Edge 705 - problem w połączeniu z komputerem

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Edge 705 - problem w połączeniu z komputerem

Postprzez mick » Wt, 10 lis 2009 19:09

Mam problem- mój komputer nie widzi edga. Serwisant wykluczył wady komputera. Wykasowałem całe dotychczasowe oprogramowanie związane z Garminem- niestet bez rezultatu. Bez problemu podłączam edga do innego komutera czy laptopa. Czy ktoś miałby jakiś pomysł na uzdrowienie tej sytuacji??
mick
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 10 lis 2009 19:03

Re: edge705- problem w połączeniu z komputerem

Postprzez asandrzej » Wt, 10 lis 2009 19:46

Witam.
Spróbowałbym wejść w tryb awaryjny (klawisz F8 przy starcie PC-ta) usunął wszystko w zakładce (Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej) i ponowne uruchomienie PC-ta.
Ostrzeżenie będą potrzebne wszystkie sterowniki do urządzeń USB które posiadasz.
Przy normalnym uruchomieniu PC-ta usuwając sterowniki nie usuwamy ich całkowicie z dysku po ponownym podłączeniu urządzenia system wyszukuje przechowywane sterowniki i je instaluje. Istotne jest żeby zrobić to w trybie awaryjnym wtedy sterowniki są fizycznie usunięte z dysku a po podłączeniu urządzenia USB system zażąda wskazanie ścieżki dostępu do nowych sterowników. Z tego, co napisałeś wynika, że wykluczyłeś uszkodzenie złączy USB i kabla to jedyne sensowne wytłumaczenie to błąd w systemie PC-ta.
Inne bardziej drastyczne rozwiązanie to powtórna instalacja systemu PC-ta .
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: edge705- problem w połączeniu z komputerem

Postprzez szy » Wt, 10 lis 2009 22:56

Z początków moich kontaktów z Edgem pamiętam kłopoty
ze sterownikami Garmina, z tym nieszczęsnym gStart.exe, itp.

Inne urządzenia na tym porcie USB działają? Jeśli tak, to chyba
nie ma co odinstalowywać portu jak radzi Asandrzej.

MapSource znajduje napęd przy np. ładowaniu mapy?

A Edge 'widzi' komputer - zapisuje historię, zaczyna ładować?

Zdarza mi się jeszcze regularnie, co kilka tygodni, jakby
'zawieszenie' czytnika kart z wejściem USB - wtedy pomaga
odłączenie komputera od prądu na moment.

Szy.
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: edge705- problem w połączeniu z komputerem

Postprzez mick » Śr, 11 lis 2009 15:09

Po podłączeniu edge przechodzi w stan ładowania. Normalnie edge powinien być pokazywany przez komputer jako dodatkowy dysk- u mnie nie jest widoczny. Inne urzadzenia, pendrive, czytnik kart od razu zaskakują po podłaczeniu przez usb.
mick
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 10 lis 2009 19:03

Re: edge705- problem w połączeniu z komputerem

Postprzez szy » Śr, 11 lis 2009 16:04

Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: edge705- problem w połączeniu z komputerem

Postprzez mick » Śr, 11 lis 2009 18:02

Bez szans. Aby przejść przez instalację trzeba połączyć edga z komputerem (komputer musi go "zobaczyć"). Mój od razu przechodzi w stan ładowania i nie można zakończyć instalacji. Nie pozostaje mi chyba nic innego w tej chwili jak oprogramować laptopa i na nim zrobić centrum dowodzenia. Dziękuję za pomoc.
mick
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 10 lis 2009 19:03

Re: edge705- problem w połączeniu z komputerem

Postprzez PouchX » Cz, 12 lis 2009 8:19

Inny kabelek USB próbowałeś?
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Re: edge705- problem w połączeniu z komputerem

Postprzez miki » Cz, 12 lis 2009 11:22

Po co w ogóle jakieś dodatkowe sterowniki do Edge'a, skoro to jest pamięć masowa? Ja nigdy żadnych sterowników nie instalowałem i działał od kopa. Spróbuj wykonać kilka testów to namierzysz problem:
- jak radził PouchX sprawdź z innym kablem;
- sprawdź z innym systemem operacyjnym, najlepiej uruchom jakiś live cd (polecam Knoppix).
Avatar użytkownika
miki
Bywalec
 
Posty: 140
Dołączył(a): Wt, 22 kwi 2008 8:15
Lokalizacja: Kraków

Re: edge705- problem w połączeniu z komputerem

Postprzez flubi » Pn, 28 gru 2009 23:32

mick napisał(a):Po podłączeniu edge przechodzi w stan ładowania. Normalnie edge powinien być pokazywany przez komputer jako dodatkowy dysk- u mnie nie jest widoczny. Inne urzadzenia, pendrive, czytnik kart od razu zaskakują po podłaczeniu przez usb.

U mnie jest podobnie i radze sobie tak:
Kabel oryginalny mi nie dziala "od nowosci". Mam inny ("zwyczajny" od czytnika kart) i
podlaczam wylaczonego Edge do kabla - Edge sie wlacza i zaczyna szukac satelitow...
Wtedy ja wciskam przycisk "power on/off" - garmin przechodzi w tryb ladowania (bateryjka na dole wyswietlacza)
Na to ja drugi raz wciskam "power on/off" - garmin przechodzi w tryb pamieci masowej.
(podobnie wyglada jesli podlaczam wlaczonego edge do kabla - on udaje glupa (tylko taki prostokacik pojawia sie na chwile na srodku ekranu) wiec wciskam wolno 2 razy przycisk power jak powyzej i mam polaczenie)

Natomiast jesli uzywam kabel USB od lustrzanki Canona , to Garmin od razu "kuma" (nic nie musze wciskac) i przechodzi w tryb pamieci masowej.

A ubocznym efektem tej roznej reakcji na rozne kable byl brak TCX-ow w folderze Historii. Jak uzywam kabla od Canona to mam historie po treningu, a jak innego generycznego kabla to (od czasu firmware 2.7) historia nie byla zapisywana - chodzi o ten popularny "blad historii".
Innymi slowy od firmware 2.7 wzwyz Edge zrobil sie wybredny w temacie kabelkow. :(
Avatar użytkownika
flubi
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): N, 08 mar 2009 22:17


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości