrobic na szaro) wybor daty bo to chyba nie ma wiekszego sensu i mozna by brac date biezaca - uprosci to wprawdzenie takiego zapisu
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez shchenka » Wt, 16 paź 2007 8:16

sp2ong napisał(a):Wpisy do logu jako komentarz mozna by wylaczyc (zrobic na szaro) wybor daty bo to chyba nie ma wiekszego sensu i mozna by brac date biezaca - uprosci to wprawdzenie takiego zapisu

Ja jednak bym zostawił przynajmniej na razie możliwość wyboru daty komentarza, bo to daje większą elastyczność, a nie mamy jeszcze pewności do czego komentarze będą wykorzystywane.
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez filips » Wt, 16 paź 2007 14:52

shchenka napisał(a):
sp2ong napisał(a):BUG?: Kiedy sie zaloguje i na stronie "HOME" lub "My page" klikne na nazwe GK z listy "Recent logs" zostaje automatycznie wylogowany

Wydawało mi się, że też tak miałem kilka dni temu, ale nie potrafię tego powtórzyć.


Możliwe, że minął czas 2h od zalogowania (tyle, co żyje ciasteczko). W opencaching.pl też tak jest, że w najmniej oczekiwanym momencie można ulec logoutowaniu :)

Punkt startowy zazwyczaj ustawia wlasciciel dla GK. Ale gdy ktos przez pomylke wpisze date wczesniejsza niz data startowa wlasciciela GK okaze sie ze to bedzie nowy punkt startowy dla GK.


Ok. Ale co jeśli właściciel będzie chciał dodać punkt startowy po powrocie z wakacji, gdy już ktoś inny przemieści kreta?
Na razie zrobię dwa zabezpieczenia: data musi być >data założenia geokreta oraz < NOW().

Wpisy do logu jako komentarz mozna by wylaczyc (zrobic na szaro) wybor daty bo to chyba nie ma wiekszego sensu


Może to i racja. Przemyślę.

Ja jednak bym zostawił przynajmniej na razie możliwość wyboru daty komentarza, bo to daje większą elastyczność, a nie mamy jeszcze pewności do czego komentarze będą wykorzystywane.


No właśnie. Choć planuję dodanie nowego typu logu: "Widziany" - ktoś widział geokreta w paczce ale nie chciał go wziąć i notuje tylko fakt. I teraz tak: nie wiem, czy w tym wariancie zostawiać pola do wpisywania współrzędnych czy też traktować to jak rodzaj komentarza?
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Postprzez sp2ong » Wt, 16 paź 2007 15:41

A co Filips sadzisz o tym?:

sp2ong napisał(a):W nowej opcji wpisu logu znaleziony bez rejestracji brakuje pola "username" aby wpisac swoj ID czy imie i to pole powinno byc obowiazkowe tzn bez wypelenienia tego pola formularz nie powinien byc wyslany.
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez filips » Wt, 16 paź 2007 18:19

sp2ong napisał(a):A co Filips sadzisz o tym?:

sp2ong napisał(a):W nowej opcji wpisu logu znaleziony bez rejestracji brakuje pola "username" aby wpisac swoj ID czy imie i to pole powinno byc obowiazkowe tzn bez wypelenienia tego pola formularz nie powinien byc wyslany.


No właśnie. Chciałem to zrobić, ale... W bazie logów username trzymany jest w postaci integera userid. Tu byłby problem. Poza tym pomyślałem, że bycie anonimowym może być 'karą' za logowanie bez założenia konta :) a poza tym podpisać się można w polu 'comment'.

Sądzę, że takie rozwiązanie może być...
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Postprzez shchenka » Wt, 16 paź 2007 18:48

Jeśli chodzi o wcześniejszą datę startową, to proponuję dać tę możliwość tylko właścicielowi kreta. Nikt inny poza właścicielem nie powinien chyba robić na nim operacji przed datą startową ? Ale może się mylę.

Co to jest:
A) data "startowa"
B) data założenia geokreta

i czy któraś z nich musi być wcześniejsza niż druga czy niekoniecznie ?
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez sp2ong » Wt, 16 paź 2007 18:50

filips napisał(a):
No właśnie. Chciałem to zrobić, ale... W bazie logów username trzymany jest w postaci integera userid. Tu byłby problem. Poza tym pomyślałem, że bycie anonimowym może być 'karą' za logowanie bez założenia konta :) a poza tym podpisać się można w polu 'comment'.

Sądzę, że takie rozwiązanie może być...


Hm, kara to raczej bedzie dla wlasciciela GK bo on na tym straci bo bedzie mial wpisy od UNKNOWN.
Moze jednak da sie zrobic to ? na geofish.net mozna zrobic wpis do logu podajac swoj username i co ciekawe mozna nawet go szukac w bazie i ogladac wszystkie jego wpisy tzn tego username.

Ale to Twoja wizja i decyzja :-)
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez filips » Wt, 16 paź 2007 19:15

shchenka napisał(a):Jeśli chodzi o wcześniejszą datę startową, to proponuję dać tę możliwość tylko właścicielowi kreta. Nikt inny poza właścicielem nie powinien chyba robić na nim operacji przed datą startową ? Ale może się mylę.


Nie mylisz się. Zrobione. Reasumując:
1) nikt nie może wpisywać daty z przyszłości
2) z przeszłości (przed narodzinami) tylko owner.

Hm, kara to raczej bedzie dla wlasciciela GK bo on na tym straci bo bedzie mial wpisy od UNKNOWN. Moze jednak da sie zrobic to


Wiem, że fajnie by było, na pewno się da :) Pomyślę.
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Geokret czy geokrety ?

Postprzez shchenka » Wt, 16 paź 2007 19:25

Geokret czy geokrety ?
Ten temat już był sygnalizowany przez kogoś w kontekście nazwy domeny, ale może warto zastanowić się teraz, czy będziemy używali nazwy w liczbie mnogiej czy pojedynczej ? Używanie zamiennie obydwu form może być konfudujące dla obcokrajowców, którzy mogą nie wiedzieć, że przez dodanie "-y" powstaje liczba mnoga. Potem będziemy spotykać się z geokrets i geokretys ...

Zauważyłem, że już w czasie testowania jeden z Niemców miał z tym drobne problemy.

Z marketingowego punktu widzenia oczywiście dobrze jest mieć jedną nazwę i się jej trzymać potem :)
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez angelo » Wt, 16 paź 2007 21:39

filips napisał(a):Wiem, że fajnie by było, na pewno się da :) Pomyślę.


wpis username zdublować w tablicy z wpisami? user_id dla niezalogowanych byłby null, a potem zamiast inner join left join i powinno śmigać :]
Avatar użytkownika
angelo
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt, 04 wrz 2007 17:57
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postprzez shchenka » Cz, 18 paź 2007 17:16

Czy to jest niedobrze, że można logować kilka "stopów" jeden pod drugim ? Czy nie szkodzi ?
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości