Vivosmart HR - problemy z odczytem tętna, skopany FW

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Vivosmart HR - problemy z odczytem tętna, skopany FW

Postprzez Dater » Śr, 13 sty 2016 15:48

Czy ktoś z forumowiczów ma do czynienia z Vivosmart HR Garmina?
Dostałem gadżet od Mikołaja. W założeniu fajna sprawa, mierzy i monitoruje całą dobę tętno za pomocą sensora optycznego na nadgarstku. Nie potrzeba żadnej opaski zewnętrznej. Natomiast odczyty są tragiczne. Na początku było jeszcze w miarę dobrze... ale tylko kilka dni. Garmin wypuścił update FW do wersji 2.60 pod koniec grudnia i według mnie wszystko się posypało. Dużo pokopałem w necie, na forum Garmina, w opiniach, testach, porównaniach i dużo jest głosów, że Garmin po prostu skopał sprawę. Update jest tragiczny i gadżet nie nadaje się do niczego. Nie mówiąc już o pomniejszych błędach, niedoskonałościach, lukach w oprogramowaniu lub funkcjonalności.
Czy ma ktoś jakieś własne doświadczenia w temacie? Bo po polsku trudno znaleźć jakiekolwiek opinie czy uwagi dotyczące tego urządzenia.
No i pytanie jak ogólnie Garmin reaguje na takie utyskiwania i uwagi całej społeczności dotyczące swoich produktów? Czy poprawiają, robią coś w takich tematach, czy można zapomnieć na dłuższy czas o poprawie fw?
Colorado 300 + GPMapa Topo + UMP-pcPL
Edge 810, soft 2.50
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Dater
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): So, 02 maja 2009 22:51

Re: Vivosmart HR - problemy z odczytem tętna, skopany FW

Postprzez Dater » Pn, 08 lut 2016 8:42

Informacja dla zainteresowanych.

Pod koniec stycznia Garmin wypuścił update software dla Vivosmart HR do wersji 2.90. Po dwóch tygodniach testowania mogę powiedzieć, że większość wkurzających błędów została usuniętych i opaska do czegoś (a więc monitorowania tętna 24/7) się nadaje ;)
Przede wszystkim znikł bug polegający na wyświetlaniu tętna 71/72 zawsze, gdy przechodziło się na ekran tętna. Ogólnie pomiar tętna i wykres z całego dnia wgląda teraz lepiej i jest bardziej bliższy rzeczywistości.
Doszedł też dodatkowy wykres z ostatnich 4 godzin, pokazywany w samym urządzeniu.
Wreszcie doszły dodatkowe aktywności poza Bieganiem: Cardio i Inne. Niestety w pozostałych aktywnościach na razie Garmin Connect nie ma możliwości edytowania i zmieniania dostępnych ekranów i informacji na nich wyświetlanych.
Wydaje się też, że poprawiono zliczanie kroków w ciągu dnia i ilości pokonywanych pięter w górę.
Dodano też możliwość ustawienia natężenie podświetlenia ekranu.

Pełna lista zmian poniżej.

Changes made from version 2.60 to 2.90:
Added a Heart Rate graph that can be viewed with a press on the Heart Rate Widget.
Fixed an issue that always started the Heart Rate Widget with some default HR values. The Widget will now show the most recently recorded HR reading until it obtains a new valid reading.
Added music controls widget to the activity training widget loop if the device is paired with a mobile device.
Gesture based Backlight trigger is now enabled.
Added support for 'Cardio' and 'Other' activity types.
Added a new setting to control the display brightness on the device.
Fixed a bug that reset HR values while the user is in a HR-broadcast session.
Fixed a bug that enabled sleep tracking while the device is connected to a charger.
Other bug fixes and improvements.
Colorado 300 + GPMapa Topo + UMP-pcPL
Edge 810, soft 2.50
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Dater
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): So, 02 maja 2009 22:51

Re: Vivosmart HR - problemy z odczytem tętna, skopany FW

Postprzez maku1980 » Pn, 02 sty 2017 11:06

Odgrzewam kotleta
Jestem na etapie zakupu zegarka do biegania i jazdy na rowerze.
Z racji iż przechodzę z innego garmina typowy rowerowy Edge 205, posiadam czujniki kadencji i tętna na ant+ i chciał bym je podłączyć pod vivosmart HR
O ile przy bieganiu nie używam paska na klatkę do pomiaru tętna to przy rowerze zawsze go zakładam bo jest dokładniejszy.
Pytanie dotyczy właśnie paska czy jest możliwość sparowania go z zegarkiem ?
Czy odczyty nie będą się gryzły i czy odczyt podany na zegarku to będzie ten z paska?
Pozdrawiam
maku1980
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 22 wrz 2016 16:32

Re: Vivosmart HR - problemy z odczytem tętna, skopany FW

Postprzez miecho » Pn, 02 sty 2017 16:44

Do Vivosmart HR nie podłączysz żadnego czujnika.
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Vivosmart HR - problemy z odczytem tętna, skopany FW

Postprzez maruda » Wt, 03 sty 2017 5:23

To i ja mam pytanie. Mam vivosmart HR od wczoraj. I teraz tak: poszłam na trening (interwałowy), wybrałam w opcjach trening -> inny i ruszyłam. Sprawdzałam na innych urządzeniach i ręcznie, moje tętno osiągało wartości powyżej 140, czyli taka norma jak dla mnie. A garmin... pokazywał zawrotne 77-90!!! Nic się nie ruszyło :/ Co ciekawe, później, podczas szybkiego marszu, tętno wyglądało normalnie, osiągało normalne wartości powyżej 100.
Sprzęt jest skonfigurowany pode mnie.
A, no i express nie widzi mojego urządzenia. Wczoraj przy pierwszej konfiguracji szukanie opaski po kablu trwało 20min. Teraz w ogóle, przekładam kabel z portu do portu, wyłączam aplikację, resetuję komputer, nic nie pomaga. Usunęłam opaskę z programu - teraz nie mogę jej dodać, bo cały czas jej nie widzi. Sesje treningowe są zamknięte. Nie mam odpowiedniego telefonu, więc zostaje mi tylko synchronizacja po kablu.
Proszę, pomóżcie :/
maruda
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 03 sty 2017 5:16

Re: Vivosmart HR - problemy z odczytem tętna, skopany FW

Postprzez maku1980 » Wt, 03 sty 2017 7:14

odgrzałem kotleta i sam napisałem pierdoły
Chodzi mi o Vivoactive HR nie vivosmart
I jeżeli HR nie ma opcji zbierania danych z paska na klatce to czy lepszym rozwiązaniem będzie zakup vivosactiv zwykły bez HR czy szukać czegoś innego na tą chwile na fenixa 3 mnie nie stać
Pozdrawiam
maku1980
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 22 wrz 2016 16:32

Re: Vivosmart HR - problemy z odczytem tętna, skopany FW

Postprzez maruda » Wt, 03 sty 2017 14:35

Jak napisalam, jest problem z odczytem tetna podczas wlaczabego treningu.
maruda
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 03 sty 2017 5:16

Re: Vivosmart HR - problemy z odczytem tętna, skopany FW

Postprzez miecho » Wt, 03 sty 2017 17:17

maku1980 - do Vivoactive HR (Elevate) podłączysz opaskę HRM. Podłączysz również czujnik rowerowy.

maruda - najlepiej byłoby zobaczyć jak się zarejestrowało w tej aktywności, która Ci się zapisała w Vivosmart HR.

Zacznij od tego żeby sprawdzić jaki FW masz w Vivosmart HR (ostatni to 3.80).
I jaką wersję Garmin Express (5.0.0.0).
Poza tym czy jak podłączysz do komputera Vivosmart do komputera widzisz go jako dysk zewnętrzny?
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Vivosmart HR - problemy z odczytem tętna, skopany FW

Postprzez miecho » Wt, 03 sty 2017 23:44

maruda próbowałaś na innym typie aktywności, jest też tak samo?
Support pewnie poradzi Ci na początek zrestartować do ustawień fabrycznych, próbowałaś?

Zachu napisał(a):Jak nie zobaczy GE to nawet kopi zapasowej sienie da zrobić ani podejrzeć zawartości.

Jak się podłączy Garmina do czystego komputera nieskażonego żadnymi aplikacjami Garmina albo do komputera np. pod Linuxem to powinien się pokazać ten zegarek w trybie pamięci masowej i powinno się mieć dostęp do plików.
Od tego trzeba zacząć.
Jak to nie zadziała, to nie zadziała Garmin Express, Garmin WebUpdater ani jakikolwiek inny software.
A odnośnie języków... to mam teraz Vivoactive HR, wersja niemiecka :)
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Vivosmart HR - problemy z odczytem tętna, skopany FW

Postprzez Domdoma » Śr, 04 sty 2017 22:33

maruda mam niemal identyczny problem. W moim przypadku w 735 XT posiadany od niecałych 2 tygodni.

Odczyt tętna podczas biegu/spaceru na zewnątrz jak i na bieżni wydaje się być bardzo realny, natomiast w trakcie innych treningów (póki co squash i fitness z ciężarami) jest zupełnie oderwany od rzeczywistości. O ile na początku „załapuje” to później coś „nie styka” i poza paroma zrywami wynik jest bardzo mocno zaniżony w stosunku do odczuwanego zmęczenia. Skąd te odchyły??? :(
Domdoma
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 04 sty 2017 22:19


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości