Witam wszystkich
W minionym tygodniu zakupilem swojego pierwszego garmina i jest to model edge 1000.
W miniony weekend znalazlem chwile czasu aby wsiąść na rower i przetestować mój nowy nabytek.
Po tym krótkim teście który przeprowadziłem na rowerze odrazu nasuneło mi się kilka pytań. Mam nadzieje że pomożecie mi znaleść odpowiedzi na te nurtujące mnie pytania.
A więc pokolei:
1) Pomimo wgranych dodatkowych map "PL Topo", zauważyłem że nawigacja na siłę chce mnie "wcisnąć" na drogę szybkiego ruchu (obwodnicę) gdzie w każdym kierunku są po 2 pasy ruchu (a w niektórych odcinkach nawet 3) i gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu samochodów. Jak zmusić urządzenie aby unikało wszystkich autostrad, drug expresowych oraz dróg szybkiego ruchu (które w Polsce są oznaczone z reguły numerami 2 cyfrowymi na czerwonym tle) ? Fajnie by było jeśli urządzenie w pierwszej kolejności wybieralo by ścieżki i szlaki rowerowe, a dopiero w przypadku ich braku kierowało na drogi osiedlowe i takie o możliwie jak najmniejszym natężeniu ruchu.
2) Podczas jazdy zauważyłem iż trójkąt którym oznaczona jest (moja) pozycja na mapie znajduje się (prawie) cały czas na samym dole mapy i przez to jest słabo widoczna. Czy można jakoś ustawić aby ten trójkąt znajdował się (prawie) cały czas centralnie na środku ekranu ?
3) wgrałem sobie ślad trasy pobrany z traseo.pl. Jednak nie mogę zrozumieć dlaczego nawigacja cały czas usilnie chciała mnie zaprowadzić na sam początek trasy zamiast (w chwili kiedy już znalazłem się już na trasie) zacząć mnie nawigować po tej trasie w kierunku mety. Jak zrobić aby nawigacja kierowała mnie do mety niezależnie od tego w którym miejscu wjadę na trasę ?
Jest to dla mnie dosyć istotne gdyż w najbliższy piątek wyruszam na 2 tygodniową wyprawę po trasie GreenVelo, nocować będę w różnych obiektach agroturystycznych ulokowanych w pobliżu tej trasy, ale jednak codziennie będę zjeżdżał i wjeżdżał na wyznaczoną trasę i bardzo mi zależy na tym aby nawigacja cały czas kierowała mnie w kierunku mety a nie kazała mi się każdorazowo wracać na początek trasy.
4) kolejną rzeczą którą zauważyłem jest fakt iż każdorazowo nawigacja każe mi zakręcić 20 metrów za skrzyżowaniem na którym mam skręcić. Czy można jakoś skalibrować to urządzenie aby dokładnie sygnalizowało miejsce skręcania?
Z góry dziękuję za wszystkie udzielone odpowiedzi
Pozdrawiam