Garmin Edge 1000 - trasowanie po lesie

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Garmin Edge 1000 - trasowanie po lesie

Postprzez Kafarek96 » Wt, 01 paź 2019 22:06

Witam,
dziś zainstalowałem mapy openstreetmap w wersji light na edge 1000 i chciałem zaplanować automatycznie trasę ale wyskakuje blad ze się nie da, na oryginalnych mapach słabo trasuje po lesie większość to drogi a jechać na mtb po drogach to słabo. Ustawiam jazda po srodze nie utwardzonej/żwir i jazda na rowerze górskim. Da się to jakoś usprawnić ?
Kafarek96
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 01 paź 2019 22:02

Re: Garmin Edge 1000 - trasowanie po lesie

Postprzez sdsyc » Śr, 02 paź 2019 10:02

Inna mapa, problem podobny, wyjaśnienia podobne.
viewtopic.php?f=12&t=18660

Kiedyś Garminy miały mniej profili (auto, pieszy, rower, bezdroże), inny był format map. Udało się do nich bez wsparcia Garmina stworzyć niezależne narzędzia i mapy. Dla nowych profili niezależnych narzędzi brak. Tylko mapy Garmina je uwzględniają.

Do turystyki rowerowej wypróbuj różne kompilacje OSM, np. Velomap lub Openmtbmap. Przeczytaj na stronach tych projektów, jakie są zalecane ustawienia odbiornika. Niektóre kompilacje są dedykowane na rower, ale w odbiorniku trzeba ustawić profil na samochód
Ostatnio edytowano Śr, 02 paź 2019 12:01 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówki
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin Edge 1000 - trasowanie po lesie

Postprzez Wojtek Szydlowski » Śr, 02 paź 2019 11:43

U mnie trasowanie działa akceptowalnie wyłacznie na mapie Garmin Cycle Map.
Na tej mapie routing faktycznie zmienia się wraz ze zmianą profilu, pod który mam podpięty rodzaj jazdy i trasowania.
Np. na żadnej innej mapie nie udało mi się zmusić Edge'a, żeby nawigował w mieście ścieżkami rowerowymi / drogami pieszo rowerowymi.
Na Garmin Cycle Map bez problemu wyznacza nwaet długie trasy wybierając bardzo dobre z punktu widzenia rowerzysty trasy - sam bym nieraz lepiej nie zaplanował, gdybym usiadł nad mapą.
Tak jak już koledzy napisali: brak dostępnych narzędzi do produkcji map dla producentów innych niż Garmin spowodował, że na Edge dobrze te mapy się sprawuja przy profilu "szosa". Chyba pozostaje się z tym pogodzić - nie widzę rozwiązania.
P.S. Garmin Cycle Map jest całkiem szczegółowa, jedyny jej mankament: fatalny wygląd, definicje obiektów są bardzo niefortunnie dobrane, dotyczy to zarówno poligonów jak i linii. Zapewne można to samodzielnie poprawić jakimś edytorem, a może ktoś już ma jakiś plik TYP do tej mapy?
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości