Strefy tętna HR w Garmin Connect

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Strefy tętna HR w Garmin Connect

Postprzez barry_1 » Cz, 24 sty 2013 16:59

Jako że jestem tu nowy, na wstępie witam wszystkich użytkowników! Moje pierwsze pytanie tyczy się stref tętna jakie można zadeklarować w serwisie Garmin Connect... do czego się one odnoszą podczas korzystania z serwisu? chodzi o to czy rezultat treningu podawany jest na podstawie stref ustawionych w zegarku, czy tych zdefiniowanych w serwisie? bo jeśli tych w serwisie to rozumiem że najlepiej mieć ustawione takie same w zegarku. Idąc dalej, poprzednie treningi podczas analizy będą bazować na jakich strefach? czy zostaną takie jakie były ustawione podczas danego treningu czy wszystkie treningi będą analizowane na podstawie aktualnych danych wprowadzonych w serwisie... Z góry dzięki za odp. i Pozdrawiam!
barry_1
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 24 sty 2013 16:43
Lokalizacja: 3city

Fenix 3 HR ustalenie stref tętna

Postprzez radzi23 » So, 12 lis 2016 20:21

Witajcie,

1. Czy Fenix 3 HR w jakikolwiek sposób aktualizuje strefy tętna?

2. Zastanawiam się też w jaki sposób Fenix "wyjściowo" ustawia strefy tętna. Garmin podaje, że uniwersalny klucz do tętna maksymalnego to 220 - wiek. W moim wypadku 192 uderzeń na minutę. F3 wyjściowo HR max ustawił mi 185.
radzi23
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pn, 29 sie 2016 21:01

Strefy tętna HR w Garmin Connect

Postprzez Mariusz65 » Wt, 27 gru 2022 9:12

Odgrzewam stary kotlet :wink:
radzi23 napisał(a):Zastanawiam się też w jaki sposób Fenix "wyjściowo" ustawia strefy tętna.

Fenix 7 w moim przypadku ustalił tętno maksymalne właśnie według wzoru 220 minus wiek.

Są różne inne wzory, np. uwzględniające masę ciała czy płeć:
https://running.trigar.pl/strefy-tetna-pulsometrach-garmin/ napisał(a):1. Podstawowy, posiada już swoje lata niemniej nadal wykorzystywany to HRmax = 220 – wiek
2. Wzór John Moores University of Liverpool – Mężczyźni: HRmax = 202 – (0,55 x wiek), Kobiety: HRmax = 216 – (1,09 x wiek)
3. Wzór Sally Edwards (autorka książek m.in. Heart Rate Monitor Book (1993) czy Heart Zone Training: Exercise Smart, Stay Fit, and Live Longer, profesjonalna thriatlonistka) – Mężczyźni HRmax = 210 – 1/2 wieku – 1% masy ciała w funtach + 4, Kobiety: HRmax = 210 – 1/2 wieku – 1% masy ciała w funtach + 0

Ale widzę, że masa ciała nie jest brana pod uwagę, pomimo że mam wpisaną wagę w Garmin Connect.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości