GeoKrety - wersja beta

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

GeoKrety - wersja beta

Postprzez filips » Cz, 27 wrz 2007 21:59

Postanowiłem założyć nowy wątek.

GeoKrety -- wersja beta - zapraszam do testowania.

W porównaniu z poprzednią wersją:
- dodałem możliwość śledzenia geokretów. jutro napiszę skrypt wysyłający emaile o zmianach lokalizacji swoich i śledzonych geokretów. więc zapraszam do włączenia śledzenia. na razie widać na stronie
- w związku z tym wywaliłem tożsamości w których nie był podany email (założenie nowego konta to 10 sekund tylko:)
- zmieniłem szarość na fiolet (nie ostatecznie:))

Do zrobienia jeszcze przed premierą:
- możliwość edycji danych i wpisanych ruchów geokretów
- szata graficzna
- układ, aby był bardziej czytelny i funkcjonalny
- coś jeszcze?

Później:
- tłumaczenie
- wizualizacja drogi

Tutaj numerki GeoKretów do potestowania znikań i pojawień:
E48UPNMIC 0YVO72TYO ADFGKQFII 5QJP4JRSO XGND96YFR M0INCB07U 8TXVG3ND5 NEC5VLKLP EMQDQBOCS IQCZ8XPBM 43J2C3Z70 QSE5XYOJU VRRW5Y

Pozdrowienia i miłej nocy,
F
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Postprzez sp2ong » Pt, 28 wrz 2007 6:19

Wg mnie bardzo przydalalby sie na stronie glownej opcja szukanie GK wg numeru i po wyszukaniu pokazuje strone np:

http://achjoj.info/~geokrety/konkret.php?id=11
na jest Google Mpa z wizualizacja trasy a pod mapa zapis w logach

na ktorej jest Klawisz "Submit Log" i jak klikne na niego to pokazuje sie strona
http://achjoj.info/~geokrety/ruchy.php

doda to funkcjonalnosc serwisowi. Mozna by dodac szukanie wg numery lub wg numeru.

Nastepnie warto dodac osobna strone Search na ktorej byloby:

Szukaj GK wg
GK ID: or Name:

Pokaz GK usera:

Geocacher:


Otstatnia opcja pozwalalby pokazac wykaz GK danego usera i np Google Map z ikonkami GK danego usera na pozycjach w ktorych obecnie sie znajduja. Oczywiscie obok mapy wykaz GK i tam moga byc takie ktore sa zarejstrowane ale jeszcze nie ulokowaly sie w zadnej skrzynce
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez sp2ong » Pt, 28 wrz 2007 20:34

Na stronie gdzie wpisujemy dane dotyczace ruchu GK jest pole "OpenCaching WayPoint" mozna tylko wpisac tylko OC PL WP bo OCxxxx lub OZxxxx nie przyjmuje wiec zastanawiam sie czy nie powinien byc opis "OpenCaching PL WayPoint"

choc z drugiej strony jesli udaloby sie sprawdzac WP rodzaj:

OPxxxx OC PL
OCxxxx OC DE
OZxxxx OC CZ
GCxxxx GC.com
GExxxxx GPSGames.org

Mozna by dodowac w opisie automatycznie link do skrzynki:

W przypadku OC systemow:

http://www.opencaching.xx/searchplugin. ... nput=WP_OC

dla GC.com

http://www.geocaching.com/seek/cache_de ... x?wp=WP_GC

GPSgames.org:

http://geocaching.gpsgames.org/cgi-bin/ge.pl?wp=WP_GE

Navicache.com
http://www.navicache.com/cgi-bin/db/dis ... cheID=xxxx

gdzie xxxx to ID dzisietnie cache ID brane z Wyapoint ktory tu jest w formie
Nxxxx gdzie xxxx jest ID cache ale szestnastkow wiec WP N026F9 w linku do skrzynki bedzie CacheID=9977

Geocaching Rosja Geocaching.su

http://www.geocaching.su/?pn=101&cid=xxxx

gdzie xxxx numer bez dwoch pierwszych liter bo WP na GC.su ma format np: MS3123 lub TR3295 etc trzeba odciac 2 pierwsze litery i cyfre wlozyc do linku.


wiec pole z WayPoint mozna by potraktowac nie jako pobieranie XY ale obowiazkowe pole na podstawie ktorej wiemy w jakiej skrzynce zostalla ulokowana a wspolrzedne musza byc podane choc w przypadku OC PL mozna brac je tak jak jest.
Ostatnio edytowano N, 30 wrz 2007 8:52 przez sp2ong, łącznie edytowano 4 razy
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez Dziku » Pt, 28 wrz 2007 21:39

Działa całkiem fajnie.
Oczywiście opisy przycisków itp - do dopracowania.
Na ten przykład przy rejestracji przydałby się opis "zarejestruj" zamiast "wyślij zapytanie" - ale to są drobiazgi i kosmetyka.
Osobiście zapomniałem, ze system geokretowy maili jeszcze nie wysyła. Zapomniałem odpisać numer swego geokreta testowego i... totalna kicha, bo nie mogę go wirtualnie poprzenosić. To jednak moje gapiostwo. Rozumiem, że w wersji ostatecznej przyjdzie on jednak na mail.

Natomiast pewną wadą jest możliwość przeniesienia (czy może ukrycia) geokreta w: wirtualu (co sprawdził już Zyr) oraz w skrzynce typu webcam, a także w skrzynce zarchiwizowanej (co już sprawdziem osobiście).

Ale działa i obiecuje dobra zabawę...

EDIT
System maile wysyła, ale może powinien wysyłać też maila z numerem geokreta. Albo nawet z numerem geokreta i linkiem aktywującym owego geokreta. Zapewne nie tylko ja przeprowadzę "test zapominania o odpisaniu numeru"
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez sp2ong » So, 29 wrz 2007 8:00

Natomiast pewną wadą jest możliwość przeniesienia (czy może ukrycia) geokreta w: wirtualu (co sprawdził już Zyr) oraz w skrzynce typu webcam, a także w skrzynce zarchiwizowanej (co już sprawdziem osobiście).


Dlatego chyba lepiej zrobic aby podstawa pozycji nowej GK bylo podanie wspolrzednych a WP jako dodatek ktory pozwoli zrobic link do skrzynki w ktorej zostal ulokowany tak jak pisalem wyzej co uniezalezni od systemu bazy pobieranie XY z WP. Oczywiscie sa nie wszystkie dostepne systemy dla ktorych mozna podac link do skrzynki zapomoca WP np tak jest z Navicache.com ale to co podalem to sa w wiekszosci najbardziej popularne systemy baz skrzynek.


Skoro mozna kliknac na nazwe GK i zobaczyc jego opis i droge to tak samo powinno byc mozliwosc kliknac na username w wykazach aby zobaczyc wykaz jego GK (oczywiscie bez numeru GK bo to pokazuje kiedy oglada wlasciciel, oraz bez adresu email oczywiscie )
Ostatnio edytowano So, 29 wrz 2007 8:41 przez sp2ong, łącznie edytowano 1 raz
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez sp2ong » So, 29 wrz 2007 8:40

W na stronie uzytkownika w wykazie GK w polu gdzie jest opis "KN" proponuje dac opis: "GeoKret ID" lub "GK ID"

Podobnie na stronie gdzie podajemy zmiane pozycji zamiast "KretoNumer" dac "GoeKret ID"
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez filips » So, 29 wrz 2007 8:43

Na stronie gdzie wpisujemy dane dotyczace ruchu GK jest pole "OpenCaching WayPoint" mozna tylko wpisac tylko OC PL WP bo OCxxxx lub OZxxxx nie przyjmuje wiec zastanawiam sie czy nie powinien byc opis "OpenCaching PL WayPoint"


Tak, to trochę na wyrost. Ale na dniach powinny być już dostępne waypointy z innych serwisów oc.

Na ten przykład przy rejestracji przydałby się opis "zarejestruj" zamiast "wyślij zapytanie"


Jasne, zmienię. Choć "wyślij zapytanie" to defaultowy tekst przeglądarki w języku użytkownika :)

Natomiast pewną wadą jest możliwość przeniesienia (czy może ukrycia) geokreta w: wirtualu (co sprawdził już Zyr) oraz w skrzynce typu webcam, a także w skrzynce zarchiwizowanej (co już sprawdziem osobiście).


Zakładam, że użytkownik jest choć trochę myślący i wie, gdzie schował geokreta :) W wypadku pomyłki zawsze będzie można wpis usunąć (funkcja już niebawem) i wpisać jeszcze raz poprawnie.

Zapewne nie tylko ja przeprowadzę "test zapominania o odpisaniu numeru"


Wszystkie geokrety użytkownika są dostępne na jego stronie. Może rzeczywiście nie jest to dość jasne, więc zmieniłem i dodałem link My Page:

Obrazek

Czyli na My Page widać, jakie mamy geokrety (wraz z numerami) oraz te obserwowane i ostatnio przez nas zmienione. Czyli pełna informacja.

Dlatego chyba lepiej zrobic aby podstawa pozycji nowej GK bylo podanie wspolrzednych a WP jako dodatek ktory pozwoli zrobic link do skrzynki


No i to jest w sporze z moją koncepcją maksymalnej prostoty rejestracji ruchów geokreta. Powiedzmy sobie szczerze, że będziemy chować i wyjmować głównie ze skrzynek OC -- i tu na szybko wpisujemy waypoint i to wystarczy; jeśli jednak kret zawędruje gdzie indziej albo z systemu będzie chciał skorzystać ktoś kto nie bawi się w OC, to ma możliwość poprzez podanie pozycji lat/lon.
Może by rzeczywiście dodać pole "waypoint" dla userów wprowadzających współrzędne? Pomyślimy...

tak samo powinno byc mozliwosc kliknac na username w wykazach aby zobaczyc wykaz jego GK


Jest to w planie.

Czy występuje jeszcze problem z logowaniem się?
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Postprzez sp2ong » So, 29 wrz 2007 12:35

Wyglada ze system juz bedzie niedlugo gotowy warto tez wczesnie przygotowac:

* Na stronie GK FAQ:
- Co to jest GeoKret?
- Jak zarejstrować GK?
- Jak stworzyć GK? dac np fotke takiego GK z etykietka (cos jak robilismy z GL)
......

* Opracowanie plakietki (formaty plakietki/ wersje jezykowe min EN /PL)

* Opracowanie LOGO oficajlnego GK ktore bedzie widnialo tez na plakietce

Do 2 ostatnich przydaliby sie graficy aby przedstawic kilka propozycji.


Dalsze sprawy. Czy serwis ma byc pod swoja doemna np www.geokret.net www.geokret.com www.geokret.org (domeny sa wolne wiec mozna by je wykupic ale to podniesie koszty) co dawaloby niezaleznosc systemu GK od systemu baz skrzynek

Ja mysle ze system moze byc troche popularny z czasem (obiecuje go reklamowac gdzie sie da - nawet na forum GC.com (njawyzej znow mi pogroza :-) / zobaczcie gdzie podobna idea Free na GeoLutin sa koledzy z roznych krajow nie tylko z Francji (bo autor jest z Francji) i PL
Ostatnio edytowano So, 29 wrz 2007 12:46 przez sp2ong, łącznie edytowano 1 raz
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez sp2ong » So, 29 wrz 2007 12:43

filips napisał(a):No i to jest w sporze z moją koncepcją maksymalnej prostoty rejestracji ruchów geokreta. Powiedzmy sobie szczerze, że będziemy chować i wyjmować głównie ze skrzynek OC -- i tu na szybko wpisujemy waypoint i to wystarczy; jeśli jednak kret zawędruje gdzie indziej albo z systemu będzie chciał skorzystać ktoś kto nie bawi się w OC, to ma możliwość poprzez podanie pozycji lat/lon.
Może by rzeczywiście dodać pole "waypoint" dla userów wprowadzających współrzędne? Pomyślimy...


Mysle ze warto wiec dodac mimo wszystko pole w ruchu GK na tzw link do skrzynki w ktorej ulokowal sie GK lub alternetywnie WP (gdzie honorowane sa tylko OC/OP/OZ/GC/GE (wczesniej podalem w jaki sposob rozpoznajac 2 pierwsze znaki mozna dolozyc odpowiedni link do strony cache. Kiedy jednak bedzie to inny system niz dopuszczone WP, user poda link w postaci np:
http://www.geocaching.hu/caches.geo?id=2154
co nalezy jakos symbolizowac ze zamist OPxxxx bedzi "Link do cache" i jak ktos kliknie na to to wskoczy do skrzynki gdzie siedzi GK.

Oczywiscie jesli ktos poda link i WP (po sprawdzeniu czy dopuszczlany WP) honorowany bedzie zapis WP
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez filips » So, 29 wrz 2007 12:46

sp2ong napisał(a):Dalsze sprawy. Czy serwis ma byc pod swoja doemna np www.geokret.net www.geokret.com (domeny sa wolne wiec mozna by je wykupic ale to podniesie koszty) co dawaloby niezaleznosc systemu GK od systemu baz skrzynek


Tak na szybko:
zarezerwowałem (okazyjnie tanio) domenę geokrety.org. Koszty mogę ponosić, bo w tej firmie mam jakieś zniżki i nie wychodzi drogo.
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Postprzez sp2ong » So, 29 wrz 2007 12:50

filips napisał(a):
sp2ong napisał(a):Dalsze sprawy. Czy serwis ma byc pod swoja doemna np www.geokret.net www.geokret.com (domeny sa wolne wiec mozna by je wykupic ale to podniesie koszty) co dawaloby niezaleznosc systemu GK od systemu baz skrzynek


Tak na szybko:
zarezerwowałem (okazyjnie tanio) domenę geokrety.org. Koszty mogę ponosić, bo w tej firmie mam jakieś zniżki i nie wychodzi drogo.


mysle ze nazwa geokrety nie jest najlepsza na nazwe domeny. Chyba lepiej jest w lp pj.

GeoKret (bo na Logo - tak sobie wyobrazam - bedzie jeden Kret chyba ze grupka geokretow :-)

ale moge miec bledna ocene nazwy serwisu. Owszem na www.GeoKret.org sa geokrety :-) lub beda ....

Pamietam jak z andrzejskim robilismy tlumacznie GeoLutin serwisu na polski to autor napisal do mnie ze zastrzega sobie aby nie zmieniac nazwy GeoLutin na inne zrobnienia, liczbe mnoga itp, bo pisal ze jest to nazwa wlasna GeoLutin
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez filips » So, 29 wrz 2007 13:18

Mi lepiej brzmią geokrety. I być może polakom/słowakom/czechom też będzie lepiej brzmieć. A innym narodom i tak wszystko jedno, bo nie wiedzą, co to "kret(y)" :)

geolutins - jest w liczbie mnogiej
travelbug - pojedynczej

Jeśli nie będzie stanowczego veto z Waszej strony to jako ojciec dyrektor założyciel geokretów będę za geokretami.

Dobrze by było też wymyślić i zrobić logo geokretów. Label do wydrukowania, jak już będzie logo, można łatwo przerobić z labela geolutynek -- andrzejski chyba zrobił w corelu, więc tylko podmienić logo i dopasować do geokretów.

Zrobię miejsce na dodanie linka do skrzynek spoza sieci OC. Dla skrzynek OC link będzie generowany automatycznie.

Co sądzicie o "zabezpieczeniu prawnym" serwisu? Czy potrzebny jest jakiś regulamin?
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Postprzez angelo » So, 29 wrz 2007 15:20

filips napisał(a):Mi lepiej brzmią geokrety.


ale travelbug nie ma chyba swojej domeny, prawda? a zazwyczaj jako nazwa działu, czy nawet plik aspx (/home/travelbugs.aspx) występuje w mnogiej.

i tak bym to zostawił. tzn w mnogiej.

ale mam też inne pytanie, z którym pozwolę się podpiąć. OpenWaypoint czy OpenWaymark? narazie zacząłem pisać waypoint, żeby uniknąć i tak nasuwających się powiązań z groundspeakowym serwerem :]

z koleii OpenWaypoint w skrócie (np. prefixy do tabel, etc) wychodzi mi OWP, co średnio pasuje ;> OWM brzmiałoby o wiele lepiej :D
Avatar użytkownika
angelo
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt, 04 wrz 2007 17:57
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postprzez filips » So, 29 wrz 2007 20:54

angelo napisał(a):z koleii OpenWaypoint w skrócie (np. prefixy do tabel, etc) wychodzi mi OWP, co średnio pasuje ;> OWM brzmiałoby o wiele lepiej :D


Stawiam na Tolka Banana, czyli OWP jednak :)
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Postprzez filips » So, 29 wrz 2007 22:32

Zapraszam do obejrzenia owocu dzisiejszego dnia, mianowicie wizualizacji drogi, np tu: http://achjoj.info/~geokrety/konkret.php?id=18
może jeszcze nie do końca dopracowane, ale działa.

jutro dzień wolny :)
/F
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Następna strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości