protoankieta: ignory - publiczne czy prywatne?

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

protoankieta: ignory - publiczne czy prywatne?

Postprzez klw_wro » Wt, 18 wrz 2007 1:09

Nie przyglądałem się uważnie dyskusji na dawnym forum dotyczącej włączenia opcji ignorowania skrytek na OC, bo prawdę mówiąc średnio mnie to obchodziło, mimo że dostrzegałem zagrożenia wynikające z tego (kiedy opcja ignorowania została już włączona). Z racji tego, że stare forum szlag trafił, nie wiem czy, i jakie padały argumenty za i przeciw - więc jeśli powtarzam pytanie, na które odpowiedź już padła wcześniej, proszę o wirtualne szturchnięcie łokciem ;) Jednakże, w świetle ostatnich wydarzeń, mam wrażenie że warto wrócić do dyskusji o technicznej stronie ignorowania skrzynek, czy miała ona miejsce czy też nie.

Chodzi mi mianowicie o upublicznianie faktu ignorowania skrzynki. Jakkolwiek uważam, że taka funkcjonalność OC może być przydatna (np. ignorowanie wszystkich wirtualnych, lub zakopanych w ziemi (takie sam bym ignorował), lub o stopniu trudności <2 lub >4), to powinna ona pozostać prywatną sprawą każdego użytkownika wynikającą z jego preferencji poszukiwawczych. Stało się jednak tak, że opcja "ignorowana x:" jest publicznym atrybutem każdej skrytki. Uważam to za działanie szkodliwe.

Dlaczego? No coż, sprawa "deweloperów" dowiodła tego, czego się spodziewałem - fakt ignorowania skrytki, i upubliczniania tej informacji stał pewnego rodzaju "maszyną sądu ostatecznego" przy kłótniach, mniejsza już o to z czego wynikających, na logach skrzynek. "Ty mi tak, to ja ci tak!" - i ignor! Sami oceńcie, do czego to prowadzi?

Tym samym zgłaszam pomysł pod dyskusję:

czy opcja ignorowania skrzynki powinna być publicznym atrybutem skrzynki, czy też nie (tym samym, pozostając prywatną sprawą ignorującego)?

Sprawa dość jasna, więc możliwe odpowiedzi to TAK (atrybut publiczny, zostaje jak jest), lub NIE (atrybut prywatny, ilość ignorowań nie zostaje odnotowana przy opisie skrytki).

Ponieważ nie mogę odpalić na tym forum ankiety, poproszę o TAK lub NIE w pierwszym zdaniu Waszych postów w tym wątku. Co jakiś czas się podliczy, i będziemy mieli pogląd.

Pozdr.,
klw_wro
klw_wro
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): So, 15 wrz 2007 0:18

Postprzez klw_wro » Wt, 18 wrz 2007 1:21

P.S. Ja, rzecz jasna, NIE :)
klw_wro
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): So, 15 wrz 2007 0:18

Postprzez sp2ong » Wt, 18 wrz 2007 6:10

Panowie wyluzujmy. Nie robmy z geocachingu parti lub radykalnych wyznawcow religii GC. Geocaching to zabawa i jak tak zaczniemy ja szatkowac to straci swoj urok. Bo zaczniem jak w naszym pie.... rzadzie domagac sie a to czy ma byc jawne glosowanie a to ma byc tajne glosowanie a efekt ich pracy jest g...
Jesli ktos wg swoich kryteriow uzna ze nie odpowiada mu dana skrzynka to moze dac jej ignora aby nie pojawiala mu sie w wynikach w poszukiwan i tyle.
Jesli dana skrzynka bedzie miala sporo IGNOROW to niech wlasciciel zastanowi sie, moze to co zaoferowal nie jest tak atrakcyjne, ale nie jest to sadem ostatecznym.

Zawsze uwazam jesli trafia sie ze skrzynki "gorszej jakosci" (cokolwiek ma to znaczyc) umra smiercia naturalna bo nikt ich nie bedzie odwiedzal

Tak wiec proponuje troche nabrac dystansu bo zabijemy cala ide geocaching, ktora ma dac nam rozrywke i zabawe a nie udreke.
Ostatnio edytowano Wt, 18 wrz 2007 7:36 przez sp2ong, łącznie edytowano 3 razy
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez Dziku » Wt, 18 wrz 2007 6:27

Przecież teraz opcja ignorowania nie jest publiczna. Publiczna byłaby wtedy - gdyby widać było kto ignoruje. Teraz co najwyżej fakt ignorowania jest jawny. I może on, ale nie musi mieć znaczenie negatywne. Oczywiscie - może być czymś co jak chce Waldek ma skłaniac do jakiejś refleksji. Ale na siłę bym takiej ideologii nie budował. Widać niektórzy nawet tak wyrażonej "opinii" o swych skrzynkach się boją. Osobiście uważam, ze niesłusznie, bo opcja ignorowania to po prostu funkcja serwisu, a nie narzędzie do owej opinii wyrażania. Niektore osoby (w tym i ja) ignorują webcamy. No i co w tym złego? Robię to - by nie zaśmiecały mi GPSu swoimi kordami.

Uważam, ze powinno zostać jak jest, choć powtórnie zaznaczam, że obecnie opcja ta nie jest publiczna.
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ted68 » Wt, 18 wrz 2007 7:29

sp2ong napisał(a):Panowie wuluzujmy.
[...]
Tak wiec proponuje troche nabrac dystansu bo zabijemy cala ide geocaching ktora ma dac nam rozrywke i zabawe a nie udreke.


Podpisuje sie pod tym wszystkimi czterema konczynami. Mam wrazenie ze wszyscy za duzo czasu spedzamy przed telewizorem ogladajac naszych "wspanialych" politykow i niechcacy nasiakamy tym "stylem".
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez shchenka » Wt, 18 wrz 2007 7:42

Zostawmy tak jak jest teraz.
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29


Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości