Geocache i GeoKret przez komorke

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Geocache i GeoKret przez komorke

Postprzez 3po3 » Śr, 30 sty 2008 22:56

Pomysl stary ale do dzis nie zrealizowany. Marze o programie na komorke, ktory raelizowalby rejestracje skrzynki. Pol "roboty" jest juz zrobione bo da sie w terenie znalezc polozenie cache dzieki "OP PL na komorke".
Widze to tak. Dojezdzam do cache, uruchamiam program aby zarejestrowc skrzynke (w skrocie). Komorka czyta dane z GPS (lub poprawiam), wysylam je na serwer. Robie opis, wysylam. Pstrykam fotki. Program przypisuje wsporzedne dla kazdej fotki, obrabia je do wielkosci, jakosci niezbednej (lub celowo gorszej, przesl danych kosztuje) do umieszczenia do opisu. Oczywiscie jest mozlliwosc samodzielnego opisu kazdej fotki.
Jest wiec zrobione minimum aby zarejestrowac skrzynke w ciagu kilku minut dysponujac jedynie komorka z GPS. Szybko i na biezaco.
Jest cos podobnego na locr.com ale dotyczy tylko wysylania fotek.
Przypomnial sie mi temat gdy Ted pisal o GG mobile.
3po3
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Cz, 13 wrz 2007 19:57
Lokalizacja: Puszcza Knyszynska

Postprzez filips » Cz, 31 sty 2008 9:46

Też o tym myślałem. Dało by się to ztrealizować za pomocą strony html zapisanej gdzieś w telefonie. Wypełniamy tam cały formularz: login, hasło, tytuł skrzynki, opis itd i potem "pyk" i wsylamy na serwer. tylko nie wiem, jak z fotkami, czy też się by dało załączyć od razu.

Czołem,
F
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Postprzez 3po3 » Cz, 31 sty 2008 10:55

popatrz na: http://locr.com/clients/downloads.php Tam poradzili, calkiem niezle, z fotkami. Sprawdzalem, dziala na prawde ok. Obrazek po kompresji 640 x 480 zajmuje ok. 50 kb (3 gr koszty wysylki 2 fotek), duza kompresja i jest nadpisywane polozenie z GPS w exifie. Oczywiscie daje sie zminiejszyc kompresje i inne parametry w niewielkim zakresie.
Nie jest to niestety aplikacja typu html.
3po3
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Cz, 13 wrz 2007 19:57
Lokalizacja: Puszcza Knyszynska

Postprzez filips » Cz, 31 sty 2008 12:20

Z moich doświadczeń wynika, że zde-exifowanie zdjęć które zamieszczam jako obrazki w opisach/logach keszy (jpg, rozmiar ok 400-600px) zmniejsza ich rozmiar o 30-50%! Czyli przydało by się narzędzie do:
primo) zmiany rozmiaru fotki
sekundo) usunięcia danych exif (w tym miniaturki)

Ta aplikacja o której piszesz działa pod windowsy mobile czy inne symbiany. zaleta strony html jest taka, że dało by się z tego skorzystać na prawie każdym telefonie.

Ale generalnie pomysł wart rozważenia, jak będę miał chwilę to pomyślę o tym.
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Postprzez 3po3 » Pt, 01 lut 2008 19:02

Moj aparat (Nokia 6630) nie zapisuje miniaturki. Exif ma objetosc: 1,26 KB z nadpisanym naglowkiem GPS w comments. Fotka oryginal 1280 x 960 awazy 403 KB. Po obrobce i wyslaniu z exif - 640 x 480 - ok 27 KB - fotografowany ciemny obiekt, jakosc najnizsza. Nie wiem czy inne komorki zapisuja miniaturke. jakosc fotek na locr.com z dnia dzisiejszego.
3po3
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Cz, 13 wrz 2007 19:57
Lokalizacja: Puszcza Knyszynska


Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość