Forerunner 235 a własne treningi - kilka pytań

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Forerunner 235 a własne treningi - kilka pytań

Postprzez deathrider » N, 24 lip 2016 20:16

Cześć, mój drugi post na forum - pierwszy był w "przywitalni".
Przymierzam się do kupna pierwszego zegarka Garmina - cele bieganie i trening na świeżym powietrzu.
Mam pytania o integracje z Garmin Connect, a konkretniej z ustawieniami własnych treningów. Załóżmy, że mam taki trening (edytuję, żeby lepiej zobrazować):
-- Powtórzenia (klauzula z Garmin Connect), "zagnieżdżenie" treningów w tychże klauzulach, powiedzmy powtarzam 4razy::
------ bieganie np. interwały na czas z warunkami: bieg(prędkość co najmniej 15km/h), odpoczynek (prędkość co najmniej 10km/h) -> zegarek poinformuje alertami o przekroczeniu tempa ? (dokumentacja na stronie Garmina mówi braku "Virtual Pacer'a") x razy 5
------ odpoczynek, powiedzmy 2 minuty
------ załóżmy mam terazż inną aktywność, powiedzmy proste 5x10x15 (drążek, pompki, siady), też skonstruowane jako interwały (wciśnięcie przycisku lap, przerwa 1 minuta i znowu). Powtórz x razy 4
------ odpoczynek, powiedzmy znowu 2 minuty
------ od nowa
-- po zakończeniu tego co wyżej:
-- odpoczynek do czasu spadku tętna (powiedzmy 3cia strefa)
-- bieg, w 3ciej strefi, powiedzmy 5 minut

Czy wymieniony model temu podoła ;)? I czy dobrze rozumiem zasadę działania Garmin Connecta ?
Do tej pory biegałem głównie z telefonem i aplikacjami: Interval Timer i do logowania trasy/prędkości w tle uruchomiony Locus. Działało to, ale brakuje coraz bardziej alertów dotyczących prędkości i tętna.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
deathrider
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 24 lip 2016 19:54

Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron