Edge 705 - opcja w menu "Lock On Road" o co chodzi?

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Edge 705 - opcja w menu "Lock On Road" o co chodzi?

Postprzez fredzio » N, 28 gru 2008 6:53

W ustawieniach>mapa (szczegóły) jest opcja Blokada drogi, z możliwością wł/wył.
W angielskiej instrukcji jest napisane: "Lock On Road - turn on to lock the map pointer on the nearest road, compensating for variances in map position accuracy".

Czy dobrze rozumiem że można sobie postawić blokadę by z miasta "a" do "b", jechać inaczej niż przez miasto "c" [np z Katowic do Krakowa, w Olkuszu postawić blokadę i ominiemy to miasto]?

Co to jest, jak to działa?
W ogóle w Egde jest możliwość nawigacji z punktu "a" do "b" przez "c" lub z ominięciem punktu "c"?
Był: Edge 705 (3.10) + HR CAD
Jest: 62s (2.80) + HR CAD . Mapa UMPpcPL Topo.
Obrazek Obrazek
fredzio
Bywalec
 
Posty: 191
Dołączył(a): Wt, 21 paź 2008 13:16

Re: Edge 705 - opcja w menu "Lock On Road" o co chodzi?

Postprzez miki » N, 28 gru 2008 18:09

Włączona opcja "Lock on road" (nie pamiętam jak nazywa się po polsku) powoduje, że nasza pozycja jest "przyciągana" do najbliższej drogi. Nigdy tego nie używałem i wydaje mi się to średnio przydatne, ale to moja subiektywna opinia. Być może przydaje się gdy mapa nie jest dokładna.
Co do nawigacji z Edge, to niestety z poziomu urządzenia nie jest najlepiej. Z poziomu komputera można wyczarować znacznie więcej, ale osobiście nigdy nie bawiłem się w zaawansowaną nawigację.
Avatar użytkownika
miki
Bywalec
 
Posty: 140
Dołączył(a): Wt, 22 kwi 2008 8:15
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości