Do zrobienia. Przeliczenie znaczy się. Mają bazę w układzie państwowym płaskim. W Polsce punkty geodezyjne rzadko są określane w WGS - przynajmniej na razie (na wiosnę działać zacznie ASG-EUPOS). Wtedy powinno się to zmienić. Na dzień dzisiejszy tylko Polrefy mają określone współrzędne w WGS. Reszta punktów - a są ich setki tysięcy - w układach płaskich (65, 1992, 2000, albo jeszcze gorzej - starszych, bazujących na innych elipsoidach pułkowo czy lokalne miast - gdańsk70 czy warszawa74).
Pytanie do kolegów z UK - z jakiej elipsoidy i odwzorowania korzystają. Jeśli będziemy mieli takie informacje to nie widzę problemu z przeliczeniem współrzędnych przez nas pomierzonych w WGS do lokalnego-płaskiego. Są do tego narzędzia. Pytanie czy nie mają na "sztywno" wprowadzonego środka układu - bo wtedy to nic nam po tym.
Zresztą podpytam drogą służbową kolegów z oddziału UK, może pomogą.
Piszę oczywiście, że nie ma problemu - ale moja wiedza pozwala jedynie stwierdzić z całą pewnością, że problem jest rozwiązywalny
Nie mam bladego pojęcia jak to zrobić praktycznie, hehe