Garmin Fenix 3- Pływalnia

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Garmin Fenix 3- Pływalnia

Postprzez dino91 » N, 27 mar 2016 13:54

Witam

Jestem zainteresowany kupnem zegarka garmin fenix 2 lub f3. Głównie korzystałbym z niego na pływalni , mam możliwość pływania na basenie o długości 17 metrów i 25 metrów:):) Teraz moje pytanie czy warto zainwestować w f2 lub f3 do pływania ...Szukam kogoś kto by mi napisał jak te zegarki spisują się na krytych pływalniach. Jak się spisuje na krótkie odcinki od 100 m do 1 km i na dłużę dystanse np. 5 km czy 10 km ...Chodzi mi o to czy nie gubią dystansu i oczywiście chodzi mi o wszystkie style pływackie :):). Każda informacja na temat pływania bardzo by mi się przydała;)) Test na wodach otwartych również miele widziany. Jeżeli tego typu temat był już szeroko rozwinięty to poprosiłbym o linka ponieważ nie znalazłem. Przepraszam , jeżeli zaśmiecam forum ;) Jest dużo testów biegowych i innych, ale chciałbym opinie osób ,które naprawdę go dobrze przetestowały w wodzie;)

Wesołych Świąt :)
dino91
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): N, 27 mar 2016 13:29

Re: Garmin Fenix 3- Pływalnia

Postprzez simon68 » N, 27 mar 2016 22:13

mam fenixa 3 od miesiąca dużo ćwiczę siłownia kickboxing i rower, czasem biegam tzn 2-3 razy na tydzień po bieżni, teraz jak pogoda będzie lepsza to bieganie i rower na zewnątrz, będzie łącznie 5 dni na tydzień ( na razie na fenixie rower zaliczony rozgrzewkowo 15 kilometrów w 30 minut)
i tak siłownia ustawiam tryb siła i fajnie widać jak puls zmienia się podczas treningu dane z których korzystam to kalorie do bilansu diety
na treningach z kickboxingu tak samo jak siłownia tu trening jako cardio widać po pulsie jako bilans kaloryczny dane dla mnie przydatne
na rowerze z gps dopiero tylko jeden przejazd ale nie odbiega od endomondo na telefonie puls fajnie można ustawić alerty że wiem kiedy trzeba pocisnąć bo za słabo idę :-)
i bieżnia po ustawieniu swojej długości kroku ( czyli pomiar odcinka 30 metrów i ile kroków na nim mam i wpisanie w ustawienia przez garmin connect) liczy nie zależnie czy idę czy biegnę mogę mieszać jak chce bieżnia pokazuje 3 kilometry zegarek bez gps po liczbie kroków pokazuje 3 km :-), w garmin connect widać wszystko czas kontaktu nogi z podłożem, zmianę rytmu biegu, zmianę długości kroku chód sprint, i to wsio bez gps, ma żyroskop i zajebiście rewelacyjnie zrobione oprogramowanie przez garmina do analizy
pływanie na razie byłem z nim 3 razy na basenie i powiem wow rozpoznaje styl pływania, liczy długości basenów perfekt, pływałem póki co na 25m i tak mu w ustawieniach dałem, sprawdzałem na żabie ile ruchów mam na długość basenu i nie pomyliłem się :-), tyle tylko pisałem post poniżej że na pływaniu coś dziwnie policzył kalorie możesz poczytać o tym post poniżej,
ale powiem tak WOW!!!!!!!!!!!.................
simon68
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): So, 26 mar 2016 23:03

Re: Garmin Fenix 3- Pływalnia

Postprzez dino91 » Pn, 28 mar 2016 10:45

Dzięki za odpowiedź , własnie widziałem Twój post poniżej odnośnie kalorii , nawet miałem pisać żebyś mi coś napisał na temat pływania ,ale tak coś myślałem ,że mi napiszesz. To już wiem ,że przy stylu klasycznym nie oszukuje. Jaką można wprowadzić minimalną wartość dł. basenu ???
dino91
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): N, 27 mar 2016 13:29

Re: Garmin Fenix 3- Pływalnia

Postprzez simon68 » Pn, 28 mar 2016 19:55

simon68
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): So, 26 mar 2016 23:03


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

cron