Edge 810 jazda po zapisanym śladzie.

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Edge 810 jazda po zapisanym śladzie.

Postprzez luckynyc » Pn, 22 cze 2015 23:47

Witam
mam Garmina 810
z zainstalowanymi mapami Pl.Topo oraz UMP-pl
Urządzenie często wykorzystuje do jazdy po śladzie wcześniej ściągniętym z netu. Używam do tego funkcji "Kursy"
Nie potrafię znaleźć jednak ustawień tego trybu.

W Profilach aktywności mam ustawione dwa profile: Trening i Wyścig, ale wydaje mi się, że żaden z nich nie ma zastosowania do Kursów.
Zależy mi szczególnie na ustawieniach odnośnie wyboru wyświetlanych map oraz sposobu wyświetlania komunikatów nawigacyjnych.
Gdzie mogę znaleźć te opcje?
luckynyc
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt, 21 gru 2012 0:53

Re: Edge 810 jazda po zapisanym śladzie.

Postprzez ktadych » Śr, 20 lip 2016 12:23

Nie ma specjalnego profilu.
Chyba, że sam do stworzysz. Możliwości nie ma wielkich.

A jak importujesz pliki GPX, TCX do garmina?

Czy jest jakiś prosty import w GarminConnect? Bo ja nie znalazłem.
ktadych
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 20 lip 2016 11:03

Re: Edge 810 jazda po zapisanym śladzie.

Postprzez luckynyc » Śr, 20 lip 2016 13:11

zapisuje plik ze śladem w pamięci urządzenia i tyle
tylko bez odstępów w nazwie i polskich znaków.
luckynyc
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt, 21 gru 2012 0:53

Re: Edge 810 jazda po zapisanym śladzie.

Postprzez GPS Maniak » Śr, 20 lip 2016 13:27

Jak rozumiem m.in. ten tekst: http://www.bike-treks.co.uk/content/how ... uring.aspx w przypadku "ręcznego" kopiowania plików GPX do Edge 810 (czyli bez pośrednictwa BaseCampa) obowiązuje typowa dla urządzeń sportowych zasada: plik GPX kopiujemy do folderu NewFiles.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Edge 810 jazda po zapisanym śladzie.

Postprzez luckynyc » Śr, 20 lip 2016 14:04

tak
nie baw się BC lub innymi programami bo to bez sensu
skopiuj ręcznie plik gps bo to najłatwiej i najszybciej
luckynyc
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt, 21 gru 2012 0:53

Re: Edge 810 jazda po zapisanym śladzie.

Postprzez kwl » N, 22 gru 2019 16:35

Odgrzeję kotleta... Mam podobny problem z edge 810, dokładnie mówiąc mam stworzone dwa profile aktywności: MTB i Szosa. Do tego mam odpowiednio przypisane dwa profile rowerów, ale co z tego, skoro po zakończonej jeździe nie mogę, lub nie potrafię zapisać jazdy z oznaczeniem profilu... :cry:

Kupując Edga, myślałem, że skoro wybiorę profil np. MTB to po skończonej jeździe zapisze mi to jako jazdę MTB, a tu dupa blada... więc, co z tego, że mogę dodać kilka profili, skoro wszystkie jazdy zapisują się ogólnie jako: Kolarstwo... Nie mam przez to możliwości porówniania, podsumowania ile w ciągu roku przejechałem na szosie, a ile w terenie... Można oczywiście każdą jazdę wrzucać do Connecta i tam ręcznie zmieniać oznaczenie jazdy na jaką się chce, ale to upierdliwe strasznie...

czy jest opcja, czy ktoś wie jak sprawić, żeby przy zapisywaniu jazdy automatycznie zapisała się nazwa profilu aktywności, lub profilu sprzętu?
"nikt jeszcze nie wie, czy stare słońce zarysuje nowy dzień..."
/Ege 810/GPSWielkopolska - SUPER!!!/ Topo PL
Avatar użytkownika
kwl
Początkujący
 
Posty: 76
Dołączył(a): Śr, 21 paź 2009 19:31
Lokalizacja: Uchorowo


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

cron