Fenix 2 - twardy reset

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Fenix 2 - twardy reset

Postprzez ironbear » Wt, 21 lip 2015 9:56

Zakupiłem Fenixa 2 w styczniu tego roku. Co jakiś czas miałem problemy z zegarkiem, a kumulacja błędów pojawiła się teraz.
Na zegarku pojawiają się błedy typu:
- "błądzenie" GPSu - gps gubi sygnał i przy próbie ponownego połączenia dodaje do kilkunastu kilometrów na sekundę
- zegarek się zawiesza i trzeba go resetować
- po synchronizacji dopisuje aktywność losowo -----> czasem dopisze dobrze kolarstwo, biegi, lecz zazwyczaj dopisuje OTHER obok aktywności pomimo tego, że wszędzie ustawiony jest język polski
- podczas aktywności zegarek sam z siebie przerywa trening i przechodzi do trybu zegarka
- po "wyzerowaniu" zegarka pojawił się dodatkowy problem z parowaniem urządzenia ---> po sparowaniu ciągle żąda ponownej weryfikacji ma problemy z synchronizacją i połączeniem się z urządzeniem


Pisałem w tych sprawach do Wsparcia Technicznego Garmina, lecz nikt mi nie odpowiedział. Na infolinię nie da się dodzwonić ze stacjonarnego ("połączenie nie może być zrealizowane"), a dzwoniąc z komórki czekałem 10 minut i nie mam zamiaru płacić więcej.

Chciałem Was spytać, czy Wy też macie takie problemy ze swoimi Fenixami i czy znacie jakieś rozwiązania dotyczące tego zegarka?
fēnix™ 2
Avatar użytkownika
ironbear
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 21 lip 2015 9:28

Re: Fenix 2 - same problemy

Postprzez Zachu » Wt, 21 lip 2015 10:19

Chyba jednak warto skontaktować się z serwisem.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fenix 2 - same problemy

Postprzez MaciekP » Wt, 21 lip 2015 14:22

Zegarki liczone sa na rok do dwóch pracy bo po dwóch max jest nowy model. :lol:
To podobnie jak smartphone, góra dwa lata.
"Normalne zuzycie". Working as designed.
Na szczescie Garmin daje chyba 3-letnia gwarancje...
Forerunner 935 na codzień, Epix - na szlaku, Oregon 600 - mapnik, GPSMAP 620 -woda, Nuvi 3597 - droga, Edge 1030 bundle - rower, TEMPE. Były 60CS, 60CSx, 276C, Etrex 30, Edge 1000
MaciekP
Bywalec
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pt, 06 lip 2007 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fenix 2 - same problemy

Postprzez ironbear » N, 26 lip 2015 10:19

Na zawodach spotkałem pana, który był ubrany w całości w Garmina. Podszedłem i spytałem, czy mógłby rzucić okiem na mój zegarek. Pan widząc Fenixa 2 uśmiechnął się** i pierwsze co usłyszałem to "twardy reset". Zrobiłem go na miejscu przy nim i okazało się, że po twardym resecie zegarek musi przebywać przez 20 minut na zewnątrz, po to aby mógł się połączyć z satelitami, ponieważ czas łączenia może wynosić od kilku sekund do 20 minut.

Po resecie:
-GPS wrócił na "swoje" miejsce i działa bez zarzutu nawet w wodzie.
-urządzenie widzi zegarek dopiero po włączeniu aplikacji Garmin Connect (nie paruje się z urządzeniem zaraz po włączeniu bluetooth'a)
-nazwy aktywności roweru i biegu są poprawnie wprowadzane, lecz przy włączeniu innych aktywności nazwy nadal potrafią się pomieszać
-po paru treningach nie pojawia się problem z wyłączaniem treningu podczas prowadzenia aktywności, więc mam nadzieje, że nie spotkam się ponownie z tym problemem.

**Ciekawostka: Pan z Garmina powiedział, że do multisportów NIE KUPUJE SIĘ FENIXA 2, ponieważ bardzo dużo osób zgłasza ciągłe usterki. W zamian za to kupuje się Garmina Forerunnera 920XT lub Fenixa 3

Dla osób, które nie wiedzą jak przeprowadzić twardy reset w FENIX 2, podaję instrukcję:


UWAGA: TWARDY RESET POWODUJE USUNIĘCIE WSZYSTKICH DANYCH Z ZEGARKA (HISTORIA AKTYWNOŚCI, USTAWIENIA ORAZ WSZYSTKIE DANE PROFILU UŻYTKOWNIKA)

Prosze przeprowadzic aktualizacje oprogramowania urzadzenia oraz procedure Master Reset.

Najpierw prosze uaktualnic oprogramowanie na urzadzeniu uzywajac programu Garmin Express.

Aby Ci pomoc ponizej umieszczono ilustrowana instrukcje krok po kroku:

http://static.garmincdn.com/shared/uk/c ... xpress.pdf

W celu pobrania programu prosze kliknac na link: http://software.garmin.com/en-US/express.html

Procedura Master Reset przywroci Twoje urzadzenie do ustawien fabrycznych i wyczysci dane wlasne zachowane na urzadzeniu, wiec jesli to mozliwe to zrob prosze ich kopie zapasowa zanim zaczniesz kontynuowac.

Po wykonaniu resetu trzeba ponownie wprowadzic ustawienia profilu i ustawienia strefy czasowej lub przeslac je z programu Training Center lub z serwisu Garmin Connect

W celu Resetu prosze podazac instrukcjami ponizej:

Wylaczyc fenixa.
Wcisnac przyciski Down i Power (Wlacznik)
Po uruchomieniu się zegarka proszę potwierdzić usunięcie wszystkich danych używtkownika.
Po uruchomieniu ponownym proszę jeszcze raz uzupełnić dane profilu.

Teraz zostaw urzadzenie na zewnatrz ze swobodnym dostepem do nieba na minimum 20 min by zlapalo sygnal satelit.
fēnix™ 2
Avatar użytkownika
ironbear
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 21 lip 2015 9:28


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości