Jakie zastosowanie ma FootPod?

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Jakie zastosowanie ma FootPod?

Postprzez bartekrowery » Pt, 25 kwi 2008 10:21

Pytam czy wykorzystywany jest do treningu biegowego jako pomiar odleglosci. Wydaje mi sie ze bedzie dokladniejszy od pomieru GPS. Uzywacie tego?
bartekrowery
Początkujący
 
Posty: 38
Dołączył(a): Śr, 02 kwi 2008 20:37
Lokalizacja: Poznań

Postprzez BoDro » Pt, 25 kwi 2008 13:00

Co prawda nie wnikałem w tę opcję, ale dlaczego pomiar krokami ma być dokładniejszy? Nawet jeśli zaprogramować "typową" dla siebie długość kroku, to i tak w zależności od sytuacji (w trakcie jednego treningu biegowego ) wydłużamy go lub skracamy. A poza tym po co jakaś super dokładność wskazania przebytej odległości? Sto metrów w jedną lub drugą jest bez znaczenia... Czasami - zamiast na rower - zabieram etrexa na kilkunastokilometrowy jogging, i w zupełności wystarczają mi dane z komputera podróży tego odbiornika. Wydaje mi się, że krokomierz w GPS to zawracanie głowy ( ale mogę się mylić, bo zaawansowanym biegaczem nie jestem )
Bogdan
Legend C
BoDro
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 10:59
Lokalizacja: Człuchów

Postprzez bartekrowery » Pt, 25 kwi 2008 16:40

sprawdze w terenie bieg na 10km
z footpodem
bez footpoda z forerunnerem
i z colorado300
zobaczymy jakie roznice beda, ale to dopiero po majowce.
bartekrowery
Początkujący
 
Posty: 38
Dołączył(a): Śr, 02 kwi 2008 20:37
Lokalizacja: Poznań

Postprzez BoDro » Pt, 25 kwi 2008 19:07

lniewątpliwie nie zaszkodzi przetestować. Tak sobie myślę, że krokomierz może mieć zastosowanie tam, gdzie brak sygnału, np. na hali sportowej. Tym bardziej, że w takich warunkach bieg lest bardzo stabilny.
Bogdan
Legend C
BoDro
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 10:59
Lokalizacja: Człuchów


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości