Fenix 3 - kilka informacji w porównaniu z Suunto

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Fenix 3 - kilka informacji w porównaniu z Suunto

Postprzez Damiok » N, 20 lis 2016 21:02

Witam

Nie znalazłem nigdzie informacji dot. następujących funkcji Fenixa:
- czy posiada funkcję pogodowe jak alerty burzowe, ciśnienie, wykres ciśnienia, trendy pogodowe, godziny wschodu i zachodu,
- funkcje planowania i śledzenia zmian wysokości

Ogółem Fenixa potrzebuje głównie do - aktywności górskiej :
- wspinaczka, treking
- narciarstwo zjazdowe
- skituring
- jazda na rowerze
..
- bieganie
- siłownia

Pozdrawiam
Damiok
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 20 lis 2016 20:24

Re: Fenix 3 - kilka informacji w porównaniu z Suunto

Postprzez GPS Maniak » N, 20 lis 2016 22:50

Siłownia jako aktywność górska. Nieźle. :wink:
W sumie wydaje się, że słabo szukałeś. Większośc informacji jest tu i tam. Także na Garniaku.

Z mojej strony: Jako użytkownik Canyona, zegarka z ikonkami typu śłoneczko, chmurka, deszcz etc. powiem, że tego typu prognozy pogody - w oparciu o barometr - w Fenixie3 nie ma. Sam trend ciśnienia oraz jego 4-o godzinny wykres jest. Z resztą rzeczy o które pytasz, nie powinno być problemu, ale nie wszystko używam, więc nie wiem czy działa to zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Nie bardzo też rozumiem pojęcie planowanie i śledzenie zmian wysokości. Moim zdaniem to jest, ale nie wiem czy na pewno o takie rozwiązanie Tobie chodzi.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Fenix 3 - kilka informacji w porównaniu z Suunto

Postprzez Damiok » Pn, 21 lis 2016 18:07

GPS Maniak napisał(a):Siłownia jako aktywność górska. Nieźle. :wink:


no dobra tutaj troszkę się rozpędziłem - miało trafić w "inne" ;)

W sumie wydaje się, że słabo szukałeś. Większośc informacji jest tu i tam. Także na Garniaku.


w takim razie jestem upośledzony w kwestii wyszukiwania. Trudno nie można być we wszystkim dobrym :) ale za to z pomocą przychodzi forum i ludzie na nim będący :)

Z mojej strony: Jako użytkownik Canyona, zegarka z ikonkami typu śłoneczko, chmurka, deszcz etc. powiem, że tego typu prognozy pogody - w oparciu o barometr - w Fenixie3 nie ma. Sam trend ciśnienia oraz jego 4-o godzinny wykres jest. Z resztą rzeczy o które pytasz, nie powinno być problemu, ale nie wszystko używam, więc nie wiem czy działa to zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Nie bardzo też rozumiem pojęcie planowanie i śledzenie zmian wysokości. Moim zdaniem to jest, ale nie wiem czy na pewno o takie rozwiązanie Tobie chodzi.


Canyon kojarzy mi się bezpośrednio z rowerem :)
Natomiast co do pogody to liczyłem właśnie na taką funkcję w zegarku w oparciu o barometr. Taką ma z tego co widzę tylko suunto peak (minus - paskudny wygląd!!!). W sportach zastosowaniach w których chce go używam cenne byłaby ta funkcjonalność, plus śledzenie zmian wysokości - schemat przewyższeń, możliwość planowania trasy w oparciu o przewyższenia, nagrywanie śladu, nawigowanie się po śladzie, powrót po punktach, dokładny GPS, czytelny wyświetlacz.
Jak wygląda temat:
- ładowanie przez powerbank
- wymiana baterii - piszecie, że nie ma takich możliwości tzn. są za kwotę bliską nowemu zegarku :(
Damiok
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 20 lis 2016 20:24

Re: Fenix 3 - kilka informacji w porównaniu z Suunto

Postprzez GPS Maniak » Pn, 21 lis 2016 19:45

Damiok napisał(a):możliwość planowania trasy w oparciu o przewyższenia,

Do planowania trasy wg założonych parametrów niezależnie czy w oparciu o przewyższenia czy np. długość dystansu, potrzebna jest mapa z odpowiednimi danymi, a zatem tego typu rzeczy nie zrobi bezpośrednio ani żaden Suunto (o ile dobrze rozeznałem temat), ani - poza mapowym EPIXem - żaden z zegarków Garmina. Trasę planujemy poza zegarkiem. Albo w dedykowanych serwisach: movescount.com (Suunto), connect.garmin.com (Garmin) albo na dowolnej, niezależnej platformie. Gotową trasę wysyłamy do zegarka.
Damiok napisał(a):- ładowanie przez powerbank
- wymiana baterii - piszecie, że nie ma takich możliwości tzn. są za kwotę bliską nowemu zegarku :(

Z powerbankiem nie ma problemów. Wystarczy zmienić w ustawieniach tryb pracy USB, żeby - podczas ładowania - zegarek zachował 100% funkcjonalność. Nigdy jednak nie korzystałem z powerbanku z zegarkiem "na ręku" więc nie wiem na ile ten kabelek może przeszkadzać, ale na forum Garmina ludziska raczej nie narzekają :D

Samodzielna wymiana baterii? Nawet mi to do głowy nie przyszło. Zresztą, z włączonym GPSem zegarek ciągnie dobrych kilkanaście godzin, więc - w moim przypadku - wystarczy wieczorne naładowanie na maksa, by na drugi dzień rejestrować wycieczkę.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Fenix 3 - kilka informacji w porównaniu z Suunto

Postprzez GPS Maniak » Pn, 21 lis 2016 20:09

Damiok napisał(a): nagrywanie śladu, nawigowanie się po śladzie, powrót po punktach, dokładny GPS, czytelny wyświetlacz.

To jest. No może poza jednym wyjątkiem ...

Krótko mam Fenix3, więc nie potrafię wystawić jednoznacznej oceny GPSowi. Na Forum Garmina ludzie są skrajnie podzieleni. Na tych którzy nie tylko że nie narzekają, ale wręcz chwalą GPS oraz na tych, którzy psioczą na dokładność GPS Fenixa3 niemiłosiernie.

Generalnie - tak jak to bywa z GPSami. Im szybciej się poruszasz tym mniej problemów. Im wolniej i im więcej "postojów" tym większe niedokładności. Ja używam zegarek wyłącznie do celów rekreacyjno turystycznych, więc na super precyzji mi nie zależy. Ba! Nawet jeżeli zegarek zawyży mi dystans wycieczki o 10%, to wręcz czuję się podbudowany :wink: :lol:

Jako ciekawostka. Fragment śladu z niedzielnego spaceru nad poznańską Maltą. W sumie odkryty teren. No, od strony wschodniej las komunalny, ale nie przy samej drodze, więc sygnał GPS docierający do zegarka na pewno nie był najgorszy. Szliśmy tak, jak zaznaczyłem ciemnoniebieską linią. Tempo spacerowe 15 min/km. Na moście 2x się zatrzymaliśmy. Jeżeli spojrzymy na podziałkę, błąd w zasadzie nie przekracza 10-12m. Dla mnie może być, zwłaszcza że zegarek pracował w trybie "Oszczędny zapis" i "Wydłużony limit czasu" , a więc - jak rozumiem działanie tego schematu w zegarku - z jakąś "pulsacyjną", a więc niezbyt precyzjną pracą GPS. Mam jednak świadomość, że dla wielu kolegów tego typu ślad byłby całkowicie do ... bani.

Nowy-5.jpg
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości

cron