Bo co moze, co moze maly czlowiek ??

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Postprzez ted68 » Śr, 03 paź 2007 18:14

Bas napisał(a):
sp2ong napisał(a):Kiedy patrze na wasza dyskusje o statystyce...


za to jaka sila napedowa przy zakladaniu skrzynek i ich odwiedzaniu ;)


Alez oczywiscie ze to potezna sila napedowa. Wystarczy popatrzec na ilosc naszych skrzynek a raczej na pochodna (predkosc wzrastania ilosci nowych i znajodwania juz istniejacych) i porownac to z osiagnieciami u braci czechow.
A chyba nam wszystkim zalezy na tym, by skrzynek bylo jak najwiecej, by bylo co szukac.
Ja np w tym roku odkrylem wiele ciekawych miejsc, do ktorych pewnie nigdy bym nie dotarl gdyby nie to ze postanowilme w tych wlasnie miejscach pochowac nowe skrzyneczki :) Pogrzebalem po roznych mapach, po roznych (starych i nowych przewodnikach, informatorach itp) i mam jeszcze kilka milych i ciekawych wedlug mnie miejsc w ktorych warto cos schowac.
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez sp2ong » Śr, 03 paź 2007 18:23

ted68 napisał(a):Alez oczywiscie ze to potezna sila napedowa. Wystarczy popatrzec na ilosc naszych skrzynek a raczej na pochodna (predkosc wzrastania ilosci nowych i znajodwania juz istniejacych) i porownac to z osiagnieciami u braci czechow.
A chyba nam wszystkim zalezy na tym, by skrzynek bylo jak najwiecej, by bylo co szukac..


Cos wybierasz udawadnianie teorii jak nasz premier "to jest oczywiste ..."

Ale co powiesz na to ze na OC DE tez nie ma statystyki a tam jest ponad 14 000 skrzynek .... a OC DE dziala od sierpnia 2005 tylko. No tak ale to chyba wina PO :mrgreen:
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez Dziku » Śr, 03 paź 2007 18:27

Pozwolę sobie ponowić pytanie do Waldka, który wszedł na temat statystyk i jak zwykle skutecznie zwrócił w ich stronę dyskusję:
Dziku napisał(a):(...)Padło (albo powtórzono) ostatnio kilka propozycji zmian w funkcjonowaniu i/lub regulaminie OC:
1. Rozdzielenie statystyk wirtuali.
2. Opcja automatycznej archiwizacji skrzynek nieodnalezionych (chyba) 5 razy pod rząd. Po równie automatycznym powiadomieniu o takiej opcji po 3 nieodnalezieniach oraz z chwila archiwizacji.
3. Usunięcie z OC skrzynek typu "webcam"
4. Dodanie do regulaminu punktu o zakazie publikowania w logach treści haseł oraz zaszyfrowanych informacji.

I pewnie jeszcze inne rzeczy o których zapomniałem, a mam nadzieję że przypomnicie.

Waldku - co mamy zrobić by te kwestie zgodnie z wspólną decyzją weszły w życie - lub nie.

Może po prostu dodać do serwisu opcje ankiet na te tematy, a na podstawie ich wyników wprowadzać zmiany.
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ted68 » Śr, 03 paź 2007 18:33

sp2ong napisał(a):
ted68 napisał(a):Alez oczywiscie ze to potezna sila napedowa. Wystarczy popatrzec na ilosc naszych skrzynek a raczej na pochodna (predkosc wzrastania ilosci nowych i znajodwania juz istniejacych) i porownac to z osiagnieciami u braci czechow.
A chyba nam wszystkim zalezy na tym, by skrzynek bylo jak najwiecej, by bylo co szukac..


Cos wybierasz udawadnianie teorii jak nasz premier "to jest oczywiste ..."

Ale co powiesz na to ze na OC DE tez nie ma statystyki a tam jest ponad 14 000 skrzynek .... a OC DE dziala od sierpnia 2005 tylko. No tak ale to chyba wina PO :mrgreen:


Nie wybieram - tak wyszlo (czeski troche znam i lubie w przeciwienstwie do niemieckiego :) ). Nie wiedzialem ze oni sa tak samo mlodzi jak my.
W takim razie - niemcom tylko pogratulowac :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez ted68 » Śr, 03 paź 2007 18:35

Dziku napisał(a):Pozwolę sobie ponowić pytanie do Waldka, który wszedł na temat statystyk i jak zwykle skutecznie zwrócił w ich stronę dyskusję:
Dziku napisał(a):(...)Padło (albo powtórzono) ostatnio kilka propozycji zmian w funkcjonowaniu i/lub regulaminie OC:
1. Rozdzielenie statystyk wirtuali.
2. Opcja automatycznej archiwizacji skrzynek nieodnalezionych (chyba) 5 razy pod rząd. Po równie automatycznym powiadomieniu o takiej opcji po 3 nieodnalezieniach oraz z chwila archiwizacji.
3. Usunięcie z OC skrzynek typu "webcam"
4. Dodanie do regulaminu punktu o zakazie publikowania w logach treści haseł oraz zaszyfrowanych informacji.


Ad 1 - rozdzielenie ale na zasadzie powielenia - TRZY zamiast JEDNEJ
Ad 2,3,4 - TAK
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez sp2ong » Śr, 03 paź 2007 18:38

Dziku napisał(a):Pozwolę sobie ponowić pytanie do Waldka, który wszedł na temat statystyk i jak zwykle skutecznie zwrócił w ich stronę dyskusję:
Dziku napisał(a):(...)Padło (albo powtórzono) ostatnio kilka propozycji zmian w funkcjonowaniu i/lub regulaminie OC:
1. Rozdzielenie statystyk wirtuali.
2. Opcja automatycznej archiwizacji skrzynek nieodnalezionych (chyba) 5 razy pod rząd. Po równie automatycznym powiadomieniu o takiej opcji po 3 nieodnalezieniach oraz z chwila archiwizacji.
3. Usunięcie z OC skrzynek typu "webcam"
4. Dodanie do regulaminu punktu o zakazie publikowania w logach treści haseł oraz zaszyfrowanych informacji.

I pewnie jeszcze inne rzeczy o których zapomniałem, a mam nadzieję że przypomnicie.

Waldku - co mamy zrobić by te kwestie zgodnie z wspólną decyzją weszły w życie - lub nie.

Może po prostu dodać do serwisu opcje ankiet na te tematy, a na podstawie ich wyników wprowadzać zmiany.


Ad 1. Narazie nie wypowiadam sie
Ad.2 Wymaga zmiany dosc znacznie kodu OC - wiem ze sa jakies prace w tym kierunku w OC v2.0. Jedyne rozwiazanie tymczasowe to wyslac na oficjalny adres kontaktow z OC PL zgloszenie o takiej skrzynce i jak moge ja zarchiwizowac - juz takie sytuacje mialem.
Ad.3 Tu jest taki jak i witualne skzynki. Moje zdanie Web cam i wirtuale ich miejsce w serwisie bratnim OWP (rozwiazuje sie problem walkowania czy sa dobre itd, statystyki lub nie itd itd)
Ad.4 mysle ze to nie wymaga zapisu choc moge dodac to, ale wystarczy zglosic taka sytuacje i ja wykonuje interwencje - tak bylo w niedawnej sytuacji i sprawa zostal zalatwiona z osoba ktora to zrobila.
Ostatnio edytowano Śr, 03 paź 2007 19:20 przez sp2ong, łącznie edytowano 1 raz
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez shchenka » Śr, 03 paź 2007 19:17

ted68 napisał(a):Ale jak bedzie osobna statystyka dla realnych skrzynek i osobna na wszystkie - obie osoby beda zadowolone - kazdy w swojej kategorii.

Tutaj się zgadzamy, ale co z moim pytaniem - po co komu wspólne statystyki skrzynek tradycyjnych i wirtuali ?
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez andrzejski » Śr, 03 paź 2007 19:21

Żeby sobie taki banerek zrobić? znalezione fafnaście ukrytych stofafnaście :)
Andrzej Skibicki www.askibicki.com
Vista HCx + UMP-pcPL + Topo_PL_100
Avatar użytkownika
andrzejski
Bywalec
 
Posty: 113
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 7:57
Lokalizacja: Wojkówka k/Krosna

Postprzez filips » Pn, 15 paź 2007 22:09

Trochę odnośnie (ewentualnego przyszłego ) wywalenia wirtuali do serwisu OWP. Otóż część skrzynek, np ta: http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=716 która była onegdaj tradycyjna, po pewnym czasie, w związku z okoliczonościami, zostaje przerobiona na wirtuala. W opisie czytamy:
W związku z faktem, iż większość skrzynek zakładanych w mieście wcześniej czy później dostaje nóg i znika, będziemy te brakujace powoli przerabiać na wirtuale.


No i tutaj dwie sprawy.

1) zakładając skrzynkę tradycyjną należy się raczej spodziewać ich znikania i konieczności serwisowania. Tak już jest. A zmianę skrzynki tradycyjnej na wirtuala - zwłaszcza że autorzy zapowiedzieli bardziej masową zmianę - traktuję jako wymiganie się od obowiązków.

2) jak wywalimy wirtuale z OC do OWP (czego jestem zwolennikiem), część osób, mimo, że znalazła skrzynki tradycyjne, będzie pozbawiona punkcików za nie, bo skrzynki w międzyczasie zostały zwirtualizowane (nie jestem przywiązany do punktów, chodzi o jakieś zasady i tzw pryncypia).

Zostawiam do ew przemyślenia i dyskusji,
F
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Postprzez shchenka » Pn, 15 paź 2007 22:26

Kim ja jestem, żeby się tu wymądrzać czy doradzać. Powiem tylko, że mi się to osobiście nie podoba. Jeśli likwidujemy skrzynkę tradycyjną, to powinna być ona zarchiwizowana, a nie zamieniana na wirtuala. Co innego w drugą stronę, wymianę skrzynki wirtualnej na tradycyjną jak najbardziej pochwalam (i tym samym po raz kolejny dowodzę swojego braku konsekwencji).

Tak czy inaczej całkowicie zgadzam się z punktem pierwszym oraz widzę problem o którym piszesz w punkcie drugim swojego posta (czy postu ?).

Przy okazji wspomnę, że nie jestem zwolennikiem zakładania wirtuali, w których cała inwencja twórcy ogranicza się do pomysłu w rodzaju: zrób sobie zdjęcie i przyślij. Kiepsko :(

I teraz pewnie zaraz dostanę po łapach ...
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez shchenka » Pn, 15 paź 2007 22:32

andrzejski napisał(a):Żeby sobie taki banerek zrobić? znalezione fafnaście ukrytych stofafnaście :)

No, jeśli tylko po to, to faktycznie nie ma wielkiego powodu, żeby trzymać statystyki wirtuali wspólnie z tradycyjnymi.
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez Topik » Pn, 15 paź 2007 22:34

Pewnie, że tak. :lol:
Według mnie nie należy zmieniać typu skrzynki (w żadnym kierunku). Jeśli jednak zachodzi taka potrzeba myślę, że należy ją zarchiwizować i założyć nową.
Obrazek
Topik
Początkujący
 
Posty: 52
Dołączył(a): Pt, 25 maja 2007 18:16
Lokalizacja: Malbork

Postprzez Bas » Pn, 15 paź 2007 22:44

a jednak wirtualne... ;)

Po wprowadzeniu OWP zrobilbym tak :
1) nie rejestrowac nowych wirtualnych
2) dotychczasowe wirtualne zostawic (dla spokoju w numeracji skrzynek chociazby i dla unikniecia klotni z powodu utraty punktow) - jesli wirtuale znikna razem z punktami, to tez bedzie dobrze (jesli o mnie chodzi, choc mam ich troche)
3) zamiana tradycyjnej na wirtualna - po wprowadzeniu OWP i rozdzieleniu skrzynek nie bedzie takiej mozliwosci (tak przynajmniej sadze), wiec i dalsze rozwazania sa jalowe.

czy teraz wolno zmieniac kategorie skrzynki, czy nie...
Wiecie... jest tyle niekonsekwencji w ramach normalnych regul geocachingu w OC i tyle do zrobienia tutaj dla porzadku ogolnego, ze jedna sytuacja wiecej/mniej nie robi roznicy.
Moze lepiej rozwiazywac te problemy, ktore nadal sa, niz dopisywac do listy kolejne, a z dotychczasowymi nic nie robic?
... ale oczywiscie pogadac o tym mozna do woli...
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Maacek » Wt, 16 paź 2007 8:14

Czy w miejscach, gdzie ukrycie pojemnika nie jest mozliwe lub nie jest wskazane, a miejsce ciekawe, zaproponowanie wirtuala to zły pomysł? Czy złe oceny dotyczą pomysłu tworzenia wirtualnych skrzynek, czy sposobów realizacji? Podczas inspekcji Glino, gdzie spora grupa przyznała rekomendacje Dzikowi i Marcie, była wirtualna skrzyneczka i to nie wpłynęło na zadowolenie i dobre oceny. Więc może chodzi o jakość a nie o rodzaj ukrywanych skrzyneczek.
Maacek
Początkujący
 
Posty: 31
Dołączył(a): Śr, 19 wrz 2007 9:32
Lokalizacja: Łódź

Jakość skrzynek

Postprzez shchenka » Wt, 16 paź 2007 8:27

A propos jakości skrzynek, to rzućcie okiem na tworzony artykuł na ten temat na OGW. Może należałoby tam coś poprawić, uzupełnić ?
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

cron