Jaka jest róznica pasek HRM classic a premium

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Jaka jest róznica pasek HRM classic a premium

Postprzez mygumas » Cz, 17 wrz 2015 12:24

hej

chce kupic bratu pasek do pomiaru tętna do zegarka forerunner 220 i teraz są dwa modele pasków classic i premium roznica ok 50zl miedzy cassic a premium.

czy te pasy sie roznia?

prosze o pomoc ;)
Ostatnio edytowano Pn, 21 wrz 2015 12:58 przez mygumas, łącznie edytowano 2 razy
mygumas
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 17 wrz 2015 12:22

Re: Jaka jest róznica pasek HRM classic a premium

Postprzez ndmystko » Cz, 17 wrz 2015 15:47

Classic ma spore fragmenty plastikowe i jestem przekonany, że będzie nieprzyjemny w użyciu. Sztywny, mało oddychający i kanciasty. Miałem podobny pasek innej firmy i bardzo źle go wspominam. Teraz mam Garmin HRM Premium i nie żałuję ani jednej wydanej złotówki.
eTrex 30 + OSMapa + *.jnx
Moto G3 + Naviexpert + Locus Pro
Holux RCV-3000
Garmin vívofit
ndmystko
Bywalec
 
Posty: 202
Dołączył(a): N, 16 maja 2010 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka jest róznica pasek HRM classic a premium

Postprzez olpi » Pt, 18 wrz 2015 5:20

Classic ma faktycznie więcej plastiku i jest przez to trochę cięższy ale nie przesadzałbym ze stwierdzeniem, że jest "nieprzyjemny w użyciu".
Używam obu od kilku lat.
Przy Premium trzeba natomiast uważać na styki czujnika, którymi przypinany jest do opaski. Co jakiś czas trzeba je przeczyścić bo opaska potrafi pokazywać bzdury.
pozdrawiam
Piotr

Colorado 300 + Forerunner 50 + Edge 500 + Nuvi 255W + Forerunner 220 +
Edge 800
Avatar użytkownika
olpi
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): Wt, 06 maja 2008 19:46
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jaka jest róznica pasek HRM classic a premium

Postprzez mygumas » Pt, 18 wrz 2015 15:36

super, dzieki pozdro!
mygumas
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 17 wrz 2015 12:22

Re: Jaka jest róznica pasek HRM classic a premium

Postprzez mummmin » Pn, 21 wrz 2015 11:20

Nadmienię tylko, że w Decathlonie można kupić pas HRM działający w ANT+ i podobny w komforcie użytkowania do pasa Premium Garmina.
Główna różnica to to, że elektronika "spina" pasek a nie jest do niego dopinana.
Powoduje to, ze rozpięcie jednego zatrzasku powoduje odpadnięcie pasa od ciała.
Przy normalnym użytkowaniu (bieganie, rower) przypadkowe rozpięcie mi się nie zdarzyło.
--
pzdr mummmin
gpsmap 66s (oczekiwany :) )
były: Vista HCx, eTrex 30, Oregon 600, Oregon 650t, Oregon 750, Oregon 750t
Obrazek
mummmin
Bywalec
 
Posty: 131
Dołączył(a): So, 23 sie 2008 18:50
Lokalizacja: Marki

Re: Jaka jest róznica pasek HRM classic a premium

Postprzez mygumas » Pn, 21 wrz 2015 12:45

@mummmin

czyli garmin premium a garimn ANT+ premium to jeszcze coś innego :) ??
mygumas
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 17 wrz 2015 12:22

Re: Jaka jest róznica pasek HRM classic a premium

Postprzez ndmystko » Pn, 21 wrz 2015 15:47

ANT+ to technologia transmisji bezprzewodowej, którą używa Garmin dla swoich produktów. Zatem nie istnieje "Garmin Premium", który nie byłby jednocześnie ANT+. Pewnie dlatego czasem ta informacja jest pomijana.
Przy okazji ostrzegam przed HRM z Decathlona. Faktycznie jest bardzo wygodny i dobrze by się z niego korzystało, gdyby nie jeden problem. Mniej więcej po godzinie użytkowania potrafi się "przytkać" i przez dłuższe odcinki czasu wysyłać to samo tętno, niezależnie czy jedziesz pod górę czy z góry. Miałem ten pasek sparowany z eTrexem 30 więc miałem nawet zapisane ślady z tętnem "wiszącym" na jednej wartości przez dwie minuty. Wymieniłem pasek na kolejny egzemplarz (w Decathlonie nie robili problemu) ale okazał się tak samo uszkodzony. Rzuciłem go w kąt i do tej pory się kurzy. Odkąd kupiłem garminowy problem znikł. Choć skoro mummin poleca to pewnie niektóre działają dobrze...
eTrex 30 + OSMapa + *.jnx
Moto G3 + Naviexpert + Locus Pro
Holux RCV-3000
Garmin vívofit
ndmystko
Bywalec
 
Posty: 202
Dołączył(a): N, 16 maja 2010 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka jest róznica pasek HRM classic a premium

Postprzez GPS Maniak » Pn, 21 wrz 2015 16:44

Jak już jesteśmy przy rozwiązaniach innych niż "made in Garmin" ...
Alternatywą dla paska HRM może być nadgarstkowy pulsometr optyczny - np: MioLink
Droższy, ale - jak się wydaje - wygodniejszy w używaniu.
Niektórzy z nas używają tego typu pulsometr.
Ważna uwaga:
MikeSpy napisał(a):MioLink wytrzymuje mi ok 8h. Na wiekszosc biegow mi wystarcza. Na ultra moze juz nie ;)
Jeszcze jest scosche rythm+, troche dokladniejszy ale moim zdaniem mniej wygodny i bateria ok 6h (mam oba).

Cytat pochodzi z tego postu: viewtopic.php?f=32&t=15557&p=186700#p186700
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jaka jest róznica pasek HRM classic a premium

Postprzez gavia » Pn, 21 wrz 2015 18:39

ndmystko napisał(a):Przy okazji ostrzegam przed HRM z Decathlona. Faktycznie jest bardzo wygodny i dobrze by się z niego korzystało, gdyby nie jeden problem. Mniej więcej po godzinie użytkowania potrafi się "przytkać" i przez dłuższe odcinki czasu wysyłać to samo tętno, niezależnie czy jedziesz pod górę czy z góry. Miałem ten pasek sparowany z eTrexem 30 więc miałem nawet zapisane ślady z tętnem "wiszącym"


Może to nie reguła, że aż tak źle z tym Decathlonowym paskiem ( Geo...) Brat jeździ już 2 lata , również z Etrex 30 i np. w porównaniu do wcześniejszych Bryton czy Holux teraz 0 problemów.

Mnie ciekawi co innego - Może to nie ma wielkiego związku ale zauważyłem, że jak wieje wiatr w twarz to pulsometr potrafi się właśnie ,, przytkać''.( ma mam teraz akurat 2 systemowy Wahoo ale z poprzednimi tez coś takiego się działo)
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości