920xt profile sportowe

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

920xt profile sportowe

Postprzez zuku » Pn, 23 sty 2017 16:50

Czy ktoś z użytkowników garmina 920xt mógłby mi sprawdzić czy zegarek ten posiada profil sportowy dla narciarstwa biegowego?
zuku
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr, 27 cze 2012 9:49

Re: 920xt profile sportowe

Postprzez miecho » Pn, 23 sty 2017 22:32

Takiego który stricte nazywałby się "Narciarstwo biegowe" to nie ma, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby wybrać np. "Inny" albo Narciarstwo etc.
Jakie parametry biegu narciarskiego potrzebujesz rejestrować?
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: 920xt profile sportowe

Postprzez zuku » Wt, 24 sty 2017 18:20

same podstawowe rzeczy jak dystans, prędkość, rejestracje ścieżki GPS, dane o tętnie, przewyższenia terenu
chodziło mi bardziej o to czy trening taki będę mógł sobie odpowiedni kategoryzować na stronie Garmin Connect ale wtedy musiałby być taki profil już w urządzeniu a z tego co mówisz nie ma tego.
Trochą szkoda bo taki fajny sprzęt, chyba trzeba będzie o fenixie pomyśleć.
zuku
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr, 27 cze 2012 9:49

Re: 920xt profile sportowe

Postprzez Zachu » Wt, 24 sty 2017 18:53

Oprócz domyślnych sportów możemy dodawać własne aktywności, takie jak Snowboard, Trening Siłowy i inne.

http://www.goultra.pl/recenzja-garmin-920xt/
https://www.youtube.com/watch?v=YnhAP1GK5-4

Profile powinien się zsynchronizować wraz z danymi w GC?
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: 920xt profile sportowe

Postprzez miecho » Śr, 25 sty 2017 0:04

Ale tak jak Ci mówiłem, możesz użyć profilu 'Inny" albo "Narciarstwo", ale nie da się ustawić żeby z automatu zapisało Ci aktywność jako "Bieg narciarski".
Pola danych możesz ustawić tak jak potrzebujesz. Na GC będzie Ci zapisywało te aktywności jako "Narciarstwo" albo "Inne" i później można to przestawić ręcznie na "Bieg narciarski".
Jedyne co mnie zastanawia to jak jest traktowana kadencja ...
F920XT to rzeczywiście fajny sprzęt jednak obecnie F3 przerasta go bardziej rozbudowaną funkcjonalnością.
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: 920xt profile sportowe

Postprzez G$G » Pt, 27 sty 2017 17:09

Witam,
Obecnie używam trybu sportowego w forerunner 920 "bieg" podczas narciarstwa biegowego, a w Garmin Connect zmieniam tylko dyscyplinę sportu na narciarstwo biegowe. Też miałem problem jakiego trybu używać. Na początku używałem "inny" później "wędrówka", ale najlepiej wyglądają statystyki w GC podczas używania "bieg".

Mam jeszcze osobne pytanie dotyczące tego zegarka: użytkuje go już od 1,5 roku i jestem bardzo zadowolony, ale ostatnio byłem na nartach i przypomniałem sobie, że mam ten tryb "narciarstwo zjazdowe" i warto by było to przetestować. Na początku wszystko było fajnie, pokazywał czas zjazdu prędkość ..., ale po jakiś czasie zaczął się wyłączać i włączać tak jak by się resetował, i działo się to za każdym razem jak jechałem pod górę na wyciągu. Pod koniec nie zsumowywał mi ilości zjazdów i czasu..., tylko kilka ostatnich zjazdów, a w GC pokazywał czas w ruchu 1:55:32 min (karnet kupiłem na dwie godziny) i dane z ostatnich kilku zjazdów, a było ich znacznie więcej. Miał ktoś podobny problem?
G$G
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 27 sty 2017 17:01


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości