Opencaching

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Opencaching

Postprzez Marty » Wt, 20 mar 2007 22:40

Witam! Przydałoby się ożywić niektóre regiony kraju. Stąd pytanie o cacherów z regionu pomorza środkowego i okolic Borów Tucholskich. Zakładajmy skrzynki - pokażmy ciekawe miejsca i ich historię!
Pozdrawiam

Obrazek
Avatar użytkownika
Marty
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 7:32
Lokalizacja: Kolberg / Culm

Postprzez harcerzyk » Śr, 21 mar 2007 14:27

No właśnie - czy na forum są jeszcze jacyś geocacherzy/opencacherzy ?
Ujawnijcie się. Będzie nam raźniej :wink:
Igor
Nuvi 660FM, 60Cx, UMP-pcPL, CN9NT, Topo_PL_100
Obrazek
Avatar użytkownika
harcerzyk
Bywalec
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 9:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sp2ong » Śr, 21 mar 2007 14:32

Sa i czytaja to forum mysle ze to bedzie dobre miejsce na dyskusje jak znow trafi sie nam katastrofa jako mielismy poprzednio z Forum
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez harcerzyk » Śr, 21 mar 2007 14:44

Bardzo byśmy chcieli, żeby tak właśnie było.
Serdecznie zapraszamy.
Igor
Nuvi 660FM, 60Cx, UMP-pcPL, CN9NT, Topo_PL_100
Obrazek
Avatar użytkownika
harcerzyk
Bywalec
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 9:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Marty » Śr, 21 mar 2007 19:52

sp2ong napisał(a):Sa i czytaja to forum mysle ze to bedzie dobre miejsce na dyskusje jak znow trafi sie nam katastrofa jako mielismy poprzednio z Forum


Że są i że czytają to bardzo dobrze! Ale niech jeszcze Ci, którzy ukrywają się zamiast skrzynek i to do tego w regionach kraju, które należałoby otoczyć opieką, wreszcie się pokażą i zaczną zakopywać, ukrywać, rebusować...! Tak byłoby wspaniale :) A wtedy więcej osób poza "guru" tego sportu miałoby się okazję wykazać. Ale taki kij jak można wnioskować ma dwa końce - jak w białych plamach mają się pokazać skrzynki jesli nikt ich tam nie zakopuje? i jak w tych regionach open i geocacherzy mają coś znajdować jeśli tam nic nie ukryto? Błędne koło!
Pozdrawiam

Obrazek
Avatar użytkownika
Marty
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 7:32
Lokalizacja: Kolberg / Culm

Postprzez sp2ong » Śr, 21 mar 2007 21:13

Na OC PL aktywnych uzytkownikow jest 167 z ok 350 zarejstrowanych ale byc moze nalezy bardziej reklamowac zabawe w geocaching aby dotarla do szerszego grona ludzi. Im wiecej uzytkownikow aktywnych tym wieksze szanse ze pokrycie skarbami na ternie Polski bedzie wieksze. Jest tylko jeden problem nadal cena GPS nie jest zachecajaca do posiadania go. Co prawda jest odmiana zabawy w poszukiwanie skrzynek bez GPS nazywa sie LetterBox patrz http://www.letterboxing.org/ moze to pozwoliloby powiekszyc kreg zainteresowanych zabawa w poszukiwanie skrzynek, Jak ktos zlapie nutke w letterboxing to zacheci go to do zakupu GPS'a. Niestety letterboxing w Polsce nie jest znany. Wiem ze tworcy OpenCaching rozwazaja wprowadzenie typu skrzynki LetterBox w OC wiec moze ......
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez Marty » Śr, 21 mar 2007 22:29

Wydaje mi się że każdy sposób na propagowanie opencachingu jest dobry. Pewnie nie każdy, niestey, się z tym zgodzi ale jak słusznie zauważyłeś im więcej uczestników tym lepsza zabawa i mniej białych plam. Koszty GPS są naprawdę wysokie ale wszystko zależy od praktycznego podejścia do zastosowania urządzenia. I wymagań użytkownika. Poza tym jest jeszcze możliwość zorganizowania wypadu w teren ze znajomymi. Wtedy na całą grupę wystarczy jeden odbiornik. Oczywiście zależy to od chęci i porozumienia się. Wszystko jednak zmierza do jednego - propagowania OC i GC :)

Pomysł z właczeniem letterboxingu do OCPL wydaje się przeto dobry i popieram go. Powodzenia!
Pozdrawiam

Obrazek
Avatar użytkownika
Marty
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 7:32
Lokalizacja: Kolberg / Culm

i ja tez:)

Postprzez wodnik7 » Śr, 21 mar 2007 23:40

...cachuje:) ale raczej w rfn, w polsce niestety zbyt malo:(

ale kto wie, przy pobycie mam juz pomysly, gdzie schowac - bedzioe kolo gdanska, bytwoa, kartuz:)

sam uzywam geocaching.com, opencaching.pl znam (apropos - sam chcialem te domene zarejestrowac na wzor niemieckiej opencaching.de, ale ktos mnie ubiegl:))

tak wiec wiecej nas:)
Pozdrawiam, Michal
GPSMAP 60CS, StreetPilot c510, nuvi 255wt, CNE 2008-2010, ump, topo_100 i dalsze..
wodnik7
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:10
Lokalizacja: Berlin/Gdańsk

Postprzez ZYSKI » Cz, 22 mar 2007 13:21

Witam!!!!

Co prawda zima tego roku nie byla zbyt surowa ale cześciowo zachamowała wypady w góry z paczkami :), jadac na spotkanie zabieram ze sobą trzy paczuszki :) sie zobaczy gdzie to schować, pewnikiem gdzies nad morzem albo na okręcie podwodnym :)

Pozdrawiam
POZDRAWIAM
N 50 29 621
E 16 64 911
Colorado+iPhone + fenix 3HR
ZYSKI
Bywalec
 
Posty: 540
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 12:46
Lokalizacja: Bystrzyca Klodzka

Postprzez Wieslav » Cz, 22 mar 2007 13:26

Witam!
Chętnie bym się przyłaczył do tej "zabawy" (idzie wiosna i warto trochę spacerować np. po lasach), ale jestem całkiem "zielony" w tych sprawach jak i GPS.
:cry:
Jeśli jest ktoś z terenu Łodzi lub okolic skłonny mnie w to wprowadzić to jestem gotów zakupić jakieś ciekawe przedmioty (oczekiwałbym propozycji co to powinno być), aby taka skrzynka była ciekawa dla znalazcy.
:wink:
8)
POZDRAWIAM
Wieslav
GPSmap 76CSx+CNE NT 9+GPMapa 5+UMP-Wawa+Topo_PL_100 oraz ASUS MyPal A636N+AutoMapa Europe+iGO-2006+GPS Tuner 5
Toshiba Qosmio F30-140 Windows XP MCE - T7200; RAM 2x1024 533MHz; HDD 120GB; GF7600
Avatar użytkownika
Wieslav
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez harcerzyk » Cz, 22 mar 2007 15:42

Wieslav --> Polecam poczytanie tego:
http://www.opencaching.pl/wiki/index.ph ... 2%C3%B3wna

Tu znajdziesz wiele informacji o tej zabawie, o szukaniu i zakładaniu skrzynek. Przyjrzyj się również GeoLutikom (www.geolutins.com) - bardzo fajna alternatywa do chowania w cache'ach zamiast gadgetów typu breloczek czy maskotka.
Tu więcej: http://www.opencaching.pl/wiki/index.ph ... e_GeoLutin
Igor
Nuvi 660FM, 60Cx, UMP-pcPL, CN9NT, Topo_PL_100
Obrazek
Avatar użytkownika
harcerzyk
Bywalec
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 9:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Yeah » So, 21 kwi 2007 13:44

Tylko w naszej polskiej rzeczywistości trzeba uważać jakie przedmioty traktuje się jako geolutins, czasem potrafią zaginąć :roll: :roll: :roll:
Obrazek

GG: 2817020
Yeah
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): So, 21 kwi 2007 13:08
Lokalizacja: Rzeszów / Warszawa

Postprzez Grinch » Pn, 23 kwi 2007 20:09

Dzień dobry. Okres zimowy troche powstrzymał moją aktywność GeoCachową, ale obiecuję poprawę.
niegdyś "Mercedes Outdoor'u", a teraz "sześćdwójka" czyli nieco nowszy Mercedes.
Avatar użytkownika
Grinch
Bywalec
 
Posty: 124
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Yeah » Pn, 23 kwi 2007 22:45

no ja też mam takie plany :)
Obrazek

GG: 2817020
Yeah
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): So, 21 kwi 2007 13:08
Lokalizacja: Rzeszów / Warszawa

Postprzez Magnoom » Śr, 09 maja 2007 12:29

Na forum zaglądam tak często jak to możliwe. Sprawa wygląd trochę gorzej jeśli chodzi o aktywność w terenie. Choć ostatnio po kilkumiesięcznej przerwie zimowej kilka skrzynek znalazłem. Ta moja aktywność wzrasta przy okazji jakiś wypadów urlopowych, jak ostatni III Zlot we Władysławowie, ale jak u większości z urlopami jest dość krucho.

Jeśli chodzi o nowe skrzynki o od roku mam częściowo przygotowane trzy. Mam też zgody na chowanie skrzynek właścicieli terenów na papierku. Mam też kilka gadżetów od samorządu czy nadleśnictwa. Największy problem jest taki, że wszystko zrobione jest "po łebkach" i brakuje czasu, organizacji, lub czegoś jeszcze, aby temat zamknąć.

Dzisiaj znowu wybywam na kilka dni za granicę, więc może po powrocie dopracuję szczegóły.
Wieslav napisał(a):Jeśli jest ktoś z terenu Łodzi lub okolic skłonny mnie w to wprowadzić...
Nie ma problemu, jak zorganizuję spotkanie dotyczące tworzenia map to możemy porozmawiać i o geocachingu.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Następna strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości