skrzynki dla 4x4

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

skrzynki dla 4x4

Postprzez harry341 » Cz, 31 sty 2008 20:07

Witam kolegów, przeglądając forum nie znalazłem nic na temat ogólnego regulaminu zakładania skrzynek, a nie chcą popełnić FOPA zapytam szacowne grono, może ktoś podpowie czy poradzi.
:idea: Otóż na forum 4x4 wrocław powstał pomysł przyłączenia się do opencachingu i rozpropagowania idei z wykorzystaniem naszego hobby.
W sumie towarzystwo jest zainteresowane i uznaliśmy, że idea opencachingu również wpisuje się w nasze hobby łofrołdowe. Nie oznacza to z naszej strony propagowanie tylko skrzynek mocno ubłoconych a raczej za ich pomocą próby zainteresowania naszym regionem. Możemy dane o skrzynkach udostępniać tylko na naszym forum 4x4 lub podłączyć się pod serwis opencaching. Oczywiście temat jeszcze w powijakach i nie wiadomo czy chwyci mocniej, jednak zakładając zainteresowanie ze strony naszych współforumowiczów uzupełnilibyśmy dynamiczną mapkę o znaczną liczbę skrzynek. :lol:
-- a znudził mi się podpis już dawno --
harry341
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Cz, 31 sty 2008 19:48

Re: skrzynki dla 4x4

Postprzez Bas » Cz, 31 sty 2008 23:35

harry341 napisał(a):nie znalazłem nic na temat ogólnego regulaminu zakładania skrzynek
Otóż na forum 4x4 wrocław powstał pomysł przyłączenia się do opencachingu i rozpropagowania idei z wykorzystaniem naszego hobby.
W sumie towarzystwo jest zainteresowane i uznaliśmy, że idea opencachingu również wpisuje się w nasze hobby łofrołdowe.


Witam :)
O geocachingu mozna przeczytac tutaj:
http://www.opencaching.pl/index.php
http://www.opencaching.pl/wiki/

Na czym polegaloby przylaczenie?
Samo poszukiwanie "skarbow" niewatpliwie tez jest zabawa na swiezym powietrzu, wiec punkty wspolne sa na bank ;)
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez harry341 » Pt, 01 lut 2008 0:39

Tak, tak, stronki przeczytałem, a w dodatkowych atrybutach skrzynek znalazłem opis: "Uwaga błota!" :D więc myślę ze i czasem z opisami trafimy.
Plan jednak zakładał że współrzędne podamy albo lokalnie na forum 4x4 albo globalnie na opencaching. Jednak po przesledzeniu skrzynek i lokalizacji wydaje mi się że jednak, o ile pomysł się rozwinie na naszym forum, najlepszym miejscem będzie opencaching. Kto będzie chciał ten odszuka sobie skrzynki - przymusu przecież nie ma, a dostęp będą mieli wszyscy.
-- a znudził mi się podpis już dawno --
harry341
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Cz, 31 sty 2008 19:48

Postprzez olgierd-Kuba » Pt, 01 lut 2008 1:47

Witam !
Ja myślę, że Wasze dołączenie do zabawy było by z korzyścią dla wszystkich. Wśród już tu obecnych uczestników zabawy są i tacy którzy poruszają się pojazdami 4x4 - na ten przykład Wojtek1121, zagorzały offroadowiec 8) . Zyru tez ma w sumie 4x4... , a Mela i tak wszędzie wjedzie swą Czerwoną Strzałą :lol: Pozostali, jeśli zechcą, to mogą zrobić z buta i też będą mieli radochę. Jeśli założycie skrzynki to oczywiście publikujcie je na Opencaching !
Tak więc, jeśli o mnie chodzi to zapraszam serdecznie na OC ! Zabawa jest przeczadowa !
Pozdrawiam . Kuba.

P.s. A macie tam Samuraje ? Ja kiedyś sobie sprawię takie sprytne maleństwo ;)
eTrex Legend
Obrazek
olgierd-Kuba
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr, 23 sty 2008 2:27

Postprzez ZYR » Pt, 01 lut 2008 7:59

Już taki, przynajmniej jeden, kesz jest - http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=54

W okolicach Wrocławia pusto jakoś, więc jak najbardziej zakładajcie na OCPL. Tam gdzie autem się nie dojedzie zawsze można dojść.
ZYR
Obrazek
Avatar użytkownika
ZYR
Bywalec
 
Posty: 201
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2007 14:20
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Postprzez tboniasty » Pt, 01 lut 2008 8:00

Hehe pomysl ciekawy. Mnie matka mowi ze jakbym mogl to bym i do kibla jezdzil autem ;) Niestety w mojej najblizszej okolicy nie ma skrzynek do ktorych bym mogl dotrzec "konstrukcja" z avatara :(
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Postprzez harry341 » Pt, 01 lut 2008 13:31

ZYR napisał:
Już taki, przynajmniej jeden, kesz jest - http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=54

Znam, znam ten teren to okolice KUKLÓWKI :D
No nic, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce, w każdym razie ze swojej strony będe agitował :lol:
-- a znudził mi się podpis już dawno --
harry341
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Cz, 31 sty 2008 19:48

Postprzez filips » Pt, 01 lut 2008 14:20

olgierd-Kuba napisał(a):Wśród już tu obecnych uczestników zabawy są i tacy którzy poruszają się pojazdami 4x4 - na ten przykład Wojtek1121, zagorzały offroadowiec 8) . Zyru tez ma w sumie 4x4... , a Mela i tak wszędzie wjedzie swą Czerwoną Strzałą :lol: Pozostali, jeśli zechcą, to mogą zrobić z buta i też będą mieli radochę.


Czołem,
na wstępie korzystając z tematu mam prośbę, aby off-roudowcy zważali w swych poczynaniach na tych, co wolą/muszą "robić" skrzynki z buta. Niestety wielu zmotoryzowanych czuje się panami bezdroży, zmuszając pieszych do ucieczki. Nie wspominając o częstym ignorowaniu zakazów wjazdu do lasu, płoszeniu zwierzyny itp...

Co do meritum: im więcej (dobrych) skrzynek tym lepiej, więc zapraszamy! Opencaching jest otwarty na wszelkie nowe inicjatywy. Byle z rozsądkiem ;)
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Postprzez ZYR » Pt, 01 lut 2008 14:30

Harry, to może i Swornegacie znasz? ;)
ZYR
Obrazek
Avatar użytkownika
ZYR
Bywalec
 
Posty: 201
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2007 14:20
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Postprzez harry341 » Pt, 01 lut 2008 15:32

Swornegacie ze słyszenia ... światek mały jest,.. ja tam osobiście nie byłem ... ale koledzy jeepowcy tak..

Co do filipsa uwag to pomysł który był rzucony na naszym forum dotyczył dodatkowej formy integracji środowiska. Ja tam osobiście chciałem połączyć przyjemne z pożytecznym, na terenie dolnego śląska jest sporo zamków i pałaców, sporą część z nich objechałem kiedyś a przymierzam się do ponownego objechania z lustrzanką cyfrową. Oczywiście jest też parę miejsc czysto związanych z łofrołdem ale to myślę będziemy odpowiednio znaczyć.
Jak mówiłem na razie przymiarka, z mojej strony jest wspacie tego projektu. Za resztę kolegów nie mogę ręczyć, wiele ciekawych inicjatyw spaliło na panewce i pozostało tylko na forach. Sami wiecie jak to jest, gada się łatwo a z realizacją jest gorzej.
Ogólnie cieszę sie że z waszej strony jakiś odzew się pojawił, a uwagi kolegów traktuje jako wskazówki i chętnie je uwzględnimy.
-- a znudził mi się podpis już dawno --
harry341
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Cz, 31 sty 2008 19:48

Postprzez Artix » Pt, 01 lut 2008 15:51

Przeciez wystarczy sie zarejestrowac na OCPL i wyciagac i zakladac skrzynki. Ja tez polaczylem swoje hobby motocyklowe z racje tego ze sporo km nawijam rocznie na 2 kolach bedac w roznych dziwnych miejscach z OCPL. Nie widze wiec problemu z laczeniem hobby :) Zima Smartixem uprawiam off road i tez da rade. Oczywiscie nie jest to teren jaki czasem zdarza sie mi pokonywac na wersjach malo drogowych 4x4 np. UAZem na "afganach" dla tego samochodu nie istnieje pojecie teren nieprzejezdny :D
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Artix
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): Wt, 04 wrz 2007 19:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez 3po3 » Pt, 01 lut 2008 18:54

Podajcie definicje co znaczy skrzynka 4x4 i chetnie dodam do opisu. tak aby bylo widomo czego spodziewac sie i opis u wszyskich byl jednoznaczny. Moze np wystarczy jako atrybut dodatkowy skrzynki ikona 4x4 oznaczajaca blota? Poki co proponuje zaliczyc skrzynke: filips6: bagna Puszczy Knyszynskiej. Ale uwaga: stosujmy sie do przepisow.
3po3
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Cz, 13 wrz 2007 19:57
Lokalizacja: Puszcza Knyszynska

Postprzez Bas » Pt, 01 lut 2008 19:14

ZYR napisał(a):Tam gdzie autem się nie dojedzie zawsze można dojść.


harry341 napisał(a):pomysł który był rzucony na naszym forum dotyczył dodatkowej formy integracji środowiska.


Mysle, ze skrzynki powinny byc zakladane w miejscach, ktore warto odwiedzic. Nie musi to zaraz byc zabytek nie_z_tej_Ziemi - dobry punkt widokowy, czy interesujace miejsce beda wystarczajacym pretekstem do umieszczenia cache'a. Tak jak napisal ZYR - gdzie nie dojedziemy, tam dojdziemy ;)
Zapraszamy do wspolnej zabawy. Czasami przy szukaniu skrzynek mozna kogos spotkac z OC, a czasami organizowane sa spotkania, wiec jest i okazja do integracji.
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez harry341 » Pt, 01 lut 2008 20:36

przegadam jutro z ludzmi ...
-- a znudził mi się podpis już dawno --
harry341
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Cz, 31 sty 2008 19:48

Postprzez woytas » Pt, 01 lut 2008 21:48

tylko w miejscach coby szlo dojsc z buta !!!
Obrazek
Avatar użytkownika
woytas
Początkujący
 
Posty: 52
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 14:01
Lokalizacja: Rybnik

Następna strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości

cron