ZYR 130 - Gra terenowa - POLREF

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

ZYR 130 - Gra terenowa - POLREF

Postprzez ted68 » Pt, 08 lut 2008 22:52

czyli multiskrzynka ZYRa http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=2720

Strasznie spodobal mi sie pomysl :)
Mam kilka pytan w zwiazku z ta skrzyneczka:
1. czy kazdy z tych punktow to jest reper dobrze w cos zabetonowany?
2. czy te miejsca sa ogolnie dostepne czy zawsze sa jakos ogrodzone, strzezone ?
3. dlaczego niektore z nich wystepuja stadami - np sa 4 w okolicach Michalowa (Po0182, Po0182, Po0183 i Po0184) albo trzy na polnoc od Sokolki.

Przy podanych przez Ciebie warunkach zaliczenia cacha wystarczy wypad w jedno z podanych przeze mnie miejsc :)

Jak orgaznizacyjnie wyobrazasz sobie konkurs nr dwa czyli najwieksza ilosc zaliczonych punktow - kazdy wpisywac jako osobny wpis, log ? Dosc strasznie i zupelnie nieczytelnie bedzie to wygladalo. Moze lepiej umowic sie ze kazdy ma dokladnie jeden LOG, ktory tylko ewentualnie poprawia, uzupelnia po znalezieniu kolejnego punktu.
Chociaz i to jesli policzyc ze maniacy (a takich moze byc kilkudziesieciu) zalicza po kilkadziesiat punktow - i kazde uwiecznia na zdjeciu to ......... zatkamy serwer. Sadze ze sprawa jest jeszcze do przemyslenia.
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez ZYR » Pt, 08 lut 2008 23:14

O rany, to chyba do mnie ;)

Cieszę się, że pomysł się spodobał.

Odpowiadając:

ad.1. Tak, każdy z tych punktów to znak geodezyjny, nie dość że solidnie zastabilizowany, to jeszcze zabezpieczony tzw. pobocznikami - czyli 4 kolejnymi punktami oddalonymi od centralnego o kilka metrów, służącymi do odtworzenia punktu głównego.
ad.2. Do każdego z punktów dostęp powinien być "wolny". Na pewno geodeci mogą do każdego podejść. Ale zdarzyć się może że punkt znajdować się będzie na prywatnej posesji - choć rzadko. Czasem na terenie urzędu gminy, ew. powiatowego ośrodka dokumentacji geodezyjno-kartograficznej. Jednak nie powinno być problemów z dotarciem do nich.
ad.3. Zauważyłem to dopiero po podejrzeniu w mapsource. póki co nie wiem, ale postaram się sprawdzić.

Co do konkursu - jeszcze nie wiem, zależy od frekfencji ;) le wydaje mi się że w opisie będę prowadził swego rodzaju ranking - może na forum??
Jeszcze czas na to ;)
Miło mi że się pomysł spodobał. Nazywa się to łączeniem przyjemnego (keszowania) z pożytecznym (praca) ;)
ZYR
Obrazek
Avatar użytkownika
ZYR
Bywalec
 
Posty: 201
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2007 14:20
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Postprzez ted68 » Pt, 08 lut 2008 23:28

ZYR napisał(a):ad.3. Zauważyłem to dopiero po podejrzeniu w mapsource. póki co nie wiem, ale postaram się sprawdzić.



Hmmmm, a moze to te poboczniaki sie dolozyly do zbioru ?
W dokumencie http://www.gislab.ar.wroc.pl/server.ftp ... 5abkt7nl83
znalazlem informacje ze POLREF ma 348 punktow a nie ponad 400 jak podales.
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez ZYR » Pt, 08 lut 2008 23:55

Z informacji, które posiadam, wynika, że w grupach punktów tylko jeden ma określoną wysokość. Nie wiem na razie po co ich więcej jest.
Chyba się pospieszyłem z rejestracją skrzynki :(
Cała pociech w tym, że tych punktów wielokrotnych jest niewiele.
I większość w Twoim-Ted rejonie ;)
ZYR
Obrazek
Avatar użytkownika
ZYR
Bywalec
 
Posty: 201
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2007 14:20
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Postprzez ted68 » So, 09 lut 2008 0:00

ZYR napisał(a):Z informacji, które posiadam, wynika, że w grupach punktów tylko jeden ma określoną wysokość. Nie wiem na razie po co ich więcej jest.
Chyba się pospieszyłem z rejestracją skrzynki :(
Cała pociech w tym, że tych punktów wielokrotnych jest niewiele.
I większość w Twoim-Ted rejonie ;)


Wylapalem dwa takie miejsca - Michalowo i Sokolka - jak pisalem wczesniej.

Do Michalowa niedaleko z Bialegostoku wiec w najblizszych dniach - jak bedzie jakies slonecczko - podjade , poogladam z bliska i zdam dokladna relacje.
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez ZYR » So, 09 lut 2008 0:02

ja znalazłem jeszcze w okolicach Gorzowa Wlk. i jeden na pomorzu.
chyba czas spać ;)
ZYR
Obrazek
Avatar użytkownika
ZYR
Bywalec
 
Posty: 201
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2007 14:20
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Postprzez Bas » So, 09 lut 2008 0:10

ZYR napisał(a):tych punktów wielokrotnych jest niewiele.
I większość w Twoim-Ted rejonie ;)


moze teren nie jest stabilny... sejsmicznie? 8)

Teraz na serio:
bardzo podoba mi sie ten wykaz, jak i sama skrzynka.
Rozumiem, ze kazdy moze odwiedzac wczesniej odwiedzone punkty i je zaliczac?
Dobrze byloby podawac oprocz serii i numeru takze wspolrzedne... Powstalby (kompletny?) zestaw. Tak, wiem ze sa takie strony www, ale w tym gronie mozemy zgromadzic duuza kolekcje.
A moze wydzielic troszke tego miejsca na naszym serwerze dla benchmarkow- kazdy mialby swoj numer i serie oraz fotke...
To prawie to samo w efekcie co wpisy do skrzynki Radka, ale tam byloby to uporzadkowane wg benchmarkow, nie geocacherow...
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ted68 » So, 09 lut 2008 0:22

Bas napisał(a):
ZYR napisał(a):tych punktów wielokrotnych jest niewiele.
I większość w Twoim-Ted rejonie ;)


moze teren nie jest stabilny... sejsmicznie? 8)


Przezylem jedno trzesienie ziemi - i bylo to wlasnie w Bialymstoku, pod koniec lat 80 zeszlego wieku :) Bylem na 10 pietrze budynku i calkiem niezle to wygladalo - drzwi od szaf sie same pootwieraly, zyrandole sie kiwaly, szklanki dzwonily .........

Dobrze byloby podawac oprocz serii i numeru takze wspolrzedne...

Czegos chyba nie rozumiem - wspolrzedne wszystkich podal przeciez ZYR w swojej skrzyneczce, wiec jakie wspolrzedne masz na mysli ?
A dokumentacja fotograficzna tych reperkow bylaby mila :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez Bas » So, 09 lut 2008 0:43

ted68 napisał(a):
Bas napisał(a):Dobrze byloby podawac oprocz serii i numeru takze wspolrzedne...

Czegos chyba nie rozumiem - wspolrzedne wszystkich podal przeciez ZYR w swojej skrzyneczce, wiec jakie wspolrzedne masz na mysli ?
A dokumentacja fotograficzna tych reperkow bylaby mila :)


Bylo tez na Twoim terenie trzesienie ziemi 21.09.2004r. (epicentrum w Obwodzie Kaliningradzkim).

Mam na mysli te same wspolrzedne. Wlasnie pod katem dokumentacji fotograficznej. Jesli ktos wrzuci tylko same zdjecia, to warunek jest zaliczony, ale ktorym punktom zdjecia zrobil??
Za jakis czas moznaby wykaz Radka uaktualnic podajac zamiast kolejnej liczby w nazwie punktu wlasnie serie i numer, a na poczatku zostawic Po ;)

I marzy mi sie jeszcze, zeby takie pliki, ktore Radek umiescil na rapidshare, fotki/schematy o wymiarach wiekszych niz 480x360 (zeby wydruk byl czytelny - przy skrzynkach quiz na przyklad) mozna bylo umieszczac na naszym serwerze, zebysmy mieli takie rzeczy w jednym miejscu- dla wygody nas wszystkich...
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ZYR » So, 09 lut 2008 8:29

Dodałem do warunków zaliczenia podanie współrzędnych punktu, może to być choćby zdjęcie gpsa w pobliżu punktu, lub po prostu wypisanie współrzędnych.
Po serii i numerze niby doszedłbym do pola powierzchni, ale zajęłoby to dużo czasu, a tak będzie wiadomo od razu ;)
ZYR
Obrazek
Avatar użytkownika
ZYR
Bywalec
 
Posty: 201
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2007 14:20
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Postprzez ZYR » So, 09 lut 2008 8:35

Apropos marzeń Basa - zgadzam się. Fajnie by było móc umieszczać pliki związane z zabawą w jednym miejscu. Już jakiś czas myślę o jeszcze jednej skrzynce, ale przydałby się serwer do tego.
Natomiast nie do końca jestem przekonany do umieszczania zdjęć w dużej rozdzielczości. Moglibyśmy szybko zapchać serwer.
Choć najbardziej brakuje mi forum naszego. Mimo miłej gościny na "garniaku" to jesteśmy ograniczeni do jednego tematu, i przez to jest bałagan. Poza tym, nie wszyscy się tu rejestrują, pewnie dlatego, że jest to jakby sytuacja przejściowa.
ZYR
Obrazek
Avatar użytkownika
ZYR
Bywalec
 
Posty: 201
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2007 14:20
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Postprzez ted68 » So, 09 lut 2008 8:37

ZYR napisał(a):Poza tym, nie wszyscy się tu rejestrują, pewnie dlatego, że jest to jakby sytuacja przejściowa.


........ ale prowizorka najdluzej sie trzyma :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez ted68 » So, 09 lut 2008 9:28

Cos jest nie tak ....
Sciagnalem zrobiony przez Ciebie pliczek GPX, pod Ozim zapisalem jako WPT no i mamy powtorzenia:
Po0153 i Po0183 maja dokladnie te same wspolrzedne
podobnie jest z parami:
151 i 181, 154 i 184, 144 i 174, 155 i 185 i t d ........
duzo tego jest
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez ZYR » So, 09 lut 2008 9:40

To ma jakiś związek z pomiarami w kilku strefach. Zerknę i poprawię dziś pliki wsadowe.
ZYR
Obrazek
Avatar użytkownika
ZYR
Bywalec
 
Posty: 201
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2007 14:20
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Postprzez ZYR » So, 09 lut 2008 10:21

Błędy znalazłem, poprawiam, za 1h powinno być ok.
ZYR
Obrazek
Avatar użytkownika
ZYR
Bywalec
 
Posty: 201
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2007 14:20
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Następna strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

cron