VivoSmart 4 - jak z jego dokładnością?

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

VivoSmart 4 - jak z jego dokładnością?

Postprzez Tito_TM » Śr, 23 sty 2019 21:02

Witajcie Panie i Panowie! Jestem nowy więc na początek głęboki ukłon w Wasza stronę na powitanie.

Przejrzałem cale forum i jestem zdziwiony, że tak mało jest poświęcone popularnym ostatnio, z dnia na dzień chyba coraz bardziej, opaskom sportowym, opaskom fitness, czy opaskom monitorującym aktywność - jak zwał tak zwał - każdy wie, o co chodzi. Zdecydowałem się stworzyć wątek, ponieważ przekopałem niniejsze forum i nigdzie na temat, jak w tytule, nic nie znalazłem. Stoję w obliczu zakupu tejże opaski i chciałem zaczerpnąć opinii osób, które do czynienia już z nią miały, bądź mają aktualnie. Jest to stosunkowo świeży model, bo z września, ale to tylko (może aż) następca VS 3. Skąd chęć jej posiadania? Zaciekawiły mnie jej możliwości - jak na takie małe ustrojstwo - dosyć niebagatelne. Przede wszystkim muszę nadmienić, że posiadam już zegarek na rękę, wiec z przyczyn oczywistych drugiego nie potrzebuje zwłaszcza, iż jestem skłonny nosić opaskę w zasadzie 24h/dobę z przerwą na lądowanie. VS 4 jest mały zgrabny i posiada te wszystkie bajery, z których chciałbym korzystać, czyli kroki, kalorie, puls, monitor sny i dodatki, które skłoniły mnie do zwrócenia szczególnej uwagi własnie na VS 4 - monitor energii, śledzenie stresu, pulsoksymetr i w efekcie pułap tlenowy . Jeśli chodzi o aktywność preferuje przede wszystkim rower, ale również i basen a w przeciągu dnia sporo chodzę. Testowałem Xiaomi Mi Band 3. Spoko, ale przekłamuje. Sen wg mnie zlicza z kosmosu choć czasem udało jej się trafić z przebudzeniami, co bardziej potwierdziła żona wstając w nocy na karmienie dzieci... Kroki - fikcja. Ponoć za te pieniądze lepiej być nie może! Pomyślałem: logo, a w zasadzie logotyp, zobowiązuje... Ale czy aby na pewno? Mi Band 3 kosztuje tyle samo, co VS4 tylko, że cena tego pierwszego jest w PLN a drugiego w USD!!! No właśnie, ale do konkretów:

Jak z dokładnością pomiarów (wszelkich)? Mocno zaskoczył mnie fakt (i zmartwił do tego stopnia, że już prawie zrezygnowałem z zakupy) braku możliwości podpięcia do niej praktycznie żadnego konkretnego czujnika (btw. bardzo polecam https://www.aktywnynadgarstek.pl/pliki/garmin_tabela_kompatybilnosci_czujniki.pdf tym, którzy mają wątpliwości co, z czym można "złączyć"). To główna i zasadnicza dla mnie niewiadoma, skoro nie da się (mimo ANT+!!!) połączyć, ani z HRM-Run, HRM-Swim, ani z HRM-Tri to polegać będę musiał własnie na wbudowanych czujnikach. Na rowerze? Słyszałem od znajomego, że Fenix 5 bez pasa średnio daje rady. Na basenie? Wątpię czy cokolwiek w ogóle zmierzę :( W chwili obecnej z tego, co kojarzę, nie ma nic lepszego na rynku, co można właśnie z takimi czujnikami połączyć - ani polar, ani suunto i chyba nic więcej (jeśli się mylę - BŁAGAM - niech mnie ktoś z błędu wyprowadzi!). Dodam również, że nie zależny mi na GPSie, bo dla mnie to dodatkowe obciążenie dla baterii. GPS mam w telefonie i z niego mam zamiar wyłącznie korzystać.

Reasumując szukam zaawansowanej - nie tylko cenowo - opaski, która jest w stanie faktycznie mierzyć to, do czego została przeznaczona, a nie tylko udawać, że to robi - VS4 da rade? Bo to nie sztuka wyrzucić 600 zł ...w błoto :(
Ostatnio edytowano N, 17 maja 2020 16:46 przez Tito_TM, łącznie edytowano 4 razy
Tito_TM
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt, 22 sty 2019 20:13

Re: VivoSmart 4 - jak z jego dokładnością?

Postprzez sdsyc » Śr, 23 sty 2019 22:05

Tito_TM napisał(a):pulsoksymetr[...]
Reasumując szukam zaawansowanej - nie tylko cenowo - opaski, która jest w stanie faktycznie mierzyć to do, czego została przeznaczona, a nie tylko udawać, że to robi - VS4 da rade?
Jerzy kupił F5x+ m.in ze względu na pulsoksymetr
Wrażenia opisał w viewtopic.php?p=201998#p201998
Ale może F5x+ to był poligon, a VS4 będzie mieć dopracowany FW? ;-)
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3365
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: VivoSmart 4 - jak z jego dokładnością?

Postprzez Tito_TM » Cz, 24 sty 2019 20:32

Dziękuję sdsyc! Oczywiście przeczytalem co jerzy i septimus19 mieli nt. pulsoksymetru do powiedzenia. Od tego czasu minęło już przeszło pól roku. No i własnie jestem ciekaw, czy jakieś pozytywne zmiany nastąpiły - bo wg tego pierwszego powinny. Chyba, że FW nie uległ zmianie. No i mimo, że czujniki w obu GARMINACH (strzelam) te same, wciąż nie mam odpowiedzi, jak się to przedstawia na przykładzie VS4...? Mega plus dla jerzy za to, że pisze (1) sensownie, a (2) popiera swoje "doznania" konfrontując pomiary z urządzeniami, które można uznać za jakiś tam wyznacznik w danej dziedzinie. Podobnie moje doświadczenie miało miejsce z wcześniej przeze mnie wspomnianym MI Band 3 - mam w domu elektroniczny ciśnieniomierz. Ponoć nie ma to jak klasyczny ze stetoskopem, ale mimo wszystko ...puls umiał zmierzyć i wydaje mi się, że nie najgorzej. Stad już wiem, że odczyty pulsu z MI B3 to fikcja. Może przy mniejszym wysiłku mniejsza, ale podczas aktywności z serii rower, bieganie, a nawet szybki chód - science fiction!

Raz jeszcze dziękuję za szybki odzew i czekam na kolejne informacje, a najbardziej na opinię właścicieli VS4 :wink:
Ostatnio edytowano N, 17 maja 2020 16:48 przez Tito_TM, łącznie edytowano 1 raz
Tito_TM
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt, 22 sty 2019 20:13

Re: VivoSmart 4 - jak z jego dokładnością?

Postprzez Naimad » N, 27 sty 2019 13:47

Cześć,

Mam vivosmart 4 od tygodnia. Za wiele nie mogę powiedzieć na razie. Generalnie spełnia swoje zadania. Kroki mierzy dosyć prawdopodobnie, tak samo odległości wydają się ok. Piętra liczy dobrze. Pulsometr też podaje realne wartości. Pulsoxymetr nic nie wnosi raczej i na razie nie widzę jego zastosowania (tym bardziej że monitoruje tylko 4h snu).
Długość snu mierzona jest poprawnie. Body battery pokazuje tendencje, ale to że mamy baterię na 100% nie oznacza że czujemy się wypoczęci.
Czujników nie można podłączyć zewnętrznych i raczej nigdy to możliwe nie będzie.
Sama opaska natomiast może transmitować puls. Działa bez problemu z gpsmap 66 oraz 910xt, a także z platformą Zwift (poprzez dongla Ant). Szkoda że nie transmituje kroków (jak foot pod) wtedy dla takiego Zwifta na biezni elektrycznej byłby komplet.

Mam zamiar wykonać testy porównawcze (odległości i tętno) z 910xt z tradycyjnym paskiem HRM.
Pozostają takie pytania na które będę szukał odpowiedzi:
Czy aktywności rejestrowane innym sprzętem mają wpływ na BodyBattery?
Czy aktywności rejestrowane innym sprzętem oraz vivosmartem jednocześnie będą w GC zarejestrowane podwójnie?

Rezultaty wrzucę w ten wątek.
gpsmap 66s | edge 820 | dakota 10 | 910xt | Vivosmart 4
Naimad
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 20 sty 2019 11:26

Re: VivoSmart 4 - jak z jego dokładnością?

Postprzez Tito_TM » N, 27 sty 2019 21:39

Ależ się cieszę, że znalazła się osoba mówiąca na podstawie bieżących doświadczeń z VS4. Faktycznie tydzień to o miesiąc za mało żeby coś konkretnego nt. pracy opaski powiedzieć. Choć z drugiej strony ja już po tygodniu widziałem, że z Xiaomi MI Band 3 się nie zaprzyjaźnię... :| Jednak tu mamy do czynienia z delikatnie mówiąc bardziej rozbudowanym i zaawansowanym urządzeniem. Będę zobowiązany jeśli zechcesz się podzielić swoimi przemyśleniami (mam nadzieje, że będą szczere aż do bólu) z użytkowania opaski po dłuższym okresie czasu. Mnie wielki zapał już na szczęście opuścił, a to dlatego, iż wiem o braku możliwości podłączenia czujników zewnętrznych. Interesuje mnie teraz tylko i wyłącznie nie tyle realność wartości, ale wręcz odniesienie do możliwie najdokładniejszych alternatyw. Stąd nie czas się liczy, a fakty w najczystszej postaci. Odczucia własne oczywiście mile widziane, ale jednak wciąż będę się trzymał chęci poznania opinii związanych z tytułem wątku :wink: Napisz koniecznie, jakich aktywności jesteś zwolennikiem, choć wiem, że zima nie sprzyja testowaniu VS4 w wielu rodzajach treningów outdoorowych...
Tito_TM
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt, 22 sty 2019 20:13

Re: VivoSmart 4 - jak z jego dokładnością?

Postprzez Tito_TM » Śr, 11 mar 2020 17:54

No ja się ciachałem odrobinę przypomnieć i temat podbić, bo co prawda osobiście już tym tematem nie jestem zainteresowany (mierzę "delikatnie" wyżej), to jednak ktoś tu obiecał coś napisać :roll: Minął przeszło rok, a rezultatów, jak nie było - tak nie ma... Może ktoś bardziej rzetelny się wypowie w temacie, bo sądzę, że nie braknie zainteresowanych opaską VivoSmart 4...? :wink:
Tito_TM
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt, 22 sty 2019 20:13


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron