Vivoactive 3 - czas pracy

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Vivoactive 3 - czas pracy

Postprzez grubybb » Śr, 31 paź 2018 10:19

Cześć.
Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem zegarka Garmin Vivoactive 3. Chciałbym spytac innych użytkowników, jak często musicie ładowac wasze zegarki? W moim przypadku przy zwykłym "smartwatchowym" użytkowaniu są to 4 dni. Gdy dodam do tego aktywności z użyciem GPS żywotność zmniejsza się. W opisie było napisane do 7 dni. Prawdopodobnie jest to czas zegarka leżącego bezczynnie. Podzielcie się wynikami.
Ostatnio edytowano Śr, 31 paź 2018 11:20 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Edycja tytułu wątku
grubybb
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 31 paź 2018 10:14

Re: Vivoactive 3 - czas pracy

Postprzez uxs » Pn, 05 lis 2018 14:32

Mój przy włączonym BT i powiadomieniach wytrzymuje około 5 dni.
Wczoraj pierwszy raz po aktualizacji (do galileo) wyszedłem z nim na rower i po 3 godzinach jazdy, bez BT i podłączonym czujnikiem tętna, kadencji i prędkości bateria spadła do 25%, wcześniej na samym GPS wytrzymywał nieco dłużej.
rower: garmin edge 500, garmin edge touring, garmin fenix 3, garmin vivoactive 3, garmin edge 810, garmin edge 1000
uxs
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 05 lis 2018 14:29

Re: Vivoactive 3 - czas pracy

Postprzez grubybb » Śr, 30 sty 2019 10:10

Potestowałem zegarek i czas pracy się unormował. Trzyma około 10 dni przy codziennym użytkowaniu.
Czy zauwazyliście problem z zapisywaną wysokością podczas aktywności? Na wysokości okolo 780m npm, zegarek zapisuje mi ponad 1300m. Za każdym razem wyskokość pokazuje inaczej, pomimo wjazdu w to samo miejsce (aktywność narty). Da się to skalibrować?
Załączniki
Capture.PNG
grubybb
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 31 paź 2018 10:14

Re: Vivoactive 3 - czas pracy

Postprzez alstd » Cz, 05 wrz 2019 7:32

raczej nie da się - wysokość ustalana jest na podstawie czujnika barometrycznego.

Jestem zniesmaczony Vivoactive3 (poprzednio przez ponad dwa lata miałem 2HR) - niemal te same funkcje co wersja 3, ale:
- wersja 2 idealnie pokazywała temperaturę (w wersji 3 dodaje mi 5 stopni - nawet jak oba leżą na stole)
- wersja 2 idealnie pokazywała wysokość - na razie vivoactive 3 odejmuje mi 20m (porównuję to z innymi czujnikami barometrycznymi, stacją pogodową oraz fenixem 5 i etrexem)
- wersja 2 wytrzymywała 10dni na baterii - na razie wersja 3 - max 3 dni.

Krok wstecz :/
alstd
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 25 wrz 2018 17:24


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron