Fenix 5 - obecny status urządzenia

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Fenix 5 - obecny status urządzenia

Postprzez psu » Wt, 11 wrz 2018 7:41

Hej,

mam zamiar kupić Fenixa 5, w wersji szafirowej. Czytam już o nim od jakiegoś czasu, natrafiam na problemy związane z:
- niedokładnością GPS
- niedokładnością barometru/wysokościomierza
- problemem z połączeniem z zewnętrznymi czujnikami po ANT+
- pękającym nadgarstkowym czujnikiem tętna
z drugiej strony minęło już trochę czasu i obecny firmware ma wersję 10.0.

Chciałbym spytać, czy ktoś z obecnych tu użytkowników jest w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć występowanie wyżej wymienionych problemów w najnowszych wersjach firmware?

Czytałem również iż seria 5 - bez plusa czy X'a ma jakieś wady sprzętowe które zostały naprawione w wersji X lub plus. Również prosiłbym o komentarz.

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc!
psu
Początkujący
 
Posty: 39
Dołączył(a): Śr, 23 lip 2014 16:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Fenix 5 - obecny status urządzenia

Postprzez JagiS » Pt, 14 wrz 2018 11:36

Cześć,
odpowiadając na Twoje pytania, mam Fenix 5 z firmware 10.00 (bef5fea). Użytkuję go od prawie roku (października '17) i nigdy mnie nie zawiódł, ale dalej idąc:
- używam ustawienia GPS+Glonas, zarejestrowany ślad pokrywa się z mapami, w stosunku do drogi zdarzają się przesunięcia do około 3 m, z nowym firmware miał być Galileo, ale jak na razie nie ma,
- dokładności barometru nie sprawdzałem nigdy, wysokościomerza nie kalibrowałem ręcznie, nad naszym morzem pokazywał +2 m,
- nie zauważyłem problemów z ANT+, używam opaski HR na klatkę piersiową od EDGE 1000 i działa ona prawidłowo, wskazania na EDGE i Fenix są bardzo zbliżone, nawet dla pomiaru HR z nadgarstka i opaski,
- nic nie popękało, nie mam rys na szkiełku (nie mam wersji ze szkłem szafirowym), bezel nie jest porysowany, choć zdarzyło mi się przypadkowo uderzyć zegarkiem o kierownicę roweru, czy w codziennym użytkowaniu, słaby wydaje się być gumowy pasek, widać na nim rysy w miejscu zapinania i tam gdzie są szlufki guma się wyciera, na pasku powoli zanika delikatny wzorek w nacięcia w kratkę.
Dzisiaj, jeżeli bym kupował podobny sprzęt, to chyba również wybrałbym Fenixa 5, ale nie jestem pewien, czy nie Plusa.
JagiS
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz, 28 cze 2018 10:12

Re: Fenix 5 - obecny status urządzenia

Postprzez gpientaszek » Cz, 27 wrz 2018 9:49

Ja z mojej strony dorzucę kilka spostrzeżeń. Używam zegarka od miesiąca a obecnie jest w serwisie.
Ślad nie pokrywa się idealnie z mapą, ale myślę, że wszystko jest w granicach przyzwoitości.
Mój zegarek łączył się z czujnikiem tętna hrm run oraz footpodem w czasie biegania a w czasie jazdy na rowerze z czujnikiem tętna, czujnikiem rytmu oraz czujnikiem prędkości i nigdy problemów nie było.
Wysokościomierz działa tym lepiej im częściej zegarek korzysta z gps lub jest kalibrowany ręcznie. Czujnik tętna nie popękał ale wskazania w porównaniu do pasa hrm są dość rozbieżne, ale myślę, że jest to kwestia bardzo indywidualna. Zrobiłem test w czasie jazdy na rowerze, które trwała ponad 3 godziny. Mniej więcej 70% czasu wskazania były zbliżone a pozostałe 30% to tak jakby tętno z nadgarstka żyło własnym życiem. Dużo zależy od umiejscowienia zegarka na ręku, temperatury otoczenia i pewnie jeszcze wielu innych rzeczy.
Dla mnie największym problemem w tym zegarku jest bateria. Przeglądając zagraniczne fora wiem, że nie jest to sprawa jednostkowa. Czekam teraz na rozpatrzenie reklamacji.
gpientaszek
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pn, 30 kwi 2012 15:54


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości