Cześć. Mam problem z mapami i wyznaczaniem tras rowerowych w Garminie nuvi 1200. Model ten posiada opcję wyznaczania tras dla rowerów, a więc jego używanie na rowerze nie jest niezgodne z intencjami producenta dla tego odbiornika.
Z mapami np. Freizeitkarte lub OSMapa, które zawierają ścieżki rowerowe, urządzenie tylko częściowo wykorzystuje te ścieżki w trybie roweru. Jeśli ścieżka przebiega obok drogi, albo nawet w większej od niej odległości, to nawigacja usilnie próbuje przekierować trasę na drogę. Pomijając fakt, że jest to wysoce niepożądane z punktu widzenia łamania przepisów, ale z oczywistych powodów jest to po prostu zachowanie dziwne gdy wyznaczana trasa ma być trasą dla roweru.
W Edge Touring z czymś takim się nie spotkałem. W Touring są co prawda fabrycznie garminowskie mapy rowerowe, ale źródło danych do nich jest przecież to samo co w wymienionych wcześniej.
Być może jest to problem z ustawieniem jakiegoś zbyt niskiego priorytetu (czy innego ustawienia) dla ścieżek rowerowych w piku mapy, przez który nawigacja nie uznaje ich w tego typu sytuacjach za drogi szczególnie preferowane dla rowerów (?).
Dlatego mam pytanie. Czy są jakieś darmowe mapy (Polski/Europy) stworzone na bazie danych OSM, dedykowane szczególnie do rowerów (które dzięki temu być może nie miałyby powyższego problemu)?