Garmin Fenix 5 - długość pracy na baterii

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Garmin Fenix 5 - długość pracy na baterii

Postprzez gpientaszek » Cz, 06 wrz 2018 19:23

Dzień dobry
Mam pytanie do użytkowników zegarka garmin fenix 5. Jak wygląda u Was czas pracy? Garmin podaje informację, że zegarek z włączonym trybem śledzenia aktywności i pomiarem pulsu powinien wytrzymać "do" 14 dni. Ja od kilku dni staram się wykorzystać zegarek tylko do śledzenia aktywności bez zbędnej zabawy, podświetlenia i częstych synchronizacji z aplikacją i wygląda to tak, że w ciągu doby spada między 9 a 10 %. Optymistycznie daje to 11 dni, więc do tych 14 trochę brakuje. Kluczowe tutaj jest stwierdzenie "do" 14 dni. Ktoś ma podobnie czy to może być objaw uszkodzonej baterii? Być może nie powinienem się tym przejmować ale zaniepokoiło mnie to, że zegarek przyszedł do mnie zupełnie rozładowany a akumulatorki chyba tego nie lubią. Z góry dzięki za odpowiedzi.
gpientaszek
Newbie

Re: Garmin Fenix 5 - długość pracy na baterii

Postprzez Wojtek Szydlowski » Pt, 07 wrz 2018 9:03

Na początek sprawdź, jaką masz wersję softu.
Z wersji na wersję to się potrafi diametralnie zmieniać, szczególnie, jeśli wgrywasz bety.
Polecam śledzenie forum Garmina, temat drenażu baterii ożywa po każdej wersji oprogramowania :)
Wojtek Szydlowski
Bywalec

Postprzez JagiS » Pt, 14 wrz 2018 11:45

Cześć,
przy moim użytkowaniu w tryb zegarka z włączonym śledzeniem aktywności i nadgarstkowym pomiarem tętna bateria wytrzymuje ponad trzy tygodnie, ale nie mam zegarka cały czas na ręku np. w nocy. Powiedzmy, że średnio użytkuję go 12 godzin dziennie. W czasie, gdy zegarek nie jest na ręku, to czujnik HR nie działa i to pewnie wydłuża czas pracy na baterii.
PS> Jak kupiłem zegarek, to po wyjęciu z pudełka na pewno nie był rozładowany.
JagiS

Postprzez gpientaszek » Pn, 24 wrz 2018 9:42

Niestety u mnie z tą baterią są jakieś problemy. Czasem przez noc poziom spada o 1% a czasem nawet wtedy kiedy zegarka nie mam na ręce poziom baterii potrafi spaść o 8%. Kurcze wysłałbym zegarek do garmina, ale mam dylemat bo pewnie dostałbym wersję refubrish a mój zegarek mimo wszystko jest nowy.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy zegarek zaraz przez pierwsze kilka, kilkanaście dni działał na baterii krócej, czy od samego początku wytrzymywał tyle samo?
gpientaszek
Newbie

Postprzez JagiS » Pn, 24 wrz 2018 9:59

Nie zauważyłem żadnych zmian w pracy baterii. Ostatnio podłączałem zegarek do PC w czwartek, 20. wrz. około godz. 12-14, teraz jak patrzę 24. wrz. mam 92% baterii.
JagiS

Postprzez gpientaszek » Pn, 24 wrz 2018 10:42

Mój zegarek naładował się 20 o ok. 16.40. W tym czasie miałem jedną aktywność trwającą 40 minut i teraz mam 60%. Ewidentnie coś nie gra.

Zrobiłem wczoraj test. Zegarek wyłączony o godz 15 przy stanie baterii 58%. Dzisiaj rano go włączyłem. Godzina 9 bateria 48%. Jutro zegarek jedzie do serwisu.
gpientaszek
Newbie

Postprzez gpientaszek » Pt, 12 paź 2018 6:00

Zegarek wylądował w serwisie. Po kilku dniach dostałem nowy zegarek (odnowiony). I co mogę powiedzieć? Bateria działa rewelacyjnie, a przede wszystkim przewidywalnie. W nocy spadek to ok 1% baterii kiedy zegarek jest na ręce, a w ciągu całej doby to ok 4 - 5% jeśli nie korzystam z GPSu.
gpientaszek
Newbie

Powrót do Na sportowo