Garmin Connect na IPHONE/IOS - przenoszenie sladu do Edge

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Garmin Connect na IPHONE/IOS - przenoszenie sladu do Edge

Postprzez MaciekP » Pt, 07 cze 2019 12:59

Mialem ostatnio taki problem na rowerze.

Przejechalem kiedys trase rowerem i slad przeniosl sie z EDGA do connecta. Mozna to zrobic na wiele sposobow, np przez WI-FI.
Widze go w iphone connect w aktywnosciach.
Chcialem go po dluzszym czasie przeniesc do sparowanego z iphonem i connectem nowego Edge jako TRASE, zeby byla widoczna w EDGE na mapie i...nie moglem.
W connect na WWW, mozna wyeksportowac taki zapisany slad. Mozna go konwertowac na trase i wrzucac do Edga. Oczywiscie Edge nie przyjmuje trackow GDB czy GPX jak kazdy turystyczny reczniak Garmina. Musi byc TRASA.

Ktos ma pomysl jak z mobilnego connecta przeniesc przeejchany wlasny slad do Edga, zeby go mozna bylo zobaczyc na mapie podkladowej?
Po prostu przydaje sie na wyjazdach bez dostepu do PC.

W internecie na stronie Garmina mamy taki opis:

To send a course from the Garmin Connect app:
Open the Settings Menu
Android: Select (upper left)
iOS: Select More (lower right)

Select Courses

Chose the course that you want to send

Select the send icon, top right

Select the device you want to send to (you should get a checkmark to the right)

Select Done or Send

The course will be sent to the device during the next sync with the app.

Problem w tym, ze po wejsciu do connecta w IOS, klikam na "wiecej" w prawym dolnym rogu, wchodze w ustawienia i nie ma tam zadnej takiej opcji jak KURSY czu courses. Po wejsciu na przejcahcna aktywnosc, nie ma zadnej opcji do utworzenia kursu z tracka.
Forerunner 935 na codzień, Epix - na szlaku, Oregon 600 - mapnik, GPSMAP 620 -woda, Nuvi 3597 - droga, Edge 1030 bundle - rower, TEMPE. Były 60CS, 60CSx, 276C, Etrex 30, Edge 1000
MaciekP
Bywalec
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pt, 06 lip 2007 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Connect na IPHONE/IOS - przenoszenie sladu do Edge

Postprzez wilx » Pn, 10 cze 2019 10:10

Edge bez problemu przyjmuje pliki gpx. Używałem ich w EDGE 800 i używam ich w 1030.
Colorado 300 :Edge 800 :Edge 1030 :Edge 1040 Solar
wilx
Początkujący
 
Posty: 39
Dołączył(a): Śr, 21 maja 2008 8:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Garmin Connect na IPHONE/IOS - przenoszenie sladu do Edge

Postprzez MaciekP » Pn, 10 cze 2019 13:13

tak, ale nie slady tylko trasy, choc mozna slady przez wrzucenie do wlasciwego katalogu bezposrednio.
Mi chodzi jednak o sytuacje wyjazdowa, gdzie mam tylko telefon IOS i Edge i chce wrzucic wczesniej przejchana trase z mojego connecta do urzadzenia
Forerunner 935 na codzień, Epix - na szlaku, Oregon 600 - mapnik, GPSMAP 620 -woda, Nuvi 3597 - droga, Edge 1030 bundle - rower, TEMPE. Były 60CS, 60CSx, 276C, Etrex 30, Edge 1000
MaciekP
Bywalec
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pt, 06 lip 2007 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Connect na IPHONE/IOS - przenoszenie sladu do Edge

Postprzez wilx » Wt, 11 cze 2019 10:38

Nie bardzo rozumiem. :D Jeżeli wrzucisz plik GPX do katlogu New Files to niezależnie czy jest to ślad czy trasa jest widoczny w kursach.Trzeba tylko sobie zaznaczyć czy (trasa bądź ślad) ma ma być stale widoczna (i w jakim kolorze) na mapie.(Nawigacja->Kursy- >Zapisane kursy->... ) Jeżeli aktywność została zarejestrowana przez Edg-a to jest zapisana w urządzeniu bądź karcie pamięci (mimo przesłania do Garmin Connect)(Historia->Jazdy->...). Taką aktywność można podejrzeć na mapie ,zapisać jako trasę i również stale wyświetlać na tle mapy.
Colorado 300 :Edge 800 :Edge 1030 :Edge 1040 Solar
wilx
Początkujący
 
Posty: 39
Dołączył(a): Śr, 21 maja 2008 8:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Garmin Connect na IPHONE/IOS - przenoszenie sladu do Edge

Postprzez stona1 » Śr, 07 sie 2019 15:07

Odświeżę post ponieważ mam ten sam problem.
Wiem tak samo jak kolega MaciekP, że po podłączeniu Edga do komputera można umieścić plik GPX w folderze 'NewFiles' i w ten sposób wczytać plik GPS do urządzenia. Chodzi jednak o zrobienie tego bez komputera tylko przy pomocy telefonu.
Mam na telefonie plik GPX (czy to w jakiejś chmurze, emailu czy wiadomości) i chcę mieć go w Edge'u. W jaki sposób to zrobić?

Pozdrawiam
Arek
Pozdrawiam
Arek
Edge 530 |
stona1
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 07 sie 2019 15:02
Lokalizacja: Gdynia

Re: Garmin Connect na IPHONE/IOS - przenoszenie sladu do Edge

Postprzez wilx » Pn, 23 wrz 2019 13:57

Być może poniższa aplikacja jest jakimś rozwiązaniem:
https://apps.garmin.com/pl-PL/apps/b7ef ... 97f376ac#0
Colorado 300 :Edge 800 :Edge 1030 :Edge 1040 Solar
wilx
Początkujący
 
Posty: 39
Dołączył(a): Śr, 21 maja 2008 8:13
Lokalizacja: Kłodzko


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości