PL TOPO a Edge - trasowanie

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

PL TOPO a Edge - trasowanie

Postprzez Wojtek Szydlowski » Wt, 24 wrz 2019 10:04

Cześć,
Czy udało się komuś z Was tak ustawić parametry jazdy / trasowania w Edge, żeby na PL TOPO właściwie nawigował po ścieżkach rowerowych w miastach (u mnie Warszawa)?
Wypróbowałem już chyba wszystkie ustawienia i navi konsekwentnie prowadzi ulicami, zamiast ścieżkami.
Garminowska Cycle Map prowadzi ścieżkami bezbłędnie, przy ustawieniu "jazda po drogach nieutwardzonych / żwir" albo "jazda przełajowa".
Takie samo ustawienie na PL TOPO konsekwentnie ściąga na główne drogi, w tym nawet na Wisłostradę.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: PL TOPO a Edge - trasowanie

Postprzez popej » Śr, 25 wrz 2019 15:35

PL Topo nie ma dedykacji do konkretnej formy turystyki. Ja się ustawi w GPS tryb rowerowy, to prowadzi wszystkimi drogami dostępnymi dla rowerów. GPS może nawet preferować dobrą drogę dla samochodów ponad ścieżkę rowerową. I niestety mapy tworzone dostępnymi narzędziami nie pozwalają na obsługę nowych trybów typu "jazda przełajowa".

Być może dałoby się zwiększyć uprzywilejowanie ścieżek dedykowanych wyłącznie dla rowerów, ale to nie pomoże dla typowej sytuacji, gdzie ścieżka rowerowa jest połączona z chodnikiem czy jezdnią.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron