Edge 200 - czy wiadomo o jakichś problemach?

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Edge 200 - czy wiadomo o jakichś problemach?

Postprzez zdyboo » Pn, 27 paź 2014 21:24

Witam,

Od ponad 7 lat posiadam 60CSx, który wiernie służy mi jako pomoc w nawigowaniu, jako rejestrator trasy i jako informator w moich podróżach, z buta, na rowerze, a i czasem nawet samochodem. Chyba te siedem lat temu miałem nawet konto tutaj, ale w zasadzie można uznać, że to mój pierwszy post.
Jednakże w ramach zmniejszania choinki na kierownicy roweru miejskiego postanowiłem zakupić Edge 200. Poczytałem o funkcjach na stronie producenta, przejrzałem tę recenzję. Potrzebuję licznika rowerowego z zapisem śladu GPS, z tymże sportowiec ze mnie żaden i ilość funkcji jakie posiada Edge 200 wystarcza mi w zupełności.

Na forum niewiele o nim jest. Chyba całe dwa tematy.
Czy przez te trzy lata od premiery wyszły jakieś problemy, które jednoznacznie wskazują, że zakup dwusetki jest złym pomysłem?
Czy użytkownik ma dostęp do plików GPX, które potem może wrzucić do MapSource i na przykład na Stravę?
Czy jednak konieczna jest instalacja Garmin Connect? Jeżeli jest konieczna,

Dobrej duszy, której zechce się odpowiedzieć na pytania z góry dziękuję.
zdyboo
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pn, 27 paź 2014 20:26

Re: Edge 200 - czy wiadomo o jakichś problemach?

Postprzez miecho » Wt, 28 paź 2014 0:32

zdyboo napisał(a):Czy użytkownik ma dostęp do plików GPX, które potem może wrzucić do MapSource i na przykład na Stravę?

Edge zapisuje ślady w formacie FIT. Pliki zapisywane są w katalogu Activities.
Pliki FIT potrafi przeczytać Base Camp.

A jeśli chodzi o Stravę to trzeba popatrzyć na Stravę...
https://strava.zendesk.com/entries/20950143-Uploading-to-Strava-Website
Upload from a Garmin device
Depending on your Garmin device, you will either plug it into your computer using a USB cable or synch using the Garmin USB ANT stick.

The following USB fitness devices are supported:

Edge 200
Edge 205
Edge 305
Edge 500
Edge 510
Edge 605
Edge 705
Edge 800
Edge 810
...



zdyboo napisał(a):Czy jednak konieczna jest instalacja Garmin Connect?

Samego Garmin Connect nie trzeba instalować. To też jest aplikacja sieciowa.
Instaluje się jedynie na komputerze Garmin Communicator Plug-In.

Ale Strava pewnie też Ci go zainstaluje:
Follow these steps to upload from a USB fitness device:

Connect your device to your computer using the USB cable provided with your unit.
Click the Upload Activity button on Strava.
Select Upload from Garmin device from the list.
If you do not have the Garmin Communicator Plugin installed, you will be prompted to download it.
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Edge 200 - czy wiadomo o jakichś problemach?

Postprzez zdyboo » Wt, 28 paź 2014 8:28

miecho napisał(a):Edge zapisuje ślady w formacie FIT. Pliki zapisywane są w katalogu Activities.
Pliki FIT potrafi przeczytać Base Camp.


Dziękuję za wyjaśnienia.
Czy FIT jest odpowiednikiem GPX?
Chodzi o to, że w tej chwili jak rejestruję ślad za pomocą 60CSx to na kartę automatycznie zapisywany jest GPX, czyli cała moja aktywność danego dnia. W MapSource wycinam z tego tylko ślady potrzebne mi na Stravę. Rejestruję dojazdy do i z fabryki w Mapsource, wycinam z pliku GPX dwa ślady, jeden z dojazdem, drugi z powrotem, kasuje punkty zapisane podczas łapania fixa, łącze ślady itd.
Rozumiem, że BaseCamp pozwala na podobną obróbkę?
Właśnie dlatego chce uniknąć bezpośredniego przesyłania śladu z odbiornika na Stravę, bo zawiera trochę niepotrzebnych punktów.
zdyboo
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pn, 27 paź 2014 20:26

Re: Edge 200 - czy wiadomo o jakichś problemach?

Postprzez miecho » Wt, 28 paź 2014 8:55

Można powiedzieć, że FIT jest odpowiednikiem GPX. Przy czym GPX-a da się podejrzeć w notatniku, a FIT już nie, bo FIT to są pliki binarne.
To co robiłeś z GPX-a w Map Source możesz zrobić z FIT w Base Camp.
Ostatnio edytowano Wt, 28 paź 2014 18:51 przez miecho, łącznie edytowano 2 razy
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Edge 200 - czy wiadomo o jakichś problemach?

Postprzez zdyboo » Wt, 28 paź 2014 9:46

Dziękuję bardzo.
Pozdrawiam,
Tomasz Zych
zdyboo
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pn, 27 paź 2014 20:26

Re: Edge 200 - czy wiadomo o jakichś problemach?

Postprzez zdyboo » Cz, 22 sty 2015 20:01

Dziś mojemu Edge 200 stuknął pierwszy tauzen kaemów. Ładowałem go dwa razy, po 450 km i po 850 km. Ładuję jak tylko dojadę do źródła prądu, po tym jak licznik pokazuje, że ma słabą baterię, ale wg wskaźnika zostaje mu wtedy jeszcze ok. 10% energii.
Raz zwariował, wyłączyłem go normalnie. Po jakimś czasie podłączam do kompa, a tu cisza. Normalnie licznik sam wykrywa zasilanie i się włącza z piskiem. Włączyć się go nie da, ale po dłuższym przytrzymaniu przycisku zasilania, raczył ruszyć, tylko zegar wskazywał godzinę wyłączenia. Jak złapał sygnał z kosmosu, co trwało tak długo jak przy pierwszym uruchomieniu, to zegar się zsynchronizował. Żadnych danych nie zgubił.
Mogło coś być z kondensacją pary wodnej, bo wtedy było na minusie za oknem.
Poza tym bez problemów, polecam jak ktoś szuka stosunkowo taniego, naprawdę bezprzewodowego, bezobsługowego licznika do roweru. Szybko łapie fixa, trzyma sygnał, nie boi się mrozu czy deszczu.

Jeżeli chodzi o ślady, to jest łatwiej niż w przypadku 60 CSx, odbiornik łapie fixa, a rejestruje ślad, dopiero jak nacisnę odpowiedni przycisk. Zatem z każdego dnia mam dwa ślady, które mogę bez żadnej obróbki załadować na Stravę.
zdyboo
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pn, 27 paź 2014 20:26

Re: Edge 200 - czy wiadomo o jakichś problemach?

Postprzez Rafael » Pt, 25 gru 2015 13:23

Mam pytanie do właścicieli Edge 200.
Czy ten model w miarę dokładnie zapisuje przebytą trase,nie zdarzają mu się przerwy w fixie itp ?
Planuję zastąpić nim smartfona z aplikacją która czasem zawodzi i się zawiesza.
Potrzebuję czegoś do zapisu długich tras rowerowych pow. 200km /12-14 godzin działania.Nie jestem sportowcem.
Logeer odpada bo nie ma auto-pause. Urządzenia mapowego nie potrzebuję bo mam Locusa w słuchawce.

Jak z tym Edge 200,wart rozważenia ? A Może foreruneer 310 xt co przyda się do łażenia piechotą po lesie (tylko zapis trasy). ?
Pomoże ktoś?
Rafael
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): N, 06 gru 2015 13:14

Re: Edge 200 - czy wiadomo o jakichś problemach?

Postprzez zdyboo » Pn, 04 kwi 2016 8:55

Po półtora roku codziennego używania oraz kilku tysiącach przejechanych kilometrów wyszło, że raz na kilka miesięcy licznik ma konkretną zawieszkę. Kilka minut się uruchamia, drugie tyle łapie fixa, ale rejestruje i zapisuje poprawnie. Zwykle przy kolejnym uruchomieniu lub najpóźniej kolejnego dnia wszystko wraca do normy. Przez półtora roku odnotowałem 4 takie przypadki. Nie wiem czym to jest spowodowane, bo na przykład rano, podczas dojazdu do fabryki licznik działa normalnie, a przy powrocie ma focha. Zdarza się też, że focha ma dopiero przy podłączaniu do kompa.
Tyle w ramach konkluzji po dłuższym użytkowaniu.
Pozdrawiam,
Tomasz Zych
zdyboo
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pn, 27 paź 2014 20:26

Re: Edge 200 - czy wiadomo o jakichś problemach?

Postprzez zdyboo » Pn, 10 paź 2016 10:02

Dzień dobry,

Mój Edge 200 się był popsuł w zeszłym tygodniu. Przestał zapisywać ślady. Funkcjonował normalnie, łączył się z kosmosem, pokazywał, mierzył i ogólnie nie było widać niczego niepokojącego. Niestety po zapisaniu aktywności, była widoczna w historii odbiornika tylko do momentu wyłączenia zasilania. Po podłączeniu do komputera katalog Activities nie pokazywał właśnie zapisanych plików.
Wysłałem mejl do sklepu w którym kupiłem, co mam robić. W odpowiedzi dostaję info o telefonie do Garmina. Z Garmina dostaję informację jak zrobić master reset i wgrać raz jeszcze firmware. Niestety nie rozwiązuje to problemów z odbiornikiem. Kolejny telefon skutkuje otrzymaniem mejla z procedurą zwrotu do Garmina w Warszawie.
W czwartek wysyłam odbiornik, dziś kurier przyniósł paczkę od Garmina, refurba Edge 500. Właśnie się ładuje.

MZ warto rejestrować odbiorniki na stronie, jedyne co podałem to adres mejlowy, nikt nie pytał o nr seryjny, datę czy miejsce zakupu. Pod koniec bieżącego miesiąca akurat minęło by dwa lata od zakupu E200.
Reasumując, poziom obsługi posprzedażowej w Garminie oceniam na bardzo wysoki.
Pozdrawiam,
Tomasz Zych
zdyboo
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pn, 27 paź 2014 20:26


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości