Glinno i Kampinos we wrześniu

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Glinno i Kampinos we wrześniu

Postprzez ZYR » Wt, 04 wrz 2007 10:51

Kontynuując tradycję ZYR GEO TOUR z forum OCPL, chciałbym zaprosić do wspólnego łupienia skrzynki Dzika - http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=1749
Planujemy wypad w tamte okolice z Basem w weekend 22-23 września. Skłaniając się raczej ku 22. Serdecznie zapraszamy. Może ktoś z miłośników Garmina chciałby w geocaching się pobawić, będzie mam miło.

Temat drugi: Sprzatanie.
Myśle, że można by to zorganizować gdzieś w Kampinosie i połączyć np z zakopaniem skrzynki podobnej do 5 saperek. http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=1729
Która została przyjęta przez grono geocacherów dość ciepło. I tu również zaproszenie, na tydzień późniejszy 29 września.
Pozdrawiam,
Radek-ZYR
ZYR
Obrazek
Avatar użytkownika
ZYR
Bywalec
 
Posty: 201
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2007 14:20
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Postprzez Bas » Wt, 04 wrz 2007 11:58

Spotkanie przy skrzynce Dzika:
Jezeli udaloby sie spotkac w kilka osob (a moze wiecej, kto wie? ;) ), to moze zrobimy jakis grill, czy inne pieczone ziemniaki? Tym razem termin jest z duzym wyprzedzeniem, wiec moze sie uda...
Ostatnio edytowano Wt, 04 wrz 2007 12:22 przez Bas, łącznie edytowano 1 raz
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Glinno i Kampinos we wrześniu

Postprzez Niewe » Wt, 04 wrz 2007 12:17

ZYR napisał(a):Myśle, że można by to zorganizować gdzieś w Kampinosie i połączyć np z zakopaniem skrzynki podobnej do 5 saperek. ZYR


Nie chcę się czepiać, ale..
To jest Park Narodowy. Organizacja czegokolwiek na jego terenie wymaga uzgodnienia z Zarządem Parku, a poruszanie się jest dozwolone tylko po wyznaczonych szlakach i drogach publicznych. A zakładam, że nie będziecie tych skrzynek raczej zakopywać na drogach.
Niewe
Bywalec
 
Posty: 198
Dołączył(a): Pt, 29 cze 2007 23:26
Lokalizacja: WuWua

Postprzez sp2ong » Wt, 04 wrz 2007 12:25

Zgadza sie juz mialem jedna interwencje z Nadlesnictwa gdzie interweniowano w sprawie jednej z zalozonej przez geocachera skrzynki na OC PL. Prosze przestrzegac obowiazujace przepisy aby pozniej nie bylo problemow prawnych.
Miedzy innymi na prosbe Nadlescnictwa kazano dolozyc uwage do regulaminu:

Zabrania się lokalizowanie skrzynek w miejscach chronionych prawnie, dziuplach zasiedlanych przez ptaki, bezpośrednio w pomnikach przyrody oraz w ich strefach ochronnych (w myśl ustawy o ochronie przyrody z dnia 16.04.2004 r. i innych przepisów z nią związanych).
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez shchenka » Wt, 04 wrz 2007 13:54

Nawiasem mówiąc bardzo słuszna uwaga. Tylko czy każdy wie co to są "miejsca chronione prawnie" ?
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez ZYR » Wt, 04 wrz 2007 14:14

Sprzątanie Kampinosu w sensie nie dosłownym. Temat jest rozwinięciem wątku poruszonego już na forum OCPL, Chodziło raczej o okolice. Ja podrzuciłem pomysł Jeziorka Olgierda(http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=1058) , leżącego już poza granicami Kampinosu.
Także przepraszam za nieścisłość.
ZYR
Obrazek
Avatar użytkownika
ZYR
Bywalec
 
Posty: 201
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2007 14:20
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Postprzez Bas » Wt, 04 wrz 2007 14:25

ja zastanawiam sie jak duza jest strefa ochronna... Jezeli pomnik przyrody ma plotek dookola lub inny lancuch - to chyba wlasnie to. Hmmm, a jezeli nie ma? Sa jakies przepisy? (W tej ustawie? Dziennik Ustaw nr?)

Tu tego nie znalazlem : Dz.U. z 2004r. Nr 92, poz. 880, 2005 r. Nr 113, poz. 954, Nr 130, poz. 1087.
Inna sprawa, ze az tak gruntownie tego nie czytalem...
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Glinno i Kampinos we wrześniu

Postprzez Dziku » Wt, 04 wrz 2007 16:31

Niewe napisał(a):(...)Organizacja czegokolwiek na jego terenie wymaga uzgodnienia z Zarządem Parku, a poruszanie się jest dozwolone tylko po wyznaczonych szlakach i drogach publicznych.(...)

Po pierwsze nie z zarządem, a z dyrekcją. Z tym poruszaniem się to też taka niecała prawda. Ale najdziwniejsza jest inna sprawa - czemu zakładacie, że dyrekcja KPN nie będzie zainteresowana wysprzątaniem kawałka Parku? Choćby najmniejszego. Od wielu juz lat fotografuję również w KPN. Czynię to LEGALNIE - również mając zgodę na poruszanie się poza szlakami. Szefostwo KPN jest bardzo przyjazne wszelkim rozsądnym inicjatywom przyrodników. Mogę Zyra skontaktować z właściwymi osobami. Jestem pewnien, że będzie można posprzątać legalnie - również na terenie KPN.
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ZYR » Wt, 04 wrz 2007 17:53

Dzięki Dziku, chetnie skorzystam z Twoich znajomości. Skontaktuje się inaczej.

Co do shchenki wypowiedzi. Widzę w Twoich wypowiedziach i postępowaniu pewną niekonsekwencję: Mówisz że nie wolno chować skrzynek w rezerwacie. A żeby się do niej wpisać trzeba ją wykopać, tak?
Więc jak to jest z kilkoma przez Ciebie wydobytymi?
Nasuwa się pewna analogia: Zakup kradzionego radia na szrocie. Niby kraść nie wolno, ale...

Osobiście uważam, że zakładanie skrzynek w Parkach Narodowych ma nieco mniejszy negatywny wpływ na środowisko niż np pozwalanie na wjazd na ich teren quadom, czy motocyklom crossowym. Taka sytuacja ma miejsce w jednym z Parków Narodowych. Ze swojego doświadczenia dodam, że w tym samym Parku zakazano mi wjazdu konno, bo konie niszczą środowisko ;)
Ale prawo jest prawem i zakładać takich skrzynek już nie będę. Można się z nim zgadzać lub nie. Ja raczej skłaniam się ku drugiej opcji. Skrzynka mądrze ukryta (nie koniecznie zakopana) może naprawdę mieć nikłą szkodliwość społeczną (środowiskową, jeśli mogę sie tak wyrazić).
Pozdrawiam,
ZYR
Obrazek
Avatar użytkownika
ZYR
Bywalec
 
Posty: 201
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2007 14:20
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Glinno i Kampinos we wrześniu

Postprzez filips » Wt, 04 wrz 2007 20:31

ZYR napisał(a):Kontynuując tradycję ZYR GEO TOUR z forum OCPL, chciałbym zaprosić do wspólnego łupienia skrzynki Dzika - http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=1749
Planujemy wypad w tamte okolice z Basem w weekend 22-23 września. Skłaniając się raczej ku 22.


Jesteśmy chętni na 100%, będziemy na 80%.
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Postprzez Dziku » Wt, 04 wrz 2007 20:36

Chyba wcześniej podskocze na serwis dopasający skrzynke główną do rozmiarow tucznika... :lol:
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Bas » Wt, 04 wrz 2007 20:45

Dziku, bedziesz 22 przy skrzynce?

Twoj cache juz jest wypasiony :) To dopiero bedzie frajda zrobic TAKI cache (chyba, ze sie pogubimy po drodze ;) )
Zastanawiam sie jak my go zrobimy wieksza ekipa??? Tak, zeby kazdy mial radosc z odkrywania kolejnych etapow... Chyba sztafetowo w mniejszych grupkach i spotkanie przy nastepnym etapie, a pozniej dalej... No, zobaczymy na miejscu...
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Dziku » Wt, 04 wrz 2007 20:48

ZYR już mnie o to pytał, ale odpowiem równiez publicznie.
Nie będę :cry:
Dokładnie w ten weekend mam rodzinna imprezę w... Gdańsku.
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez shchenka » Wt, 04 wrz 2007 20:51

ZYR napisał(a):Co do shchenki wypowiedzi. Widzę w Twoich wypowiedziach i postępowaniu pewną niekonsekwencję: ...


Tak, zgadzam się. Znalazłem kilka skrzynek w rezerwatach. Zastanawiałem się przed szukaniem każdej z nich, i z różnych powodów w różnych sytuacjach podjąłem taką lub inną decyzję. W każdym razie na pewno nie wchodziłbym do rezerwatu, którego nie znam, żeby szukać tam skrzynki.

Generalnie jestem zdecydowanie przeciw chowaniu w rezerwatach, głównie dlatego, że w przyszłości może to zupełnie niepotrzebnie skłaniać do buszowania po rezerwatach osoby, które inaczej by tam nie poszły lub nie zeszły ze szlaku. Jestem jednak przeciwny dogmatom i zdaję sobie sprawę z tego, że rezerwat rezerwatowi nie równy i każdy przypadek jest inny, ale wydaje mi się, że w tej sytuacji jedyne rozsądne wyjście to przyjęcie że "nie chowamy w rezerwatach". Dla jednego może to być szacunek dla prawa, dla kogo innego szacunek dla przyrody.
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez Niewe » Wt, 04 wrz 2007 20:54

ZYR napisał(a):Osobiście uważam, że zakładanie skrzynek w Parkach Narodowych ma nieco mniejszy negatywny wpływ na środowisko niż np pozwalanie na wjazd na ich teren quadom, czy motocyklom crossowym. Taka sytuacja ma miejsce w jednym z Parków Narodowych. Ze swojego doświadczenia dodam, że w tym samym Parku zakazano mi wjazdu konno, bo konie niszczą środowisko ;)


Trochę odbiegamy od tematu dyskusji, ale muszę się wtrącić znowu. Konie rzeczywiście niszczą srodowisko i to naprawde bardzo. Zwróć uwagę jak wygląda droga rozjeżdżona przez quady, a jak przez konie. Dziś już nie mam na to ochoty (za późno jak dla mnie), ale może jutro uda mi się znaleźć jedno naukowe opracowanie na ten temat, z którego jasno wynika, że zniszczenia powodowane przez konie wielokrotnie przewyższają te od quadów itp.
Pozdrawiam

PS.
Tylko żeby nie było...
wobec quadów w lasach mam podobne odczucia jak GPS Maniak.
Niewe
Bywalec
 
Posty: 198
Dołączył(a): Pt, 29 cze 2007 23:26
Lokalizacja: WuWua

Następna strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości