Duże skrzynki i zakopywanie

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Duże skrzynki i zakopywanie

Postprzez shchenka » Wt, 18 wrz 2007 7:58

Czy spotkaliście kiedyś dużą albo bardzo dużą skrzynkę nie zakopaną ? Jak ukrywać duże skrzynki ?
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez filips » Wt, 18 wrz 2007 8:09

GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Postprzez nemrodek » Wt, 18 wrz 2007 8:50

Ja znalazłęm taka skrzynkę. Standardowa skrzynka po amunicji, więc raczej kawał metalowego pudełka, ukryty wewnątrz spruchniałego pnia

http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=7467ff19-2e36-4bf7-82f2-d9723404de11
Nemrodek
Vista C
Obrazek
Avatar użytkownika
nemrodek
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:34
Lokalizacja: Rzym

Postprzez filips » Wt, 18 wrz 2007 8:56

A propos starych skrzynek po amunicji: wczoraj przyszło na którąś z list geokeszowych:

http://www.dailybulletin.com/news/ci_6874323

Hikers worry bones are human foot
By Wendy Leung, Staff Writer

CLAREMONT - When hikers found bones along a Claremont Hills Wilderness Park trail Monday, they feared they'd come upon the remains of a human foot.

Lt. Paul Davenport of Claremont Police Department said the bones were taken to the Los Angeles County Coroner's Office and a preliminary test showed that they were animal bones. Davenport did not know what animal the bones were from.

Claremont police received the call Monday morning after a hiker found the bones inside an old military ammunition canister used for the GPS treasure-hunt game geocaching.

Davenport said there was a geocaching sticker on the can.
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Re: Duże skrzynki i zakopywanie

Postprzez ilneptuno » Wt, 18 wrz 2007 11:28

shchenka napisał(a):Czy spotkaliście kiedyś dużą albo bardzo dużą skrzynkę nie zakopaną ? Jak ukrywać duże skrzynki ?


Próbowałem kiedyś duży 3 litrowy pojemnik użyć do zrobienia keszu. Niby prosta sprawa, tymczasem największy problem polegał na maskowanie tego pudła liśćmi i kamieniami. Ponieważ było to w dość ruchliwym miejscu to zrezygnowałem z tego.
Obrazek
Avatar użytkownika
ilneptuno
Początkujący
 
Posty: 64
Dołączył(a): Pt, 07 wrz 2007 11:02
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez woytas » Śr, 26 wrz 2007 21:30

ja ostatnio trafilem mw Karkonoszach skrzynke wielkosci duzego sera (takiego okraglego) -w Karkonoskim Parku... Ale byla zawalona kamieniami (sztuczna gorka przy pomniku- byla juz wczesniej) - wiec sie da...
Ale w ziemi kopac pod takiego giganta?
W Niemczech tez podobna widzialem - ale zawalona znowu gruzem bo byla w ruinach starej kopalni
Obrazek
Avatar użytkownika
woytas
Początkujący
 
Posty: 52
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 14:01
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez angelo » Cz, 27 wrz 2007 8:57

nemrodek napisał(a):Ja znalazłęm taka skrzynkę. Standardowa skrzynka po amunicji, więc raczej kawał metalowego pudełka, ukryty wewnątrz spruchniałego pnia


podobnie jak nemrodek. znalazłem kilka ammobox'ów. większość była schowana (w pniu, w sztucznej kupce kamieni - jak było wspominane, zero zakopywania) - ale 2 z nich po prostu sobie leżały pod drzewem. fakt, że i tak było je ciężko znaleźć bo las był taki solidny i niemiłosiernie gęsty (u nas jednak lasy są w większości dość... hm... luźne), a jakby jeszcze były ukryte/zakopane... :]

filips napisał(a):A propos starych skrzynek po amunicji: wczoraj przyszło na którąś z list geokeszowych:


ah, ten zgniły liberalny zachód. trochę szatan, trzeba przyznać.
Avatar użytkownika
angelo
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt, 04 wrz 2007 17:57
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postprzez sp2ong » Cz, 27 wrz 2007 9:24

Tylko jest jeden problem w Polsce. Mamy zlomiarzy zbieraja co sie da, mamy ludzi ktorzy zbieraja drewno na opal. Przerobilem chowajac skrzynek w pniu, zostal zabrany na palenisko. Leza kamienie, tez zbieraja ludzie a to do ogrodkow itp wiec w Polsce nie marnuje sie to co lezy i nada sie na przetworzenie przez kogos. Wiec czasami opcja zakopanie jest jedyna szansa aby skrzynka przetrwala dluzej. No chyba ze jest to miejsce na odludziu i malo kto go odwiedza.
Ostatnio edytowano Cz, 27 wrz 2007 10:03 przez sp2ong, łącznie edytowano 1 raz
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez woytas » Cz, 27 wrz 2007 9:34

jak bylem wlasnie w Niemczech i szukalem cache w starej kopalni to co widzialem bylo nie do pomyslenia w Polsce - w budynku bez dachu byly wylaczniki i gniazdka w scianach, kable i mnoostwo zlomu - nikt tego nie ruszal. ale syf w okolicy mieli nie gorszy niz u nas :)
Obrazek
Avatar użytkownika
woytas
Początkujący
 
Posty: 52
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 14:01
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Wojtek1121 » Pt, 28 wrz 2007 18:42

http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=285 Myślałem, że nie jest duża. Zdarzało mi się zakopywać większe.
Wojtek1121
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 20:21


Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron