Fenix 2 - problem z bluetooth

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Fenix 2 - problem z bluetooth

Postprzez Marcin Kop » Śr, 18 wrz 2019 9:50

Witajcie, Fenix 2, bardzo lubie, nie chce zmieniać ale ...
Trening zrzucić moge tylko via kabel do kompa.
Po włączeniu połączenia bluetooth - w celu zrzucenia treningu na np telefon do applikacji - Garminek po prostu sie wyłącza.
Nie daje sie uruchomić dopóty nie podłacze go do zasilania - "ożywa" po jakimś czasie.

Znaczy juz na niego czas ?
Ktos sie spotkał ?
Dzieki
Marcin
Ostatnio edytowano Śr, 18 wrz 2019 17:27 przez Zachu, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Edycja tytułu
Marcin Kop
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 18 wrz 2019 9:44

Re: FENIX 2 - problem z bluetooth

Postprzez sdsyc » Śr, 18 wrz 2019 10:34

Czy kiedyś pobieranie via bluetooth działało ok?

Mam nadzieję że ktoś z F2 napisze.

Ja w Epix mam podobny kłopot - przy próbie synchronizacji via BT zegarek mi się "zamraża". Dotychczas wiązałem to ze zmianą telefonu, a może błąd jest w ostatnich wersjach Garmin Connect Mobile?
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3367
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: FENIX 2 - problem z bluetooth

Postprzez Marcin Kop » Śr, 18 wrz 2019 12:36

Hej, dzialo pieknie ...teraz cos sie "stało" - synchronizacja via bluetooth nie jest mozliwa :(
W akcie desperacji moge z nim do serwisu uderzyć, ale najpierw poczekam czy może ktoś z Grupowiczów się z podobnym problemem borykał
dzięki
Mk
Marcin Kop
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 18 wrz 2019 9:44

Re: FENIX 2 - problem z bluetooth

Postprzez Marcin Kop » Śr, 18 wrz 2019 12:43

sdsyc napisał(a):Czy kiedyś pobieranie via bluetooth działało ok?

a może błąd jest w ostatnich wersjach Garmin Connect Mobile?


A widzisz, o tym nie pomyślałem, rzeczyście zminiłem smartfona - przeinstaluję garmin Connect i sprawdzę :)

Thx!
Marcin Kop
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 18 wrz 2019 9:44

Re: FENIX 2 - problem z bluetooth

Postprzez sdsyc » Śr, 18 wrz 2019 15:20

U mnie nie pomogło; nie pomogło nawet przywrócenie ustawień fabrycznych w zegarku. Wszystko wykonałem grzecznie wg zaleceń pomocy Garmina. Tzn. pomogło na kilka dni, po czym wróciło do "normy" :-( czyli komunikacji przez kabelek.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3367
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Fenix 2 - problem z bluetooth

Postprzez Zimny Mielony » N, 04 cze 2023 21:33

Marcin Kop napisał(a):Witajcie, Fenix 2, bardzo lubie, nie chce zmieniać ale ...
Trening zrzucić moge tylko via kabel do kompa.
Po włączeniu połączenia bluetooth - w celu zrzucenia treningu na np telefon do applikacji - Garminek po prostu sie wyłącza.
Nie daje sie uruchomić dopóty nie podłacze go do zasilania - "ożywa" po jakimś czasie.

Znaczy juz na niego czas ?
Ktos sie spotkał ?
Dzieki
Marcin

04.06.2023
Mam podobny problem. Jak podłączę zegarek do telefonu wszystko jest ok, do momentu, aż wcisne jakiś przycisk na zegarku, po wciśnięciu czegokolwiek zegarek gaśnie, ale teoretycznie jest włączony, bo w "Connect" cały czas jest jako aktywny. Dopiero jak długo przytrzymamy przycisk włączenia połączenie w aplikacji zanika i uruchamia się ponownie. W telefonie pokazuje mi się komunikat, że mogę podłączyć zegarek do kompa i ściągnąć aktualizacje. Wie ktoś może, czy po aktualizacji problem minie? Ogólnie jestem świeżak, zegarek mam, aż jeden dzień i jeszcze nie łączyłem go z kompem, zdążyłem tylko reset zrobić. Dostałem go od brata, bo kupił nowszy i uprzedzam pytania, nie pozbył się go przez ten drobny mankament. To większy świeżak ode mnie i pomimo, że miał zegarek kilka lat, nie miał pojęcia, że można go połączyć z telefonem :lol: zmienił na lżejszy, bo ten mu ciążył, nie wiem nawet na jaki

05.06.2023
Problem naprawiony (aczkolwiek nie wiem na jak długo), aktualizacja zegarka pomogła, aczkolwiek pojawił się kolejny problem, teraz komputer nie widzi zegarka :( Sprawdzę jeszcze na innym
Zimny Mielony
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 04 cze 2023 21:04


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości