Jakie ma być przyszłe forum geocachingowe?

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Jakie ma być przyszłe forum geocachingowe?

Postprzez Dziku » Pn, 17 wrz 2007 13:50

Zakładam ten temat z nadzieją, że można będzie do niego przeniść wątki dyskusji z (niesłusznie moim zdaniem) zamkniętego tematu "co się dzieje z forum opencaching.pl"

Dyskusja, była tam ciekawa zaś wnioski z niej (również moim zdaniem) ważne. Fajnie byłoby po prostu przenieść tu wybrane posty, ale rozumiem że po decyzji o "zamieceniu tego pod dywan" nie będzie to pewnie możliwe.

PS
W dyskusji "Glinno i Kampinos we wrześniu" jest sporo więcej rzeczy "off topic" ale przypuszczam, że ani Zyrowi (bo to jego temat) ani mnie (bo część tematu dotyczy wyprawy do mojej skrzynki) nie przyszłoby do głowy prosić o jego zamknięcie. Do przemyślenia.
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez shchenka » Pn, 17 wrz 2007 14:51

Dziku, dzięki za dyskusję na temat tego czy forum powinno być OC PL czy ogólnie geochachingu. Myślę, że nie ma co przepisywać tutaj dotychczasowej dyskusji. Argument, że nie ma powodu dzielić przekonuje mnie. Z drugiej strony nie bardzo widzę co forum miałoby dzielić. Kiedyś było kilka serwisów geocachingowych aktywnych w PL. Dzisiaj już praktycznie liczy się tylko OC PL. Mimo, że młody, to wyraźnie zdominował geocaching w Polsce. Ale, jak pisałem poprzednio - nie upieram się, tylko prezentuję swoje zdanie w dyskusji. Myślę, że temat ewoluuje w czasie i pewnie, gdybym bawił się w keszing rok temu, to moje zdanie byłoby takie jak Twoje :)
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez Dziku » Pn, 17 wrz 2007 14:57

No tak, ale tamten temat sprowadzał się nie tylko do naszej dyskusji popartej wspólnym wnioskiem 8) Szkoda go i tyle. Nie myślałem o przepisywaniu, a raczej o przemoderowaniu (doklejeniu) poszczególnych postów tutaj.
A dalsze pytania raczej się pojawią. Niektóre (te bardziej "techniczne" już się pojawiły w temacie o wspólnym serwerze. No i można pytać dalej - na przykład czy Forum ma działać całkiem samodzielnie czy ma być jakąś częścią strony poświęconej geocachingowi. Ale wtedy trzebaby ten serwis redagować. Pytanie czy jest sens - skoro jest GeoWiki?
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez shchenka » Pn, 17 wrz 2007 15:02

Dziku napisał(a):Ale wtedy trzebaby ten serwis redagować. Pytanie czy jest sens - skoro jest GeoWiki?

Nawiasem mówiąc - trochę dziwię się, że geowiki jest tak mało popularne. To jest bardzo dobre miejsce do dyskusji na temat zasad, etykiety keszerów itp. Moim zdaniem lepsze niż forum, gdzie dyskusje są dość ulotne.
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez marwaldor » Pn, 17 wrz 2007 18:47

Mimo wielu chetnych do dyskusji i chetnych do milczacego przygladania sie jej zamknieto nam temat....
marwaldor
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): N, 16 wrz 2007 18:29

Postprzez Bas » Pn, 17 wrz 2007 18:52

shchenka napisał(a):trochę dziwię się, że geowiki jest tak mało popularne...
Moim zdaniem lepsze niż forum, gdzie dyskusje są dość ulotne.


Chyba dlatego, ze na forum wszystko od razu widac. Tematy nieprzeczytane sa podswietlone, widac wszystko jak na dloni, nie trzeba biegac po roznych linkach. Przy jednym artykule czy 2 faktycznie lepiej na GeoWiki, ale gdy chce sie spojrzec na wiecej tematow, to forum ma przewage - jak dla mnie oczywiscie.
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez shchenka » Pn, 17 wrz 2007 19:32

Na geowiki też widać, i to nawet więcej. Trzeba tylko sobie dodać odpowiednie strony do listy obserwowanych artykułów.
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez Bas » Pn, 17 wrz 2007 19:37

shchenka napisał(a):Na geowiki też widać, i to nawet więcej. Trzeba tylko sobie dodać odpowiednie strony do listy obserwowanych artykułów.


Tak zrobie :)
Bylbym za tym, zeby forum jednak bylo. Na geowiki sa artykuly - to bardzo wazne. Chyba jednak gorzej na biezaco porozmawiac na rozne biezace tematy, czy chocby sie... poklocic? ;)

Niemal tak jak w liscie pisanym przez dziecko z kolonii:
"kochany braciszku, przyjezdzaj bo nie mam sie z kim bic"
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez shchenka » Pn, 17 wrz 2007 20:05

No pewnie, że forum jest potrzebne. Tylko mowie, ze jesli chodzi o dyskusje o zasadach to bardziej konstruktywnie byloby uzywac stron dyskusji odpowiednich artykulow na geowiki.
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez Bas » Pn, 17 wrz 2007 20:20

shchenka napisał(a):jesli chodzi o dyskusje o zasadach to bardziej konstruktywnie byloby uzywac stron dyskusji odpowiednich artykulow na geowiki.


Masz racje. Czasami mysle, ze na forum tylko gadamy i gadamy... i na tym sie konczy.
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Dziku » Pn, 17 wrz 2007 20:36

shchenka napisał(a):(...)jesli chodzi o dyskusje o zasadach to bardziej konstruktywnie byloby uzywac stron dyskusji odpowiednich artykulow na geowiki.

Muszę się przyznać, że nawet nie umiem z nich korzystać. :oops:
I nawet nie próbuję się nauczyć (przynajmniej nie teraz). Po prostu zwyczajnie nie mam teraz czasu na kolejne miejsce w necie. Z dużo pracy... :cry:
Więc jak dla mnie (z pobudek czysto egoistycznych) - lepiej na Forum, które moim zdaniem - powstać na nowo powinno. Poza tym jest jednak bardziej uniwersalne...
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Topik » Pn, 17 wrz 2007 21:50

Dziku napisał(a): Forum ... powstać na nowo powinno.

I tego się trzymajmy.
Obrazek
Topik
Początkujący
 
Posty: 52
Dołączył(a): Pt, 25 maja 2007 18:16
Lokalizacja: Malbork

Postprzez Magnoom » Cz, 20 wrz 2007 17:05

Czytając dzisiaj (pod dłuższej przerwie) temat "Co się dzieje z forum opencaching.pl" ciągle myślałem o potrzebie jego moderacji. Nie mam tam takich uprawnień, a dodatkowo w tym momencie może to już być dość trudne. Bardzo dużo wątków i spraw zostało tam wymieszanych i samo przeniesienie postów chyba nie wystarczy. Zostawmy może więc sprawę tak, jak jest teraz.

Druga sprawa to potrzeba istnienia forum dyskusyjnego. Moje zdanie raczej nie różni się od większości osób, które już się tutaj wypowiedziały. Dla mnie osobiście forum jest również bardziej przystępne do prowadzenia dyskusji (również wymiany argumentów nazywanych kłótniami) na wszelkie tematy związane z geocachingiem.
OpenGeoWiki widzę właśnie jako encyklopedię z artykułami dotyczącymi naszego hobby. Inną sprawą jest prowadzenie dyskusji o konkretnych artykułach. Chociaż tutaj widziałbym bardziej kwestie związane z edycją, poprawkami czy sugestiami zmian konkretnego tekstu (artykułu). Nie każdy chce/umie/inna opcja pisać artykuły w OpenGeoWiki, więc niech dyskusje prowadzą tam autorzy, a wszystkie pozostałe sprawy poruszajmy na osobnym forum.

Na samym początku forum (to stare, nie istniejące) było platformą komunikacji wszystkich poszukiwaczy, bez względu na serwis z jakiego korzystali. Niech tak zostanie. To prawda ostatnio zostało zdominowane przez użytkowników OC, ale było też wiele dyskusji o GC, czy GPSGames, czy nawet szczegółów poszczególnych urządzeń nawigacyjnych.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów


Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości