czarny rynek

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

czarny rynek

Postprzez ted68 » Śr, 13 lut 2008 19:37

Tak sie zastanawiam ....
Zima, pogoda paskudna, raczej nie zachecajaca do realnego szukania skrzynek wiec moda na wirtualne szukanie wirtualnych skrzynek.
tylko ze dziwna sprawe obserwuje - jak jedna osoba dokopie sie do hasla skrzynki to od razu pojawiaja sie i inne osoby w logach. Jakos malo prawdopodobne by kilka osob (zawsze tych samych) tego samego dnia znajodwaly haslo do tej samej skrzynki. Stad moje podejrzenia o jakims 'czarnym rynku" haselek do wirtuali.
Akceptuje wirtualne szukanie wirtualnych skrzynek - w tym zakresie jestem za haslem "jak OPEN to OPEN" chyba ze zalozyciel podal jakies dodatkowe warunki - ale wymiana haslami, czy rozdaawanie ich innym .......
No nie wiem ale budzi to we mnie ....... mieszane uczucia.
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez irudzin » Śr, 13 lut 2008 19:58

Podpisuje sie pod kazdym slowem. Po prostu moge odniesc wrazenie, ze tu tez sa pewne uklady i ukladziki, niestety, jak to w naszym kraju bywa...
irudzin
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 19:53

Postprzez filips » Śr, 13 lut 2008 20:09

A ja, choć zupełnie nie pochwalam wirtualnego szukania skrzynek (ale jak ktoś lubi to niech sobie szuka) to podejrzewam, że jak jedna osoba odkrye skrzynkę to inne widzą w logach, że - o! jest łatwa skrzynka, można sobie łatwo wygooglować i podbić statystykę, żeby może choć trochę dogonić filipsa (to żart oczywiście:). Więc tu był bym spokojny :)

PS: chciałem zrobić małą prowokację tzn podszyć się pod jakiegoś usera i zaoferować "listę haseł do 103 skrzynek wirtualnych na OC", ciekawe, kto by się zgłosił.

PPS: mam gotowy program do łamania takich haseł, z drobnymi modyfikacjami da się zastosować w OC. Do tego baza słowników (daję gratis) i hulaj dusza. Zgłoszenia na priv proszę.
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Postprzez ted68 » Śr, 13 lut 2008 20:13

filips napisał(a):
PS: chciałem zrobić małą prowokację tzn podszyć się pod jakiegoś usera i zaoferować "listę haseł do 103 skrzynek wirtualnych na OC", ciekawe, kto by się zgłosił.

HA HA HA HA HA HA HA :mrgreen:

PPS: mam gotowy program do łamania takich haseł, z drobnymi modyfikacjami da się zastosować w OC. Do tego baza słowników (daję gratis) i hulaj dusza. Zgłoszenia na priv proszę.

No nie wiem, czy tutaj ten program by zadzialal. Wez pod uwage ze przewaznie hasla sa o wiele bardziej skomplikowane niz hasla logowania do sieci typu Dxxx, Kxxxx, Fxxx itp :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez Artix » Śr, 13 lut 2008 20:34

Tu bym był spokojny, faktycznie proste wirtuale powoduja ze po odszukaniu przez 1-2 osoby inni zachęceni starają się zdobyć skrzynkę.
Wirtualne szukanie jest 100 razy bardziej czasochłonne niż pojechanie na miejsce i banalnie zapisane na kartce. Łamanie haseł programem jest nudne i nie przynosi żadnej frajdy. Natomiast są skrzynki nad którymi ślęcze kilka godzin czytając w netcie i nie tylko całe historie o danej okolicy, rodzinach etc. etc. To teraz kto lepiej pozna okolice, ten co czytał wszystko przez kilka godzin czy ten co podjechał zapisał hasło i wpisał. Zdobycie trudnego wirtuala na którego poświęciłem cały dzień sprawia większą frajdę niż wykopanie banalnej skrzynki w mieście która jest bo jest. Owszem są wirtuale na które potrzeba mi 1 min max, ale tak nie cieszą.
Ted na pocieszenie ci powiem że twoje skrzynki zarówno realne jak i wirtualne są na wysokim poziomie i nie jest to wygooglowanie w 10 sekund, tylko kilka godzin czytania historii rodów :D
Ted, pracuje teraz nad jedną twoją skrzynką, hmm mniej więcej będzie już z 10 h i w zasadzie znam już rozwiązanie zagadki tylko coś mi wpisy nie wychodzą :D musiałeś zrobić błąd przy wpisywaniu hasła.
Przekopanie setek stron tekstu dla jednej frazy jest bardziej męczące kiedy robie 14 relanych skrzynek w ciągu jednego dnia.
Tak na marginesie, są skrzynki realne gdzie jedna osoba zakłada a 2-3 się wpisują na miejscu bo są razem i to uważam za karygodne, bo ja tym sposobem miałbym zaliczonych ze 30-40 skrzynek Snufferów a tak, mimo że miejsca są naprawdę super to "zrobienie" skrzynki którą razem zakładamy uważam ze karygodne i psujące zabawę. Niestety z bólem serca musze pomijać te skrzynki.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Artix
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): Wt, 04 wrz 2007 19:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez irudzin » Śr, 13 lut 2008 20:40

Co innego googlowac godzinami (tez czuje satysfakcje, gdy cos uda mi sie "wyczytac"), a co innego gdy jedna osoba znajdzie i odstapi haslo innym (nawet podsylanie linku to juz nie gra fair). A generalnie - robcie co chcecie, ale jak wkrecam w to ludzi, to opowiadam, ze do super zabawa, a nie tylko kwestia podeslania wlasciwego hasla.
irudzin
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 19:53

Postprzez ted68 » Śr, 13 lut 2008 20:41

Artix napisał(a):Ted, pracuje teraz nad jedną twoją skrzynką, hmm mniej więcej będzie już z 10 h i w zasadzie znam już rozwiązanie zagadki tylko coś mi wpisy nie wychodzą :D musiałeś zrobić błąd przy wpisywaniu hasła.

Hmmmm - ktora skrzynke dokladnie masz na mysli ? Sprawdze, moze na prawde zrobilem literowke, co mi sie niestety czesto zdarza
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez filips » Śr, 13 lut 2008 21:24

Artix napisał(a):Tak na marginesie, są skrzynki realne gdzie jedna osoba zakłada a 2-3 się wpisują na miejscu bo są razem i to uważam za karygodne.


Owszem, i na szczęście już się chyba nie praktykuje tego procederu.

Jak dla mnie jest OK, gdy np skrzynkę znajduje się podczas tej samej wycieczki, ale już wieczorem wracając do domu (np: http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=2456 )
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Postprzez Artix » Śr, 13 lut 2008 21:44

Filips masz racje, podanie koordow podczas przypadkowego spotkania bez spojlaków to co innego a co innego jeden zakopuje reszta sie wpisuje.
Ja po pracy w garniaku wiele nie zdziałam, choć czasem w przypływie desperacji przedzieram sie przez krzaczory ubrany jak na bal :D ale realne glownie moge robic skrzynki w weekendy.
No dobra to teraz na świecznik idą wirtuale już naprawde wymagające bo w jeden dzień zrobiłem te najłatwiejsze a teraz zostały same wypaśne skrzynki takie jak Teda którą wreszcie zmęczyłem i której nie da sie za cholere wygooglować, ale zachęcam do walki bo zaliczenie skrzynki spowoduje jedno, można się starać o licencje przewodnika na tym terenie :D
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Artix
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): Wt, 04 wrz 2007 19:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bas » Śr, 13 lut 2008 22:34

Z wirtualami roznie bywa.
Zwykle ich nie lubie i omijam szerokim lukiem - wole tradycyjne skrzynki. Za to Gosia lubi takie zagadki. I faktycznie, po spojrzeniu w logi od razu widac, ze z dana skrzynka raczej trudno nie bedzie... zwykle wystarcza kilka/nascie minut. Takie latwe skrzynki nawet satysfakcji nie daja - dlatego ich nie lubie.
Co innego trudne wirtuale, ale te zdarzaja sie rzadko...

Nie ma sie co podniecac niezdrowo i podnosic sobie cisnienie - jak sie zalozylo kiepskiego wirtuala, ktory pada po kilku probach, to trudno.
Korzystanie z gotowca zepsuloby resztki radosci - gdzie tu frajda??

A kiedys, pamietam jak dzis, pojechalismy z Gosia na rajd po wirtualach do Wawy. Skosilismy ich mnostwo, a na koniec podjechalismy do tradycyjnej skrzynki i to ona wlasnie dala nam najwiecej radosci, czego wszystkim zycze :)

P.S.
Za to w ogole nie rozumiem po co sa hasla w skrzynkach tradycyjnych...
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Dziku » Śr, 13 lut 2008 23:25

Bas napisał(a):(...)Za to w ogole nie rozumiem po co sa hasla w skrzynkach tradycyjnych...

To chyba jakiś wyraz braku wiary właściciela skrzynki w fakt iż znalazca pisze prawdę w logu na OC. A skoro odczytał hasło wypisane flamastrem na deklu - to pewnie skrzynkę wykopał.

Osobiście zazwyczaj nie stosuję haseł, a już na pewno nie z takich pobudek.
Hasło mam bodaj tylko w Glinnie - i tam chyba ma sens oraz w Witkowicach - tam pełni rolę zakamuflowanego drogowskazu oraz moze choć trochę skłania ku refleksji...
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości