Garmin Edge 1000

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Re: Garmin Edge 1000

Postprzez septimus19 » N, 04 maja 2014 8:16

@Gavia W Touringu dane wyskościowe z komputera podróży tzw.stopera są zapisywane w pamięci urządzenia. Tylko to napisałem. Zarządzanie śladami jest max. uproszczone. Po każdej wycieczce ślad jest zapisany w pliku Fit, automatycznie. W Edge Touringu jest zapisny do pamięc, stan komputera podrózy -stopera po zakończeniu wycieczki lub aktywności. Jednocześnie komputer podróży jest zerowany. Nie jesteś użytkownikiem Garminów to tego nie czujesz. :)

Jeżeli chdzi o widoczność wyświetlacza to jadąć pod ostre słońce z takim wygaszonym ,widać niewiele. No cóż dotykowe wyświetlacze nie są idealne. :(
Ostatnio edytowano Pn, 05 maja 2014 4:58 przez septimus19, łącznie edytowano 2 razy
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Garmin Edge 1000

Postprzez gavia » N, 04 maja 2014 9:42

septimus19 napisał(a):. Nie jesteś użytkownikiem Garminów to tego nie czujesz. :)(


Nie no coś tam już wiem ,przynajmniej jak działa Etrex 30, zrobiłem z nim kilkaset km. zanim oddałem bratu i mam porównanie.

septimus19 napisał(a):Jeżeli chdzi o widoczność wyświetlacza to jadąć pod ostre słońce z takim wygaszonym ,widać niewiele. (


Może w tym Edge 1000 będzie ( jest ) lepiej bo jeśli jest tak jak piszesz ( czyli max 10h i to przy oszczędzaniu) więc w przypadku Touringa przewagi nad Smartfonem ja akurat nie widzę.
Taka Z1 compact wytrzymuje przy 100% podświetlaniu co najmniej 8h -a wtedy na ekranie wszystko widać nawet kiedy ''złe słońce''. Czyli z tego można wnioskować, że czasy pracy porównywalne bo 100% podświetlania konieczne bardzo rzadko.Przeważnie starcza 50 a często nawet 25%. A właśnie czas pracy miałby być decydującą przewagą Garmina( jak np. w przypadku Etrexa) zachęcającą do zakupu .
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Garmin Edge 1000

Postprzez septimus19 » Pn, 05 maja 2014 4:57

10 godzin pracy w moim przypadku to dużo, dość intensywnie wykorzystuje Edge Touringa ,tworzenie tras, zmiany map,zmiany ustawień,tworzenie waypointów,itp.
Na tym polu nie oszczędzam gpsa.Myślę że te "do 15 godzin" pracy tak jak podaje Garmin jest do uzyskania.
Kiedyś testowałem Locusa na smartfonie LG przy intensywnej pracy jak wyżej,i max podswietlony wyświetlacz uzyskiwałem około dwóch godzin czasu pracy,porażka.
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Garmin Edge 1000

Postprzez gavia » Pn, 05 maja 2014 7:59

septimus19 napisał(a):Kiedyś testowałem Locusa na smartfonie LG przy intensywnej pracy jak wyżej,i max podswietlony wyświetlacz uzyskiwałem około dwóch godzin czasu pracy,porażka.

Nie wiem co robisz (łeś) z tym telefonem , czy jakiegoś wifi , bluetootha albo automatycznej synchronizacji nie masz włączonej.
W moim przypadku czyli normalne może trochę mniej intensywne używanie na rowerze tj. od czasu do czasu zmiana map, klikanie na wykres wysokości ,zoomowanie -wtedy komórka z Locusem(xperia active) chodziła co najmniej 5h a S4 mini 7h ale to sprawdzane w samochodzie. A ten czas można tylko wydłużyć, choć znowu nie aż tak istotnie jak by się wydawało (i bym oczekawiał) poprzez zmniejszenie podświetlania.
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Garmin Edge 1000

Postprzez MaciekP » Pn, 05 maja 2014 11:35

http://www.dcrainmaker.com/2014/04/garm ... -1000.html

Jezdze teraz z Etrexem i praktycznie zeby cos zobaczyc na mapie trzeba sie zatrzymac.
1000ka budzi nadzieje na bardziej komfortowa jazde przy rozsadnej wadze.
15 godzin na baterii wystarcza.
Forerunner 935 na codzień, Epix - na szlaku, Oregon 600 - mapnik, GPSMAP 620 -woda, Nuvi 3597 - droga, Edge 1030 bundle - rower, TEMPE. Były 60CS, 60CSx, 276C, Etrex 30, Edge 1000
MaciekP
Bywalec
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pt, 06 lip 2007 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Edge 1000

Postprzez gavia » Pn, 05 maja 2014 18:53

MaciekP napisał(a):Jezdze teraz z Etrexem i praktycznie zeby cos zobaczyc na mapie trzeba sie zatrzymac.

Nie jest tak, że przyoszczędziłeś na mapie PLTopo albo nie chciało Ci się Jnxów porobić i jeździsz na niepodrasowanym OSM czy UMP??? Teraz dziwisz się, że niewiele widać- bo chyba nie o wielkość ekranu chodzi.
Wielkim zwolennikem Garmina nie jestem ale ekran, jego widoczość to naprawdę był najmniejszy problem. W każdym razie zatrzymania w moim wypadku to były tylko wtedy kiedy chciałem wyklikć trasę. Ale by się zorientować na mapie nie było najmniejszej potrzeby robić postoju. Nawet odświeżanie , przesuwanie mapy, zoomowanie już w trakcie jazdy ,w terenie ( nie w mieszkaniu bez fixa) jest na akceptowalnym poziomie.

MaciekP napisał(a):1000ka budzi nadzieje na bardziej komfortowa jazde przy rozsadnej wadze.
15 godzin na baterii wystarcza.

Przeleciałem szybko ten tekst DcRainmekera , tutaj ciekawy post ktoś napisał
‘’And if you are showing the map page, that will equally suck down the battery. My Edge 800, rated at about 15 hours, will run out after 7.5 hours if I leave it on the map page, even without the back light. If I leave it on a data page, it will easily run a full 15 hours with HR and power meter sensors.’’
Czyli kiedy mapa non-stop to 7,5h bez podświetlania-To wynik 800, jak jest z 1000 informacji nie znalazłem.
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Garmin Edge 1000

Postprzez septimus19 » Cz, 08 maja 2014 11:34

Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Garmin Edge 1000

Postprzez MaciekP » Cz, 08 maja 2014 16:14

Podjalem ryzyko i zamowilem caly bundle z czujnikami. Ma byc w przyszlym tygodniu 8)
Forerunner 935 na codzień, Epix - na szlaku, Oregon 600 - mapnik, GPSMAP 620 -woda, Nuvi 3597 - droga, Edge 1030 bundle - rower, TEMPE. Były 60CS, 60CSx, 276C, Etrex 30, Edge 1000
MaciekP
Bywalec
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pt, 06 lip 2007 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Edge 1000

Postprzez PiK » Pt, 09 maja 2014 6:00

Na stronie 11 instrukcji jest mowa o czujniku prędkości mocowanym na piaście roweru, czy jest coś takiego do kupienia osobno? Nigdzie nie widzę informacji na ten temat.
W szufladzie - Vista, Colorado. Vista HCx poszła do ludzi. W użyciu - Nuvi 250W, Virb, Oregon 600, eTrex 30. Wycieczki rowerowe.
Avatar użytkownika
PiK
Bywalec
 
Posty: 185
Dołączył(a): Wt, 01 lip 2008 19:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Garmin Edge 1000

Postprzez septimus19 » Pt, 09 maja 2014 11:04

Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Garmin Edge 1000

Postprzez PiK » Pt, 09 maja 2014 11:28

Dzięki. Szkoda tylko że współpracuje tylko z urządzeniami typu Foreruner i Edge. Byłby fajnym uzupełnieniem w miejscach gdzie sygnał GPS jest słaby.
W szufladzie - Vista, Colorado. Vista HCx poszła do ludzi. W użyciu - Nuvi 250W, Virb, Oregon 600, eTrex 30. Wycieczki rowerowe.
Avatar użytkownika
PiK
Bywalec
 
Posty: 185
Dołączył(a): Wt, 01 lip 2008 19:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Garmin Edge 1000

Postprzez septimus19 » Pt, 09 maja 2014 11:33

Z Edge Touringiem nie współpracuje :(
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Garmin Edge 1000

Postprzez miecho » So, 10 maja 2014 6:20

septimus19 napisał(a):http://static.garmincdn.com/pumac/Edge_1000_OM_PL.pdf
"Manual" już jest.

Jak widać barany dalej instalują "anteny komunikatów pogodowych"...
W E1000 jest dwuelementowa :) :
antena 2.png

antena 1.png


Zgłoszenie z 2011-06-21:

...
Dziękujemy za skontaktowanie się z Garmin Europe.

Nawiazujac,

Dziękuję bardzo za przekazanie tej sugestii na temat naszego produktu.
Pański email został przekazany zespołowi projektowemu, oni zawsze cenią sobie opinie i sugestie pochodzące od użytkowników naszych urządzeń.
Dziękuję jeszcze raz za przekazanie nam swojej opinii.

Jeśli ma Pan/Pani więcej pytań, proszę dać mi znać, alternatywnie poszukać rozwiązania na naszej stronie internetowej: http://www.garmin.com/sites/pl//support/faq/
Pomóż nam poprawić jakość serwisu jaki oferujemy poprzez wypełnienie poniższej ankiety: http://www.surveymonkey.com/s/polishsupportsurvey

Pozdrawiam serdecznie,

Krzysztof Kregowski

Garmin Europe
______________________________________________________________
Liberty House | Hounsdown Business Park | Southampton | SO40 9LR | UK
T: 00800 4412454 | F: +44 (0)23 8052 4004 | http://www.garmin.co.uk Registered office: Liberty House, Hounsdown Business Park , Southampton , SO40 9LR , UK . Registration no. 2724437 VAT Reg. No. GB568 6978 58

Original Message Follows: ------------------------

W dużej części polskich instrukcji pojawia się hasło „Antena komunikatów pogodowych” w angielskiej wersji to „weather cap”.
Z reguły chodzi o gumowe zaślepki gniazd itp… Może warto by to w końcu poprawić?

Pozdrawiam
....

LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Garmin Edge 1000

Postprzez gavia » So, 10 maja 2014 7:28

PiK napisał(a): Szkoda tylko że współpracuje tylko z urządzeniami typu Foreruner i Edge. Byłby fajnym uzupełnieniem w miejscach gdzie sygnał GPS jest słaby.


Uzupełnieniem dla czego?
Jakby współpracował np. z Etrexem to komu miałybo to pomóc i w jakim użytkowym sensie.


Taki cytat z opisu na stronie http://gizmodo.com/garmins-edge-1000-may-be-the-smartest-bike-computer-ye-1561155835

''There's Bluetooth 4.0 as well, for connecting to your smartphone. If you have an iPhone 4S or higher, you'll be able to see incoming text messages and the names of callers on the Edge 1000's screen (likely coming to Android late this year). You can also use the feature to let your loved-ones track your rides/races as you go.''


Bluetooth Ok prawd można by przesłać np.plik z trasą utworzoną na Smartfonie( na razie tylko z Iphonów o ile dobrze zrozumiałem) bezpośrednio do Garmina .Live tracking -czyli ostatnie zdanie tego cytatu też ma jakiś sens.

Wifi- czemu sensownemu to miałoby służyć- tylko pobieraniu map albo tras z jakiegoś dedykowanego serwisu ( być może np.Bikenet,Gpsies- nie doczytałem)?
Gdy chcemy coś wyszukać w necie kiedy jesteśmy w otwartym Hot-Spocie to tutaj nie ma takiej opcji -przynajmniej według instrukcji. Telefonia Voip -też nie sądzę.

To wszystko to takie ''dziubanie po troszku'' . Na możliwość dzwonienia przez Garmina i otwartego Androida przyjdzie czekać kolejne 10 lat.
Nawet od biedy niech to będzie zamknięty system ,(ten soft co jest w 1000 daje radę wyznaczyć trasę przez punkty via nie tylko opcja ''Dokąd'' tak zrozumiałem ) ale pozwalający na wykonywanie połączeń tel. i wykonywanie dobrych zdjęć wtedy nie byłoby potrzeby wozić komórki - byłaby to jakaś rewolucja.

Co jest takiego super w 1000, że użytkownicy 705, 800,810 przesiądą się na ten najnowszy wynalazek??? albo zwolennicy Endomondo albo Stravy zrezygnują ze smartfonów.

Tak strzelam

1.Lepszy czas pracy-nie potwierdzone
2.Większy od np Edge 810(może lepszy) ekran
3.Wifi Bluetoth
4.Segmenty-Moim zdaniem to ma sens ale tylko potem po zgraniu wycieczki na pc . Bo jak inaczej- w terenie to bardziej ciekawostka ?
Zbliżamy się do podjazdu - O widać pan xxx zrobił niezły czas na tej górce - spróbujemy go pobić. Jesteśmy na górze okazało się ,że jesteśmy lepsi o minutę.-super. Spróbujemy kilka razy po czym i tak wszystko wróci pewnie do schematu : Wycieczka i potem analiza tych segmentów ale już na pc bo tak łatwiej i czytelniej. 1
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Garmin Edge 1000

Postprzez PiK » So, 10 maja 2014 17:33

gavia napisał(a):Uzupełnieniem dla czego?
Jakby współpracował np. z Etrexem to komu miałybo to pomóc i w jakim użytkowym sensie.

W takim użytkowym sensie że miałbym dokładniejszą informację o prędkości z jaką jadę. Wystarczy że jadę pod drzewami i wskazania prędkości w eTreksie są "z dupy" - zaniża i to sporo. Gdyby brał z czujnika z koła mogłoby, powtarzam - "mogłoby" być ok. Ale jak to u Garmina nie wiadomo czy byłoby dobrze.
W szufladzie - Vista, Colorado. Vista HCx poszła do ludzi. W użyciu - Nuvi 250W, Virb, Oregon 600, eTrex 30. Wycieczki rowerowe.
Avatar użytkownika
PiK
Bywalec
 
Posty: 185
Dołączył(a): Wt, 01 lip 2008 19:35
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości