Pytania o Edge 705

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Re: Pytania o Edge 705

Postprzez fredzio » Pn, 26 sty 2009 23:10

Temat pytania: Odczytanie Sumy przewyższeń z plików tcx lub gpx
Mam dzisiejszy przejazd (ponad 50km) zapisany w historii swojego Edge 705. Chcę teraz sprawdzić, przypomnieć ile wynosiło "Calkowity wznios" i "Calkowity spadek", jednak z historii w urządzeniu nie da się tego odczytać.

Zapisałem ślad do Training Center i do SportTracks.
W TC jest rubryczka "total ascent" i wynosi 557m oraz "total descent" 550m. Ucieszony zerknąłem do ST.

W ST rubryka "przewyższenia" wynosi +298,2 oraz -263,9. Skąd tak ogromna rozbieżnośc?

Więc albo Edge 705 to źle oblicza, albo ST przekłamuje.

Istnieją stronki w necie, gdzie można wczytać ślad i odczytać profil wraz z sumą przewyzszeń?
Jak zweryfikować te przewyższenia.
Wiem że na bikebrother jest podawana suma podjazdów w ich śladach, czym oni to obliczają?
Był: Edge 705 (3.10) + HR CAD
Jest: 62s (2.80) + HR CAD . Mapa UMPpcPL Topo.
Obrazek Obrazek
fredzio
Bywalec
 
Posty: 191
Dołączył(a): Wt, 21 paź 2008 13:16

Re: Pytania o Edge 705

Postprzez momok » Pt, 30 sty 2009 19:34

Witam, jak wgrac na karte pamieci dodatkowe mapy, czy tez Edge sam "zapisuje" na karcie kiedy wykorzysta te 500mb własnej pamięci.
momok
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz, 04 gru 2008 23:53

Re: Pytania o Edge 705

Postprzez fredzio » Pt, 30 sty 2009 21:23

momok napisał(a):jak wgrac na karte pamieci dodatkowe mapy

Na karcie pamięci tworzysz folder Garmin, w nim wklejasz plik z mapą który musi mieć nazwę gmapsupp.img
Mapa z inna nazwą nie bedzie wykryta.
W pliku gmapsupp.img moze być jedna mapa lub kilka map, ktore tworzysz z mapsource lub gmaptool.

Odnośnie tego czy ślady i inne info zapisuje się na karcie pamięci po wyczerpaniu pamieci urządzenia, nie wiem.
Był: Edge 705 (3.10) + HR CAD
Jest: 62s (2.80) + HR CAD . Mapa UMPpcPL Topo.
Obrazek Obrazek
fredzio
Bywalec
 
Posty: 191
Dołączył(a): Wt, 21 paź 2008 13:16

Re: Pytania o Edge 705

Postprzez sms » Pn, 09 lut 2009 10:41

fredzio napisał(a):Temat pytania: Odczytanie Sumy przewyższeń z plików tcx lub gpx

W ST rubryka "przewyższenia" wynosi +298,2 oraz -263,9. Skąd tak ogromna rozbieżnośc?

Więc albo Edge 705 to źle oblicza, albo ST przekłamuje.

Istnieją stronki w necie, gdzie można wczytać ślad i odczytać profil wraz z sumą przewyzszeń?
Jak zweryfikować te przewyższenia.

Standardowo w SportTracks dane o wysykości pobierane są z danych GPS, a te jak wiadomo są nieco nieprawdziwe :-). Tak jest nawet w przypadku Edge 705 ktory o ile sie nie mylę ma baryczny wysokościomierz (popraw mnie jeśli to nieprawda).
Na szczęście jest wtyczka do SportTracks o nazwie Elevation Correction, która poprawia dane odczytując poprawne dla danego punktu z map geologicznych.

Więcej na ten temat znajdziesz na Polski SportTracks
sms
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): N, 05 paź 2008 21:30

Re: Pytania o Edge 705

Postprzez kifor » Pt, 13 lut 2009 20:56

Witam

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc przyłączam się do tego.

Mam Edge705 w przyszłości planuję jakieś dwu-trzy dniowe wypady rowerowe z dala od źródeł prądu. Wiem że bateria wytrzyma góra 15 godzin pracy a jazdy będzie na pewno więcej.
Mam pytanie czy macie jakiś pomysł jak rozwiązać awaryjne zasilanie.
Na allegro znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/item553320279_zasilacz_bateryjny_aa_miniusb_wiele_modeli.html i tak się zastanawiam czy to rozwiązałoby mój problem. A może macie coś innego.
kifor
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 13 lut 2009 18:31

Re: Pytania o Edge 705

Postprzez fredzio » Pt, 13 lut 2009 22:39

kifor napisał(a):Na allegro znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/item553320279_zasilacz_bateryjny_aa_miniusb_wiele_modeli.html i tak się zastanawiam czy to rozwiązałoby mój problem. A może macie coś innego.

Wg mnie może być tak, że po podłączeniu do czegoś takiego GPS, mógłby przejść w tryb uśpienia. Mam na myśli to że na ekranie byłoby widać tylko ikonkę usb.
Trzeba by sprawdzić empirycznie.
Był: Edge 705 (3.10) + HR CAD
Jest: 62s (2.80) + HR CAD . Mapa UMPpcPL Topo.
Obrazek Obrazek
fredzio
Bywalec
 
Posty: 191
Dołączył(a): Wt, 21 paź 2008 13:16

Re: Pytania o Edge 705

Postprzez kifor » So, 14 lut 2009 8:19

Już myślałem że znalazłem rozwiązanie dodatkowego zasilania a to wcale nie jest takie pewne :(
A czy w ogóle jest jakaś szansa by takie jakieś zewnętrzne zasilanie podłączyć?
W innym temacie przeczytałem że po podłączeniu w samochodzie w zależności od zasilacza, GPS normalnie działał albo, no właśnie pokazywała się ikonka usb...
kifor
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 13 lut 2009 18:31

Re: Pytania o Edge 705

Postprzez miki » So, 14 lut 2009 13:51

Powinno dać radę. Garmin przechodzi w tryb przesyłania danych po podłączeniu do komputera. Po podłączeniu do ładowarki można z niego korzystać, podobnie jest jeśli podłączymy do USB w wyłączonym komputerze (tzn. tylko z zasilaniem).
Avatar użytkownika
miki
Bywalec
 
Posty: 140
Dołączył(a): Wt, 22 kwi 2008 8:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytania o Edge 705

Postprzez kifor » Cz, 19 lut 2009 8:30

A więc tak... zamówiłem ten zasilacz o którym pisałem, tylko z innym końcówką tzn. nie miniusb tylko z wyjściem uniwersalnym by na własnej skórze a właściwie na własnym Garminie sprawdzić czy to będzie działać. Jeszcze przed zamówieniem zobaczyłem że jeśli by to działało tzn. GPS normalnie działałby na zewnętrznym zasilaniu to niestety nie można by było go mieć zamocowanego na mostku gdyż nie byłoby jak go podłączyć bo akurat w moim przypadku gniazdko znajduje się na wysokości kierownicy. No ale i tak zamówiłem. Zasilacz dotarł do mnie dość szybko.
Teraz o tym jak działa. A więc tak, niestety po podłączeniu z GPS-u nie można korzystać, po prostu zachowuje się tak jak po podłączeniu do komputera ale jest plus - ładuje akumulator. W moim przypadku takie rozwiązanie mi pasuje (choć gdyby GPS działał normalnie byłoby jeszcze lepiej) dziennie raczej nie będę jeździł dłużej niż te 12 godzin więc spokojnie po skończonej jeździe mogę naładować akumulator na następny dzień. Teraz pozostaje sprawdzić jak to działa w praktyce czyli ile razy mogę ładować GPS na komplecie akumulatorów, jak długo to się ładuje itd. Po tych testach napiszę co i jak, może się komuś przyda...
Myślę że takie rozwiązanie jest dobre dla osób które tak jak ja zamierzają wybrać się na jakąś kilkudniową wycieczkę rowerami gdzie niestety nie zawsze jest dostęp do źródła prądu.
kifor
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 13 lut 2009 18:31

Re: Pytania o Edge 705

Postprzez fredzio » Śr, 11 mar 2009 1:31

kifor napisał(a):na zewnętrznym zasilaniu niestety nie można by było go mieć zamocowanego na mostku gdyż nie byłoby jak go podłączyć (...) gniazdko znajduje się na wysokości kierownicy.

Można zamiast na mostku, trzymać Edge na kierownicy. Miałem nawet wywrotkę na rowerze, Edge bez żadnej ryski.

kifor napisał(a): Teraz pozostaje sprawdzić jak to działa w praktyce czyli ile razy mogę ładować GPS na komplecie akumulatorów, jak długo to się ładuje itd. Po tych testach napiszę co i jak

Jeśli masz już jakieś wnioski to napisz, chętnie się dowiem.
Wydaje mi się, że tradycyjnie Edge 705 ładuje się ok 3:30h. Jestem ciekaw ile czasu z tego twojego zasilacza i właśnie czy akumulatorki w zasilaczu wytrzymają na 1 raz czy na kilka ładowań.
Był: Edge 705 (3.10) + HR CAD
Jest: 62s (2.80) + HR CAD . Mapa UMPpcPL Topo.
Obrazek Obrazek
fredzio
Bywalec
 
Posty: 191
Dołączył(a): Wt, 21 paź 2008 13:16

Re: Pytania o Edge 705 - kalorie

Postprzez tgolembiewski » Cz, 12 mar 2009 18:18

Jak już tu stwierdzono z liczeniem kalorii w Edge 705 jest coś nie halo. Dlatego wszystkich którzy chcą mieć coś bardziej wiarygodnego jak i załadować sobie pliki tcx do softu polara zapraszam tu: http://www.bikegps.pl/gps_porady/garmin-edge-705-i-kalorie-rozwiazanie-problemu/
Tomek
Edge 705
tgolembiewski
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pn, 15 wrz 2008 21:33
Lokalizacja: Józefów

Re: Pytania o Edge 705

Postprzez fredzio » Cz, 12 mar 2009 18:34

Bardzo ciekawe, dzięki tgolembiewski
Spytam dla ścisłości. Przy HRmax należy wpisać, przysłowiowe 220 – wiek w latach, czyli teoretyczny nasz max; czy HR jakie maksymalnie kiedykolwiek osiągnąłem?
I jak dobrze wyliczyć Vo2max?
Był: Edge 705 (3.10) + HR CAD
Jest: 62s (2.80) + HR CAD . Mapa UMPpcPL Topo.
Obrazek Obrazek
fredzio
Bywalec
 
Posty: 191
Dołączył(a): Wt, 21 paź 2008 13:16

Re: Pytania o Edge 705

Postprzez cichy70 » Pt, 13 mar 2009 19:36

fredzio Vo2 MAx - to szacunkowo liczą polary , a jeszcze bardziej szacunkowo - to okolice tętna 85-88 % .Tak naprawdę vo2 max to tylko na jakijś uczelni fdzie przeprowadzą test -coś koło 150-200pln i wyliczą Ci dodatkowo różne inne progi oraz tętno maksymalne :)
tutaj masz do poczytania w temacie Tmax: http://bieganie.pl/index.php?show=1&cat=15&id=411
Edge 800 HR CAD /TOPO 2011/BirdsEye/ fw 2.40 / Forerunner 310XT fw 4.20
http://d76.pl
cichy70
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): N, 26 paź 2008 13:27

Re: Pytania o Edge 705

Postprzez Fil » Pt, 03 gru 2010 11:07

Witam
Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem edge 705, mam pytanie i pozwoliłem się dopisać do tematu. Forum przeczytałem chyba całe, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie: Jak zmusić urządzenie do zapisywania historii na karcie pamięci zamiast w pamięci urządzenia?
Garmin Edge 705
Avatar użytkownika
Fil
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 03 gru 2010 10:52

Re: Pytania o Edge 705

Postprzez miecho » Pt, 03 gru 2010 13:03

Edge 705 niestety tego nie potrafi. Nowy Edge 800 potrafi.
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości