Vivoactive 4s - łapanie fixa i dokładność GPS

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Vivoactive 4s - łapanie fixa i dokładność GPS

Postprzez wojkap » Wt, 05 maja 2020 20:30

Witajcie!

Od paru dni jestem posiadaczem Vivoactive 4s. Wszystko super z tym zegarkiem, oprócz dokładności GPS.
Chodzę/biegam cały czas te same trasy (+/- 3km). Za każdym razem pomiar dystansu jest inny - różnice od 50 d0 300 metrów. Ślad trasy na mapie wyznaczony przez zegarek nie jest "ładny/regularny" ale skacze na boki z drogi, często jest obok drogi - wydaje mi się, że to własnie to ma wpływ na obliczenia dystansu.

Oprócz powyższego, podczas rozpoczynania aktywności zegarek prosi o czekanie na sygnał GPS, ale trwa to baaaardzo długo - chyba nigdy się nie doczekałem.

Drodzy forumowicze, czy ktoś z posiadających ten model miał lub ma podobne problemy?
wojkap
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 05 maja 2020 20:20

Re: Vivoactive 4s - łapanie fixa i dokładność GPS

Postprzez roro » Śr, 06 maja 2020 16:45

wojkap napisał(a):podczas rozpoczynania aktywności zegarek prosi o czekanie na sygnał GPS, ale trwa to baaaardzo długo - chyba nigdy się nie doczekałem.

Przed rozpoczęciem aktywności dokonaj połączenia
z aplikacją Garmin Connect lub Garmin Express ( przyspieszy akwizycję satelitów).

"Złapanie pełnego" Fixa jest podstawą do uzyskania prawidłowego zapisu toru śladu.
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość