[Edge 705] Błąd zapisu historii, Plik Lap1.DAT

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

[Edge 705] Błąd zapisu historii, Plik Lap1.DAT

Postprzez fredzio » N, 14 cze 2009 16:11

Czy ktoś miał poniższy problem, może ma pomysł na rozwiązanie?
Sprawa wygląda tak. Dziś podczas jazdy, gdzieś w połowie auto start /auto stop zaczął mi wariować. Było to w lesie, jeździłem z małymi prędkościami. [wcześniej dobry tydzień nie miałem żadnego problemu z auto startem]. Niby wszystko OK, i w jednym momencie wyświetlił się komunikat typu mniej więcej "Pełna baza okrążeń, usuń wcześniejsze okrążenia, czy mam nadpisać najstarsze okrążenia?" Dałem nie i skasowałem kilka ostatnich jazd z historii (przy kasowaniu starszych jazd było pytanie czy skasować okrążenia tej jazdy i potwierdzałem Tak)
[Zdziwiłem się, gdyż niedawno kasowałem swoją historię, i w pamięci posiadałem jazdy tylko z ostatniego miesiąca]. Ponadto ani razu sam nie nacisnąłem przycisku Lap, więc skąd ta pełna baza okrążeń? :(
PYTANIE) Co może powodować komunikat błędu o pełnej bazie okrążęń?

Jechałem dalej. O dziwo auto start / auto stop przestał szwankować (inna sprawa że jeździłem później po szosie).

Ciekawe, więc czy dużo historii może wpływać na pogorszenie auto startu, jego częste stopowanie i startowanie?

Kiedy byłem pod domem wydaje mi się że zatrzymałem stoper i zapisałem jazdę (przytrzymałem Lap kilka sekund)

Tymczasem wchodzę na kompa, podłączam usb i w Garmin/Historia nie ma jazdy z dzisiejszą datą. Ponownie podłączyłem usb (zazwyczaj jest zapis historii) jednak to nie pomogło. W końcu zorientowałem się że w folderze Historia/Laps powstał folder o nazwie zero, a w nim plik Lap1.DAT .
Niestety nie można go skopiować (komunikat plik uszkodzony) ani otworzyć np w notatniku.

O dziwo jednak włączając Edge w Historia/Wg dni widnieje podsumowanie tej jazdy. Klikając cała jazda widzę ten cienki czarny ślad.
Nawet mogę kliknąć w Dokąd/ Śledz historię i moja jazda zrobi się fioletowa i można nawigować. Ślad trasy widzę tylko w GPSie i nie mam pomysłu jak zapisać jazdę do pliku gbd lub gpx, gdyż zbierałem ślady pod mapę, i teraz zostałem w sumie bez śladu.

P.S. Odnośnie pełnej historii:
w Menu/Historia mam kilkanaście przejazdów od maja do czerwca 2009, natomiast zauważyłem że mimo skasowania historii z poziomu GPSa, miałem jazdy nawet z poprzedniego roku w folderze Historia wchodząc przez usb, razem jakieś 28mb miał ten folder.

Zrobiłem mały test, pozwoliłem by GPS złapał ponownie sygnał i zapisałem krótki ślad. Oczywiście zatrzymałem stoper i zapisz. Niestety po sprawdzeniu w domu, nie powstał kolejny plik w historii z dzisiaj, tylko w folderze Laps powstał folder 1 i kolejny plik Lap1.DAT
PYTANIE) Dlaczego kolejna jazda także się nie zapisała prawidłowo?
Był: Edge 705 (3.10) + HR CAD
Jest: 62s (2.80) + HR CAD . Mapa UMPpcPL Topo.
Obrazek Obrazek
fredzio
Bywalec
 
Posty: 191
Dołączył(a): Wt, 21 paź 2008 13:16

Re: [Edge 705] Błąd zapisu historii, Plik Lap1.DAT

Postprzez szy » N, 14 cze 2009 17:32

-> http://forums.motionbased.com/smf/index ... 9#msg71769

Nie zdarzyło mi się, ale na MB i owszem.

:]

Szy.
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Edge 705] Błąd zapisu historii, Plik Lap1.DAT

Postprzez fredzio » Pn, 15 cze 2009 14:50

Usunąłem całą Historię, najpierw z poziomu GPSa potem z folderu przez USB, usunąłem te wszystkie Lap1.DAT, nie robiłem hard reset. Złapałem sygnał, zapisałem krotki ślad (folder Laps pozostał pusty), I wszystko powróciło do normy, nie musiałem wracać na 2.60.
A co do felernej jazdy, przerobiłem ją na kurs.tcx i tyle.
Był: Edge 705 (3.10) + HR CAD
Jest: 62s (2.80) + HR CAD . Mapa UMPpcPL Topo.
Obrazek Obrazek
fredzio
Bywalec
 
Posty: 191
Dołączył(a): Wt, 21 paź 2008 13:16

Re: [Edge 705] Błąd zapisu historii, Plik Lap1.DAT

Postprzez fredzio » Cz, 25 cze 2009 13:02

Miałem komunikat o słabej baterii. Zapisałem jazdę dla pewności i kontynuowałem inną jazdę. W domu zorientowałem się że powstał plik Lap5.DAT [znowu uszkodzony, można jedynie przerobić na kurs]

Po wszystkim, powróciłem z FW 2.7 do 2.6 .

Zastanawiałem się jak przerobić Kurs.tcx na ślad gpx (format z historii)?

Niespodziewanie szok, Najnowszy TCX Converter 2.0.1 poradził sobie z przerobieniem kursu na ślad gpx, szacunek.
Był: Edge 705 (3.10) + HR CAD
Jest: 62s (2.80) + HR CAD . Mapa UMPpcPL Topo.
Obrazek Obrazek
fredzio
Bywalec
 
Posty: 191
Dołączył(a): Wt, 21 paź 2008 13:16

Re: [Edge 705] Błąd zapisu historii, Plik Lap1.DAT

Postprzez pocio » Pn, 29 cze 2009 20:26

też przydarzył mi się dzisiaj taki przypadek.
Mam w folderze laps podfolder 44 i dwa pliki Lap1.dat i Lap2.dat przy czym ten drugi nie chce się kopiować.
Całe zdarzenie powstało w następujący sposób. Po zatrzymaniu nacisnąłem Lap a następnie stop. Okrążenie miało zapis jednej sekundy. Po skończonym postoju nacisnąłem start. Po skończonej jeździe próbowałem zgrać plik do kompa i wygląda, że zapisuje pierwszą część historii a z drugą ma problem.
Z innych ciekawostek nie mogę również skopiować pliku zapisanego w historii 0.tcx Co ciekawe wcześniej udało mi się go zgrać do kompa.
Chyba Garmin przekombinował z tym auto startem.
Jakieś pomysły?
Jak to przerobić na tcx? bo sama zmiana rozszerzenia nie wystarcza?

edycja
po aktualizacji do 2,80 udało mi się zgrać zapis treningu z pierwszego okrążenia a z drugiego mam tylko te dane które były widoczne w historii na urządzeniu. Ale lepsze to niż nic
połowa problemów odłożonych rozwiązuje się sama
pozdrawiam
pocio
B&K Herbapol rowerowanie.pl
Edge 705; Nuvi 1200T
pocio
Bywalec
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt, 08 sie 2008 10:30
Lokalizacja: Kraków

Re: [Edge 705] Błąd zapisu historii, Plik Lap1.DAT

Postprzez scrubby » Pt, 03 lip 2009 16:56

Opisywany problem Garmin potwierdza. Nazywa się to "corrupt HISTORY folder". Wersja 2.80 poprawia ten bug. Dziala stabilnie (dla mnie)
SCRUBBY - ROWER z GARMIN EDGE 705

Obrazek
Avatar użytkownika
scrubby
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn, 06 paź 2008 22:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Edge 705] Błąd zapisu historii, Plik Lap1.DAT

Postprzez flubi » So, 23 sty 2010 13:22

Ja przeczekalem klika wersji firmware (po powrocie do 2.6) z powodu tego bledu "corrupt history folder". U mnie ten problem pojawia sie po kazdej kolejnej aktualizacji firmware wiec kilka razy juz wracalem do 2.6.
Teraz zainstalowalem najnowszy firmware 3.1 i....NADAL MOJ EDGE NIE ZAPISUJE HISTORII?!
Dokladnie mam wciaz ten sam blad (po jezdzie mam Lap1.dat w historii zamiast nowego TCX) .
Poniewaz na forach juz przycichlo o tym bledzie wiec pewnie jest dobre rozwiazanie.

Czy ktos z was (szczesciarzy) bylby tak mily by podsumowac tutaj, co zrobic by pozbyc sie tego bledu?
Avatar użytkownika
flubi
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): N, 08 mar 2009 22:17

Re: [Edge 705] Błąd zapisu historii, Plik Lap1.DAT

Postprzez fredzio » So, 23 sty 2010 21:10

Ja miałem problemy przy ver 2.7, wróciłem do 2.6 i było OK, skoczyłem od razu do fw 3.1 i też nie mam z tym żadnych problemów, dziwne że u Ciebie coś szwankuje. Po aktualizacji wersji fw robisz hard reset? [trzymasz jednocześnie klawisz włączenia i klawisz mode]
P.S Pamiętam, że przed update FW ,po prostu podłączyłem Edge przez USB i usunąłem ten nowo powstały folder, tak by historia była pusta.
Ostatnio edytowano N, 24 sty 2010 3:18 przez fredzio, łącznie edytowano 1 raz
Był: Edge 705 (3.10) + HR CAD
Jest: 62s (2.80) + HR CAD . Mapa UMPpcPL Topo.
Obrazek Obrazek
fredzio
Bywalec
 
Posty: 191
Dołączył(a): Wt, 21 paź 2008 13:16

Re: [Edge 705] Błąd zapisu historii, Plik Lap1.DAT

Postprzez szy » So, 23 sty 2010 21:17

Nie piszesz że robiłeś hard reset?

Zrób na wszelki wypadek kopię zawartości urządzenia (kartę w ogóle
wyjmij), następnie usuń wszystkie pliki w których Edge zapisuje
jakiekolwiek Twoje dane o trasach, śladach, punktach, itp, czyli
wszystkie gpx-y, tcx-y, czy co tam jeszcze jest może być.

I jeśli aktualizacja z Webupdatera nie poprawia sytuacji, to wtedy
zrób hard reset: trzymając wciśnięty 'mode' włącz wyłączone
urządzenie.

I daj znać co wyszło?

Szy.

[PS. Przeniosłem posta z ogólnego wątku]
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Edge 705] Błąd zapisu historii, Plik Lap1.DAT

Postprzez flubi » Pn, 25 sty 2010 19:41

"Czyszczenie" Edge + chkdsk i defragmentacje jak i hard resety robilem juz wiele razy - takze przy poprzednich wersjach firmware.
Tak samo zrobilem i teraz zanim zaczalem zawracac wam glowe.
Jednak po ponownym przeczytaniu "wszystkiego-co-na-swiecie-napisano- o-bledzie-tworzenia-TCX" uswiadomilem sobie ,
ze nie probowalem jedynie jednej rzeczy: INNEGO KABLA USB - slyszalem o tym ale wydawalo mi sie to absurdalne.
Od nowosci nie dziala mi kabel oryginalny (jest ewidentnie uszkodzony) wiec zawsze laczylem kablem od czytnika kart pamieci i to dzialalo.... az po instalacji ver 2.7 - przestalo dzialac.

Uroczyscie oswiadczam ze od ver 2.7 az do dzis Edge "nie lubi" mojego generycznego kabelka (ktory wczesniej mu pasowal - kabel jest sprawny (bo podlaczam przezen wszystkie gadgety z gniazdem miniUSB). Dzis to testowalem - jesli podlacze przez kabel od lustrzanki Canona to TCX zostaja zapisane, a jesli uzywam moich dwoch innych kabli miniUSB to kicha i zostaje z LAP-ami. Tak wiec problem (moj) uwazam za rozwiazany. Dzieki.
Avatar użytkownika
flubi
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): N, 08 mar 2009 22:17

Re: [Edge 705] Błąd zapisu historii, Plik Lap1.DAT

Postprzez marioxp » Wt, 26 kwi 2016 16:21

Witam,
Odświeżam temat mam ten sam problem
Sprawdziłem dysk,hard reset, wymieniłem kabel, nic to nie daje
Wersja oprogramowania to 3.3
ma ktoś może wersje 2.6 bo nigdzie nie mogę znaleźć

pozdrawiam
mario
marioxp
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 26 kwi 2016 16:19


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość