Jaki sens ma CAD w Edge 705?

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Re: Jaki sens ma CAD w Edge 705?

Postprzez tadeklodz » So, 15 sty 2011 15:03

marmat napisał(a):Wydaje mi się ,że najdokładniejszy pomiar to licznik rowerowy (z dobrze podanym odwodem koła) , bo to iloraz obwodu koła i ilości obrotów .
Nic nie może tego wypaczyć , nie biorę pod uwagę wadliwego kontaktronu czy złego montażu .
Z bezprzewodowymi to czasami się cuda dzieją .

co prawda szkoły ukończyłem 40 lat temu i może się coś w "rachunkach" w międzyczsie zmieniło ale wydaje mi się że powinno być ILOCZYN / iloraz obwodu koła i ilości obrotów ./
tadek
nuvi 3790T , nuwi 660 , 60 CSx. GPmapa ,CN 2011, edge 800
tadeklodz
Bywalec
 
Posty: 199
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 21:50
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sens ma CAD w Edge 705?

Postprzez wkleik » Pt, 21 sty 2011 22:51

porównywałem wskazania tradycyjnego licznika (Sigma 1600) i odczyt z Forerunnera 310, na szosie (trasa 67km) wskazania urządzeń różniły się o niecałe 200m

Garmin proponuje kalibrować wg tabeli od strony 64 http://www8.garmin.com/manuals/2297_OwnersManual.pdf

Sigma jest ustawiona wg tabeli Sheldona Browna http://www.sheldonbrown.com/cyclecomput ... n.html#ccc
Ostatnio edytowano Śr, 26 sty 2011 23:32 przez wkleik, łącznie edytowano 1 raz
wkleik
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz, 18 lis 2010 17:50

Re: Jaki sens ma CAD w Edge 705?

Postprzez olpi » So, 22 sty 2011 9:02

Co porównywałeś? F 310 miał ustawione, żeby pracował z włączonym czy wyłączonym GPS'em?
Jeśli porównywałeś odczyt z koła (Sigma) i GPS (Garmin) to fajnie, że tak się spasowały ale to wszystko zależy od pogody, stopnia pofałdowania terenu, ilości gęstego lasu po drodze i nie liczył bym, na powtarzalność takich wyników.
Jeśli oba urządzenia czytały odległość z koła to bez sensu jest kalibrowanie urządzeń wg. różnych tabel. Obwód koła masz chyba jednakowy dla obu liczników. Piszę chyba bo może być sytuacja specyficzna: Garmin czyta z tylnego koła, Sigma z przedniego i na obu kołach są różne opony, wtedy i tak jeśli chcemy mieć wiarygodny i dokładny wynik należy dokonać pomiaru kół a nie przyjmować wartości z tabel.
pozdrawiam
Piotr

Colorado 300 + Forerunner 50 + Edge 500 + Nuvi 255W + Forerunner 220 +
Edge 800
Avatar użytkownika
olpi
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): Wt, 06 maja 2008 19:46
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jaki sens ma CAD w Edge 705?

Postprzez wkleik » So, 22 sty 2011 12:40

zabrakło tej informacji: Garmin z GPS
wkleik
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz, 18 lis 2010 17:50

Poprzednia strona

Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron