920 xt - Tworzenie kursu z pliku gpx w Connect

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

920 xt - Tworzenie kursu z pliku gpx w Connect

Postprzez tomaszt81 » Pt, 08 sty 2016 13:07

Hej!

Zastanawiam się, czy nie mogę znaleźć czy też nie ma możliwości by skorzystać z czyjegoś śladu gpx jako kurs? Załóżmy taką sytuację, kolega przebiegł po lesie a ja na drugi dzień chcę po jego śladzie. Do tej pory robiłem tak, że ściągałem jego aktywność w postaci gpx, wrzucałem jako aktywność własną i potem zapisywałem jako kurs który mogłem edytować, następnie wysyłałem do Garmina. Problem był taki, że daną aktywność od razu synchronizowało mi z endomondo i stravą, potem musiałem ją ręcznie wykasowywać z trzech miejsc :( Z góry dzięki za sugestie, pozdrawiam Tomek
tomaszt81
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn, 19 maja 2014 20:25

Re: 920 xt - Tworzenie kursu z pliku gpx w Connect

Postprzez miecho » Pt, 08 sty 2016 21:02

Możesz spróbować skorzystać z GPSies
1. Wchodzisz na Konwertuj.
2. Wczytujesz plik GPX.
3. Wybierasz format Trasa -> Garmin FIT (ANT+).
4. Po naciśnięciu Konwertuj otworzy CI się okno do zapisu pliku FIT.
5. Podłączasz 920XT do komputera i plik kopiujesz do katalogu NEWFILES
6. Po czymś takim pojawił się kurs w Forerunnerze.

Różnica w stosunku do kursu utworzonego w stosunku do kursu GC polega na tym, że w podsumowaniu nie pokazuje się czas i i odległość oraz wycięte są dane o profilu wysokości.
Jak się wczyta ten kurs to wygląda, że działa poprawnie, pokazuje odległość i czas do końca.
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: 920 xt - Tworzenie kursu z pliku gpx w Connect

Postprzez tomaszt81 » So, 09 sty 2016 10:48

dzięki za odpowiedź :) ten sposób też znam ;) czyli wychodzi na to, że programiści Garmina nie wpadli na to, żeby wczytać z zewnątrz taki ślad a następnie go edytować? :( trzeba chyba interweniować, bo raczej to dla nich nie byłby problem, a dla nas duże udogodnienie :)
tomaszt81
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn, 19 maja 2014 20:25


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość