Skutecznie mierzone pływanie na basenie z Fenix 3

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Skutecznie mierzone pływanie na basenie z Fenix 3

Postprzez ksolar » Pn, 08 maja 2017 21:40

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum.

Fenixa 3 posiadam od wczoraj i odbyłem dzisiaj drugi trening na basenie 25m.

Dzisiaj i wczoraj przepłynąłem po 100 basenów i mam pewne spostrzeżenia, otóż Garmin popełnia błędy pomiarowe jeśli chodzi o ilość przepłyniętych basenów. Pytam ponieważ chciałbym prosić o wytłumaczenie mi jak dokładnie działa dokonywanie tego pomiaru - chciałbym zegarkowi pomóc się nie mylić.

Pływałem 6-12 basenów i przerwa, czasami pomiar jest idealny a czasami pomyłka jest o 1 długość np. przepłynąłem 6 a pokazuje 7 lub 5.

Jak zegarek wykrywa że nawracam? Nie dostrzegłem jeszcze w którym momencie dochodzi do błędu, ale może ktoś ma większe doświadczenie i jest w stanie dać mi jakąś wskazówkę.
ksolar
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 08 maja 2017 21:35

Re: Skutecznie mierzone pływanie na basenie z Fenix 3

Postprzez tmk » Wt, 16 maja 2017 12:41

Aby zegarek skutecznie wykrył nawrót, to zgodnie z instrukcją powinieneś się wyraźnie odepchnąć od ściany i przez chwilę (1 sekunda w zupełności wystarczy) nie machać rękami.

Inna wskazówka:
Gdy robisz sobie przerwę pod ścianą, to włącz pauzę.
tmk
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt, 16 sty 2015 13:39

Re: Skutecznie mierzone pływanie na basenie z Fenix 3

Postprzez ksolar » Śr, 24 maja 2017 7:32

Jestem po 8 treningach i metodą prób i błędów doszedłem do tego wniosku, że właśnie tak jest. Zapewne akcelerometr odnotowuje większe przyspieszenie po odepchnięciu się od ściany i tym samym oznacza sobie, że zaczyna się kolejny cykl. Przyda mi się jeszcze ta wskazówka o sekundzie bezruchu, to ma sens. Dzięki.

Z pauzy korzystam, pauzy są ok bo wliczają się w czas treningu co widać później w aplikacji connect.

Widzę natomiast dużo pomyłek jeśli chodzi o styl pływania. Ciekawy jestem jak to działa, np. nigdy nie rozpoznaje skutecznie czy jest to styl dowolny (kraul) czy na plecach, jest to problematyczne, bo ruch ręki jest bardzo podobny w tych stylach. Styl klasyczny (żabka) a dowolny jest rozróżniany w ok. 70% przypadkach skutecznie. Ciekawy jestem czy zegarek bierze pod uwagę oddziałujące na niego ciśnienie, które powinno być w klasyku stałe (zegarek jest ciągle w wodzie) a w stylu dowolnym raz w wodzie raz w powietrzu.
ksolar
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 08 maja 2017 21:35


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości