InfoNarzędzia dla geokeszera

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Postprzez sp2ong » So, 16 lut 2008 15:50

Blad napewno jest wynikajacy z przeliczania wspolrzednych z jednego ukladu do drugiego i wydawalo mi sie ze owszem AM uzywa 1992 wewnetrznie ale np w menu jest opcja "Pokaz punkt GPS" i nalezy podac wspolrzedne ddmmss czyli stopnie minuty sekundy a wspolrzedne w ukladzie 1992 wygladaja w innym formacie niz ten ktory prosi AM wprowadzic
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez Bas » So, 16 lut 2008 15:58

sp2ong napisał(a):Blad napewno jest wynikajacy z przeliczania wspolrzednych z jednego ukladu do drugiego


chyba nie...
Przy konwersji do uam naszych skrzynek, ktora kiedys zrobilem, skrzynki byly w tych samych miejscach - bez takich przesuniec jak na zdjeciach ciut wyzej.

Obrazek
(z lewej AM, z prawej MapSource)

Wklejalem kiedys (na starym forum) istotny cytat... - moze go znajde..
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez sp2ong » So, 16 lut 2008 17:13

Chyba uzytkownicy powinni zapytac supportu AM w jakim ukladzie wspolrzednych nalezy podawc wspolrzedne punktu w opcji "Pokaz Punkt GPS" gdzie nalezy podac wspolrzedne punktu i wyjasni cala sprawe bo temat wraca jak bumerang zwlaszcza to samo pytanie dotyczy formularza na stronie automapy http://www.automapa.com.pl/default.asp?pg=MI&lng=PL
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez ZYR » So, 16 lut 2008 17:46

Nigdy nie zdarzył mi się problem ze złym wyświetlaniem punktów wprowadzanych do automapy, a korzystam z kolejnych wersji od 3lat.

Jedyny problem to brak możliwości wyświetlenia i wprowadzenia punktu w formacie dd mm.mmm. I tyle.

Pojawiła się ciekawa możliwość bezpośredniego generowania pliku .uam z tekstowego (niestety też w formacie ddmmss.ss)

Nie ma znaczenia układ 1992, zaszyty w programie, bo transformacja z 1992 do WGS jest "prosta" oba układy bazują na tej samej elipsoidzie krasowskiego i żadnych błędów być nie powinno.

korzystałem ostatnio z konwersji z pliku tekstowego do uam, a potem uam zamieniłem na gpx. Z tego co wiem nie ma znaczących błędów, a zrobiłem to przy przeliczaniu punktów do gry terenowej-polref, więc błędy by się pojawiły, a sprawdziłem na kilkunastu punktach - żadnych będów nie ma.

Także wydaje mi się, że błędy o których piszecie, mogły pojawić się z powodu błędnego zaokrąglenia w excelu, lub prozaicznego błędu ludzkiego.
ZYR
Obrazek
Avatar użytkownika
ZYR
Bywalec
 
Posty: 201
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2007 14:20
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Poprzednia strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości