Fenix 3 problem z GPS

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Fenix 3 problem z GPS

Postprzez gieras_mg » Wt, 27 gru 2016 21:23

Witam serdecznie.

Od 3 miesięcy jestem użytkownikiem Feniksa 3. Wcześniej latałem przez 2,5 roku z Polarem i przeskakując na Garmina liczyłem na dokładne wskazania tempa. Czy waszym zdaniem takie wskazania jak w załączniku są poprawne. Moim zdaniem nie do końca. Proszę o pomoc czy macie podobne czy u Was wygląda to inaczej.

Dodam że latam od 3 lat i potrafię utrzymać stałe tempo, a z wykresów można odczytać że albo się czołgam lub lecę jak szalony królik :)

Proszę o pomoc.
Załączniki
trening 1.png
Trening we Wrocławiu, pochmurnie, padał deszcz. Na trasie sporo zakrętów
trening2.png
Trening przy bezchmurnym niebie
gieras_mg
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 27 gru 2016 21:05

Re: Fenix 3 problem z GPS

Postprzez dwaxp » Wt, 10 sty 2017 21:45

sprawdziłem u siebie - w kilkunastu biegach mam wahnięcia, ale nigdy nie dochodzą one do tempa 15, jak u Ciebie
co się nasuwa:
- gdzie biegasz, a raczej skąd pochodzą te wykresy? czy było to miasto (biegasz między budynkami), czy robiłeś dużo zakrętów; czy może to był las/park? jeśli jedno z tych dwóch, to możliwe, że tak wykres może wyglądać
- miałeś włączony glonass? jeśli nie, warto spróbować przebiec się z włączonym, może pokazać nieco inny wykres

na Twoim miejscu spróbowałbym dla testu biegu na otwartej przestrzeni (bez drzew, budynków, innych przeszkód), bez zakrętów - bez wyciągania tempa, na luzie i spokojnie ale bardzo równo-miarowo - nie powinno być takich wahań

porównywałeś wykres tempa z wykresem kroków na minutę, długości kroku, odchylenia pionowego?
dwaxp
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr, 09 mar 2016 11:03


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości