Garmin Edge Touring

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Re: Garmin Edge Touring

Postprzez septimus19 » So, 25 sty 2014 11:36

Czołem
Jestem fanem serii Edge ,mój ulubiony 705 dokonał żywota i stałem się posiadaczem Touringa Plus. Korzystając z pięknej jesieni i też wiosny w zimie wykonałem 12 jazd ,dystans 737 km.
Napisze o dwóch sprawach o wyświetlaczu i o wysokościomierzu-to mój konik.
Wyświetlacza właściwie zdał egzamin ,jedyny problem to ostre jesienne słońce nie oświetlające wyświetlacza, tu załatwia sprawę max podświetlenie.Cyfry i litery w komputerze podróży są napisane "wytłuszczonym drukiem" i dobrze widoczne.Przesuwanie mapy dotykiem OK.. Np. w Sportivie to męka.
Teraz temat wznios/spadek i nachylenie stoku.
Jest tak jak Garmin pisze na swojej stronie-"Wysokościomierz baryczny wbudowany w urządzenia Edge Touring Plus wyświetla aktualne informacje o wysokości nad poziomem morza, wzniosie, spadku i gradiencie'
Okazało się że nie tylko wyświetla :D . Dane wznios/spadek z altimetru są zapisywane w pamięci urządzenia, niestety dane o nachyleniu stoku nie.Możemy je też odczytać w Garmin Connect.. W BaseCamp nie odczytamy, pochodzą ze śladu. W beczce miodu jest trochę dziegciu,, w gęstym lesie przy małych prędkościach szwankuje, zanika odczyt nachylenia stoku. Być może poprawiła by to prędkość z czujnika na kole . A niestety jak już koledzy pisali nie ma takie opcji. :(
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Garmin Edge Touring

Postprzez Marko » So, 25 sty 2014 14:29

@Septimus19
Pora zatem uaktualnić podpis ;-)
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin Edge Touring

Postprzez septimus19 » Pn, 27 sty 2014 6:23

Hej,, mapa zainstalowana w Touringu to Garmin Cycle Map czyli OpenCycleMap ? Nie do końca tak chyba jest , w rejonach w które znam i eskploruje na rowerze mapa jest nie aktualna w bardzo dużym stopniu w porównianiu do pierwowzoru i innych kompilacji OSM. Nie korzystam z niej i nie mogę się wypowiadać.

W urządzeniu jest też zainstalowana Edge DEM mapa EU.

http://www.opencyclemap.org/ link do oryginału

@Marko masz racje ,ale zanim to zrobię muszę wykonać remanent likwidacyjny w szufladzie i sprzedać lub porozdawać część zabawek gps.
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Garmin Edge Touring

Postprzez septimus19 » Wt, 25 lut 2014 5:49

Czołem,taki wykres dla trasy utworzonej w Edge Touring zobaczyłem,pozdrawiam
Załączniki
IMG04471 (2).jpg
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Garmin Edge Touring

Postprzez miecho » Wt, 25 lut 2014 23:04

To jest trasa utworzna na podstawie śladu czy przez wybór celu podróży i wytyczona na podstawie danych mapowych (drogi i DEM)?
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Garmin Edge Touring

Postprzez septimus19 » Śr, 26 lut 2014 6:18

Trasa wyznaczona z poziomu odbiornika z funkcji "Dokąd?" i 'Planowania trasy" mapa Openmtbmap Czech Republik i Edge DEM MAP EU 2013.50
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Garmin Edge Touring

Postprzez miecho » Śr, 26 lut 2014 10:58

No widzisz... Da się... I ciekawe czemu te sieroty tego nie zrobią w 800-ce....
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Garmin Edge Touring

Postprzez Marko » Śr, 26 lut 2014 14:38

@Septimus19
W jakim procencie zgadzają Ci się spadki/wzniosy z rzeczywistymi :?:
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin Edge Touring

Postprzez septimus19 » Cz, 27 lut 2014 5:54

@Marko W teście schodowym w 100% W terenie postaram się przejechać pętle i przy okazji wypróbuje moduł planowania tras powrotnych.
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Garmin Edge Touring

Postprzez dexter19 » Śr, 05 mar 2014 22:19

Witam, wczoraj odebrałem nowego Touringa i mam trochę spostrzeżeń i pytań do innych posiadaczy tej nawigacji. Jeśli chodzi o mapę to ta mapa Cykle daje radę, przynajmniej w Gdyni. Jest to postęp w stosunku to tych map bazowych z mojego poprzedniego Edge 800, których nie dało się używać. Nie zdążyłem jeszcze przetestować jak wygląda nawigowanie bez własnych tras ale wydaje się, że jest postęp w stosunku do Edge 800 bo jest wybór między Rower, Kolarstwo rekreacyjne a Jazda górska. Jeśli faktycznie by to działało tak jak powinno to będzie to spory postęp. Jest również do ustawienia możliwość unikania wąskich szlaków. Dotyk działa sprawnie, tak jak w Edge 800. Co do pytań to:
1) Zrobiłem dwie jazdy według własnych tras utworzonych na komputerze i za każdym razem gdy chciałem wybrać opcję tras powrotnych to po wybraniu "powrotu tą samą trasą" nawigacja zawiesiła się przy obliczaniu trasy i trzeba było ją wyłączyć i włączyć ponownie. Po ponownym odpaleniu nie była już dostępna opcja tras powrotnych. Czy u Was też tak się dzieje? Nie wiem czy moja nie jest jakaś wadliwa.
2) W opcjach wyznaczania trasy jest zakładka "Znane drogi", można ją włączyć lub wyłączyć. Co ta opcja oznacza?
3) W jakim formacie najlepiej zapisywać trasę tworzoną na komputerze? Chodzi mi o taki format, który zapewni wskazówki w trakcie nawigowania. GPX Track czy GPX Route? Czym te formaty się różnią?
dexter19
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 05 mar 2014 21:53
Lokalizacja: Gdynia

Re: Garmin Edge Touring

Postprzez dexter19 » Cz, 06 mar 2014 20:07

Z tego co dziś zauważyłem to opcje rower/kolarstwo/rower górski działają tylko z tą wgraną mapą Cycle. Trasa była tworzona różnie w zależności od wybranych preferencji. Gdy wyłączyłem mapę Cykle a włączyłem mapę UMP to niestety nawigacja we wszystkich trzech opcjach kierowała tą samą trasą (np. przy kolarstwie kierowało przez las...).
dexter19
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 05 mar 2014 21:53
Lokalizacja: Gdynia

Re: Garmin Edge Touring

Postprzez raf83 » So, 15 mar 2014 14:53

Witam. Mam problem z wgraniem trasy gpx pobranej z internetu i zapisanej na dysku komputera. Gdy próbuję wgrać trasę to otrzymuję komunikat "W trakcie przesyłania połączenie z Tobą zostało przerwane. Poczekaj kilka minut i sprawdź w sekcji Mój Pulpit, czy dane udało się przesłać. Jeśli nie, spróbuj przesłać dane ponownie." Trasa oczywiście się nie wgrała. Zaplanowana trasa w Garmin Connect wgrywa się bez problemu. Czy może ktoś wie jak z tym problemem sobie poradzić ?. Mój GPS to Garmin Edge Turning Plus. Z góry dzięki.
raf83
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 15 mar 2014 14:41

Re: Garmin Edge Touring

Postprzez septimus19 » N, 16 mar 2014 6:53

http://support.garmin.com/support/searc ... 0000000%7D

Tu masz rozwiązanie problemu,porada też dotyczy Touringa.
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Garmin Edge Touring

Postprzez ryszard-1 » Pt, 11 kwi 2014 16:28

Mam urządzenie od 2 miesięcy. Tak jak wspomiano w jednej z opini nie jest to nawigacja (a jeżeli jest to szalona), lecz rozbudowany licznik rowerowy.
Kwiatki, które przychodzą mi teraz do głowy:
- wystarczy kilka drzew przy drodze i się gubi
- wyznaczanie trasy
np. +powrót do punktu startu: kazało jechać 2 km prosto asfaltową drogą a następnie zawrócić
+ coś odnaleźć wpisując nazwę miejscowości to sztuka, której nie mogę opanować
+ gdy wykona się manerw inny od zalecanego to wyznaczenie nowej trasy trwa i trwa
+ mapa (Garmin Topo) pokazuje dróżki, któych nie ma i nie pokazuje tych co są
+ wyznacz trasę wg dystansu: uważa, że powinienem zawsze jechać w kierunku pd - zachodnim
- widoczność ekranu bardzo słaba
Może to kwestia przyzwyczajenia itp., lecz osobiście jestem rozczarowany.
PS
Po przymusowej aktualizacji Garmin Express już program urządzenia nie widzi, ale za każdym razem wie lepiej, że nie powiniem używać XP.
ryszard-1
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 11 kwi 2014 16:09

Re: Garmin Edge Touring

Postprzez cubeman » Pn, 30 cze 2014 13:46

Czy do tego urzadzenia da sie wgrac trasy utworzone w Google Maps, w postaci plikow .kml?
cubeman
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn, 23 cze 2014 9:24
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości