Garmin Fenix 5x Plus wyświetlanie odległości do POI

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Garmin Fenix 5x Plus wyświetlanie odległości do POI

Postprzez porta » Wt, 30 mar 2021 8:59

Witam,

Mam mały problem z nawigacją. Na stronie Garmin Connect ustawiłem sobie Kurs po jednej z moim stałych tras do testów. Zaznaczyłem sobie punkt na mapie i chciałbym, aby zegarek podczas nawigacji wyświetlał mi odległość do tego punktu i kolejnych, które sobie ustawię (tak miałem w Suunto). Podczas biegu z włączoną nawigacją widzę tyko odległość do końca trasy, a na mapie jakieś odległości, które nie mam pojęcia co wskazują (może są to punkty z planowania trasy?).

pozdrawiam
porta
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 30 mar 2021 8:41

Re: Garmin Fenix 5x Plus wyświetlanie odległości do POI

Postprzez porta » Śr, 09 cze 2021 10:26

Doszedłem metodą prób i błędów że jest możliwość wyświetlania odległości do własnych POI, ale niestety nie tak jak w Suunto. Po ustawieniu POI i ekranów "Następny Cel" i "Odległość do kolejnego punktu" (mogłem nazwy przekręcić :D), zegarek wyświetla mi to co chcę, ale "wciska" między moje punkty wszystkie zakręty jak są na mapie. Znalazłem w opisie że to ma pomóc w nawigacji. Czy można wyłączyć tą funkcje?. Chciałbym mieć jak w Suunto widoczne tylko punkty, które sam sobie ustawie.
porta
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 30 mar 2021 8:41

Re: Garmin Fenix 5x Plus wyświetlanie odległości do POI

Postprzez roro » Śr, 09 cze 2021 15:15

Moja rada zapewne Ci się nie spodoba :) , tak bywa, jeżeli rozwiązanie jest inne niż te, do którego mamy przyzwyczajenie.
Jeżeli chcesz mieć wyświetlane w polach danych punkty bez punktów zwrotu, powinieneś
zastosować nawigacje według śladu. Stosując nawigację według śladu, coś stracisz,
ale też coś zyskasz, powinieneś zyskać wskaźnik wzniesień i spadków.
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Garmin Fenix 5x Plus wyświetlanie odległości do POI

Postprzez porta » Cz, 19 sie 2021 5:00

Witam,

Wgrałem ślad za pomocą Basecamp, ale w zegarku go nie widzę mam tylko kursy. Gdzie szukać śladów?
porta
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 30 mar 2021 8:41

Re: Garmin Fenix 5x Plus wyświetlanie odległości do POI

Postprzez roro » Cz, 19 sie 2021 9:28

Dane w pliku Fit ( kurs) rożną się zależne, czy zostały utworzone z pliku trasy, czy śladu,
dlatego skłaniam się do zastosowana śladu ( rysowanego).

W Fenixe 5 jest opcja Użyj mapy i  Podążaj kursem, pierwsza opcja przelicza dane kursu 
według mapy, druga umożliwia nawigację według kursu bez przeliczania według mapy.
Podążaj kursem jest typową nawigacją "według śladu".

Mój odbiornik obsługuje pliki Fit, mogę plik Fit wyświetlić bez przeliczania, czyli jako ślad.
Przy wyświetleniu bez przeliczania w polu danych nie będą wyświetlane informacje o punktach zwrotu.

Oprócz pliku fit przygotowuję waypoity, które mogą być przesłane w pliku gpx do odbiornika
lub utworzone bezpośrednio w odbiorniku, podczas nawiacji w polu danych będą wyświetlane
tylko dane o waypointach.
Musisz sprawdzić, czy podany sposób działa w Fenixe 5x+ tak jak działa w moim odbiorniku.
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Garmin Fenix 5x Plus wyświetlanie odległości do POI

Postprzez sdsyc » Pt, 20 sie 2021 18:27

porta napisał(a):Wgrałem ślad za pomocą Basecamp, ale w zegarku go nie widzę mam tylko kursy. Gdzie szukać śladów?
"Formalnie" nie znajdziesz w menu pojęcia "ślad". Ślady i trasy wgrywane przy pomocy BaseCamp w zegarku znajdziesz w kursach (i przy nawigowaniu stosuj się do ww zaleceń roro). A odpowiednikiem śladu zarejestrowanego w zegarku jest aktywność.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości