Garmin - fotki w geocachingu

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Re: Garmin - fotki w geocachingu

Postprzez asandrzej » Pt, 27 sty 2012 11:42

GPS Maniak napisał(a):Ruch chyba nie ma nic do tego. Raczej chodzi o czujnik położenia, a to w jaki sposób ten czujnik jest wykorzystywany przez oprogramowanie tego czy innego sprzętu to już inna sprawa.


Czujnik, który powoduje obrót obrazu na ekranie, nosi nazwę akcelerometr lub czujnik ruchu,
moż być zastosowany, także do sterowania, po przypisaniu funkcji w niektórych urądzeniach.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Garmin - fotki w geocachingu

Postprzez GPS Maniak » Pt, 27 sty 2012 12:06

Będzie trzeba chyba wydzielić niektóre posty, bo robi się OT. Rozbieżność między naszymi opiniami wynika z operowania nieco innym definicjami. Dla mnie czujnik ruchu to urządzenie, które mam na klatce schodowej :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin - fotki w geocachingu

Postprzez asandrzej » Pt, 27 sty 2012 12:10

Ogólnie akcelerometr też ma inne znaczenie, ogólne zanczenie, to czujnik przyspieszenia,
ma różne zastostowania, popularny "pedał gazu" też ma związek z tym określeniem.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Garmin - fotki w geocachingu

Postprzez wrygiel » Pt, 27 sty 2012 12:35

A zauważył ktoś może, czy po tym updatecie, Garmin wyświetla jakoś atrybuty skrzynek? W nazewnictwie Garmina/Opencaching.com atrybuty nazywają się "tagami".

Próbowałem w tym moim ZIPie dodać elementy <ox:tag> do GPXa, ale nie widziałem, żeby gdziekolwiek się wyświetlały, więc właśnie zmieniłem, żeby atrybuty były normalnie w opisie skrzynki.
____________
A nie, coś popieprzyłem, jednak się wyświetlają. Na samym górze opisu jest "Tags: Szybka skrzynka, Można zabrać dzieci, itp.".

Ok, no to przywrócę te ox:tags zaraz.
____________
Ciekawe, czy w kolejnym updatecie Garmin doda jakąś możliwość filtrowania po atrybutach?
Ostatnio edytowano Pt, 27 sty 2012 12:55 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączenie kolejnych postów usera. Stosuj proszę klawisz [Edytuj].
wrygiel
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz, 26 sty 2012 11:20

Re: Garmin - fotki w geocachingu

Postprzez Ajger » Pt, 27 sty 2012 13:01

GPS Maniak napisał(a):Mój sprzęcik tak się zachowuje: http://gpsmaniak.com/A/obracanie.wmv

No dobra, znowu czegoś nie wiem :?
Jak Ty wyświetlasz te panoramy?
wrygiel napisał(a):Ciekawe, czy w kolejnym updatecie Garmin doda jakąś możliwość filtrowania po atrybutach?

W 62 jest możliwość filtrowania, ale w ograniczonym zakresie (trudności terenu, wielkość skrzynek, typ i coś tam jeszcze).
Pozdrawiam Jano

Garmin: Oregon 600, GPSMap 62s, w szufladzie: eTrex, Foretrex 201, Quest, StreetPilot, był: GPSMap 60CSx, Colorado 300, GPSMap 76 CS
Smartphone: Samsung Xcover 3, Automapa, c:geo, Locus Pro
Obrazek
Avatar użytkownika
Ajger
Bywalec
 
Posty: 856
Dołączył(a): Wt, 13 lis 2007 8:07
Lokalizacja: Nowa Sarzyna 50°19'N, 22°20'E

Re: Garmin - fotki w geocachingu

Postprzez wrygiel » Pt, 27 sty 2012 13:07

Ajger napisał(a):W 62 jest możliwość filtrowania, ale w ograniczonym zakresie (trudności terenu, wielkość skrzynek, typ i coś tam jeszcze).


W mojej Dakocie 20 też, ale miałem na myśli filtrowanie po atrybutach. Np. "tylko dostępne w nocy".
wrygiel
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz, 26 sty 2012 11:20

Re: Garmin - fotki w geocachingu

Postprzez GPS Maniak » Pt, 27 sty 2012 14:53

Ajger napisał(a):Jak Ty wyświetlasz te panoramy?

Opcją Photo Viewer. Możliwe że nie widzisz jej na liście. To właśnie cały Garmin :?
Jeżeli nie widzisz to wówczas: Menu->Zmień kolejność / Menu -> Użyj wszystkie i przeglądarka wyskoczy jak królik z rękawa :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin - fotki w geocachingu

Postprzez Ajger » Pt, 27 sty 2012 14:58

Ale czary, jeszcze wczoraj na pewno nie było jej na liście, chociaż w katalogu jpeg miałem fotę, a teraz nic nie robiłem poza dołożeniem panoram Bieszczadów i ... jest. :mrgreen:
Dzięki
Pozdrawiam Jano

Garmin: Oregon 600, GPSMap 62s, w szufladzie: eTrex, Foretrex 201, Quest, StreetPilot, był: GPSMap 60CSx, Colorado 300, GPSMap 76 CS
Smartphone: Samsung Xcover 3, Automapa, c:geo, Locus Pro
Obrazek
Avatar użytkownika
Ajger
Bywalec
 
Posty: 856
Dołączył(a): Wt, 13 lis 2007 8:07
Lokalizacja: Nowa Sarzyna 50°19'N, 22°20'E

Re: Garmin - fotki w geocachingu

Postprzez GPS Maniak » Pt, 27 sty 2012 15:04

Właśnie w połączeniu z panoramami ta opcja jest fajnie działa. Co prawda nie widać nazw plików, ale można je posortować - np. wg aktualnej pozycji:

Zalacznik.jpg

dzięki temu uzyskujemy łatwy dostęp do najbliższych panoram, które można obracać, zoomować etc. Pisaliśmy o tym w osobnym wątku.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin - fotki w geocachingu

Postprzez Mariusz65 » Pt, 27 sty 2012 21:56

GPS Maniak napisał(a):Mariusz65 bądź madman pisali że działa w Dakocie, w moich zabawkach też działa...

Ja właśnie pisałem, że u mnie auto obracanie zdjęć nie działa ;-)
:arrow: viewtopic.php?p=134289#p134289
Ale teraz widzę, że w mojej Dakocie działa identycznie jak na Twoim filmiku :roll:
Tylko, że wtedy miałem FW 4.90 a teraz mam FW 5.10
Nie wiem czy wtedy źle sprawdzałem, czy teraz coś się zmieniło...

asandrzej napisał(a):Czujnik, który powoduje obrót obrazu na ekranie...

Ja bym raczej powiedział, że jest to elektroniczna poziomica czyli czujnik położenia odbiornika.
Mam aparat fotograficzny, który ma właśnie taką elektroniczną poziomicę (a na pewno nie ma kompasu ani czujnika ruchu). Poziomica nie tylko obraca obraz na wyświetlaczu, ale ułatwia (wyświetla się specjalna skala) ustawienie aparatu przy fotografowaniu krajobrazu lub panoram.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Garmin - fotki w geocachingu

Postprzez popej » So, 28 sty 2012 1:09

Czujnik położenia to właśnie jest akcelerometr. Mierzy przyśpieszenie ziemskie. Przypuszczam, że odbiorniki Garmina mają zintegrowany sensor kompas+akcelerometr.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin - fotki w geocachingu

Postprzez asandrzej » So, 28 sty 2012 1:42

Mariusz65 napisał(a):Ja bym raczej powiedział, że jest to elektroniczna poziomica czyli czujnik położenia odbiornika.


Ja bym powiedział, że nie warto tym się zajmować,
każdy może nazywać "czujnik ruchu" jak chce.
Ja nie wymyślam nazw.

Mariusz65 napisał(a):Mam aparat fotograficzny, który ma właśnie taką elektroniczną poziomicę (a na pewno nie ma kompasu ani czujnika ruchu). .


Czyli, co właściwie ma ten aparat, czym jest spowodowany obrót. ( nie odpowiadaj)
Ja ma w urządzeniu taką opcję, potrząśnij, aby powiększyć, są też inne.
Kompasu nie jest potrzebny, żeby był obracany obraz na ekranie


Nazwa akcelerometr występuje w oryginalnych specyfikacjach producentów,
w języku polskim, może być różnie nazwany, ja najczęściej spotykam nazwę „czujnik ruchu”.
dlatego użyłem tego określenia.
Nazwa, nazwą, ale obrót obrazu na ekranie, nie jest spowodowany kompasem trójosiowym,
na, to zwrócić uwagę a nie, jak się nazywa czujnik.

Cytat: http://technoblog.gazeta.pl/blog/1,8494 ... etrem.html
„Aż dziw, że producenci komórek wpadli na to dopiero teraz. Czujnik ruchu (konkretniej - przyspieszenia), zwany też akcelerometrem, to genialny wynalazek!”

viewtopic.php?p=131800#p131800

Określenie "czujnik ruchu", jak widać, jest ogólnie przyjętą nazwą, więc nie wymyślam innej.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Garmin - fotki w geocachingu

Postprzez ememek » So, 28 sty 2012 15:53

"czujnik ruchu" to jest informacja dla gawiedzi i jest terminem bardzo ogólnym (teoretycznie może być zrealizowany na wiele sposobów).
(konkretniej - przyspieszenia), zwany też akcelerometrem jest bardzie rzeczywistą informacją :)
Ale będąc precyzyjnym, to mierzy nie sam ruch (zmiana położenia), a sumaryczny efekt pola ciążenia i zmian ruchu.
Nüvi-765
ememek
Bywalec
 
Posty: 276
Dołączył(a): So, 25 lip 2009 21:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Garmin - fotki w geocachingu

Postprzez Mariusz65 » So, 28 sty 2012 16:44

Dlatego dla mnie jest bez sensu, że nazwano "czujnikiem ruchu" coś co z logicznego punktu widzenia jest "czujnikiem położenia" ;-)
I działa w statycznym urządzeniu (będącym w bezruchu) jak elektroniczna poziomica w moim aparacie fotograficznym, który jest zamocowany na statywie a poziomica pokazuje wartość odchylenia od poziomu. Czujnik ruchu to byłby wtedy, gdybym wyrzucił aparat przez okno, a ów czujnik zarejestrowałby parametry lotu: trajektorię, prędkość, przyśpieszenie itp. ;-)

Dla mnie czujnikiem ruchu jest właśnie odbiornik GPS jako taki ;-) Zapisuje ślad, profil wysokości, pokazuje prędkość, ETA, ETE. Innymi słowy mierzy wszelkie parametry ruchu. :wink:
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Garmin - fotki w geocachingu

Postprzez Ajger » N, 29 sty 2012 12:26

Piszecie o pierdołach, a tymczasem z Opencaching.pl można już pobierać skrzynki z fotami. 8)
Jeszcze nie do końca działa to tak, jak trzeba - nie generuje plików dla Zgromadzonych poszukiwań, gdy liczba skrzynek jest większa od 50, ale chłopaki już nad tym pracują. :mrgreen:
Pozdrawiam Jano

Garmin: Oregon 600, GPSMap 62s, w szufladzie: eTrex, Foretrex 201, Quest, StreetPilot, był: GPSMap 60CSx, Colorado 300, GPSMap 76 CS
Smartphone: Samsung Xcover 3, Automapa, c:geo, Locus Pro
Obrazek
Avatar użytkownika
Ajger
Bywalec
 
Posty: 856
Dołączył(a): Wt, 13 lis 2007 8:07
Lokalizacja: Nowa Sarzyna 50°19'N, 22°20'E

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość